Posłowie o Szpitalu Narodowym: „Piarowska wydmuszka. Stoi pusty”

Szok! Szpital Narodowy oszczędza na WYNAGRODZENIACH dla medyków

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński i Robert Kropiwnicki prowadzą kontrolę w centrum Narodowego Funduszu Zdrowia ws. Szpitalu Narodowego.

Idziemy do NFZ, żeby zapytać, z których pieniędzy jest opłacane funkcjonowanie Szpitala Narodowego, kto ustalał te zawyżone stawki, jak to będzie rozliczane” – zapowiedział Kropiwnicki na konferencji przed rozpoczęciem kontroli.

 

Kontrola jest prowadzona, bo, jak już wcześniej dowiedzieli się posłowie, miesięczny koszt funkcjonowania Szpitala Narodowego wynosi aż… 21 milionów złotych!

Jest to o tyle zaskakujące, że obecnie w szpitalu przebywa podobno 26 pacjentów.  „Od samego początku mówiliśmy, że szpitale tymczasowe, w tym ten na SN, są potrzebne. Ale po to, by pomagać pacjentom, a nie generować gigantyczne koszty. (…) W planie funkcjonalnym zapisano prawie 21 mln zł na jego miesięczne funkcjonowanie. Dość spore pieniądze jak na  26 pacjentów” – ocenił Kierwiński.

Poseł dodał, że w pozostałych szpitalach w Warszawie kończą się już miejsca:

Wczoraj przepełniony szpital Bródnowski już nie mógł przyjąć pacjenta. Dzwonili do Szpitala Narodowego, gdzie nikt nie odbierał. W końcu pacjenta odesłali do szpitala w Międzylesiu, który już też jest na granicy przepełnienia. Gdzie sens, gdzie logika? Narodowy miał pomagać w tego typu przypadkach”.

To skrajnie nielogiczne i głupie, że 500 łóżek przygotowanych za ciężkie pieniądze stoi puste, gdy są potrzebne.  (…)  Będziemy pytać, kiedy i jakie pieniądze były transferowane do spółki PL.2012+ zarządzającej stadionem, jakie do szpitala MSWiA na szpital tymczasowy, czy podpisana jest jakakolwiek umowa” – kontynuował.

 

Na zakończenie konferencji Kropiwnicki określił Szpital Narodowym mianem „piarowskiej wydmuszki”, która „stoi pusta”, choć szpitale powiatowe są przepełnione. „Premier jest w wysokim odlocie, stracił kontakt z rzeczywistością” – grzmiał.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Teraz pozostaje już tylko czekać na efekt poselskiej kontroli.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments