Posłowie PiS nie dopuścili do odwołania Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości

Posłowie PiS nie dopuścili do odwołania Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości

Posłowie PiS, zasiadający w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, nie zgodzili się na odwołanie przewodniczącego tej komisji Stanisława Piotrowicza z PiS. Domagała się tego opozycja w związku z komentarzami byłego prokuratora w sprawie śledztwa przeciw księdzu z Tylawy, oskarżonemu w 2001 r. o pedofilię.

W uzasadnieniu wniosku napisano, że Piotrowicz „emocjonalnie i z głębokim zaangażowaniem usprawiedliwiał księdza, w którego sprawie prokuratura, kierowana przez pana Stanisława Piotrowicza, umorzyła postępowanie”. Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz cytowała słowa Piotrowicza: – „Ksiądz w swoich zeznaniach potwierdził, że istotnie, brał dzieci na kolana, a czynił to podczas lekcji religii. (…) dzieci przytulał do siebie, głaskał, zdarzało się też i tak, że pocałował. Zdarzało się, że na kolanach siedziało kilkoro dzieci. Dzieci były szczęśliwe, zadowolone. Nie było w tym żadnego podtekstu seksualnego”.

W wywiadzie udzielonym w tamtym czasie „Gazecie Wyborczej” ówczesny prokurator Stanisław Piotrowicz bagatelizował całowanie dzieci w usta przez księdza, mówiąc: „dzieci dawały ciumka księdzu”, a dotykanie miejsc intymnych uznał za przejaw „zdolności bioenergoterapeutycznych”.

Posłowie PiS nie dopuścili nawet do odczytania przez posłów opozycji uzasadnienia odwołania Piotrowicza. Małgorzata Wasserman dwukrotnie przerwała to odczytywanie, po czym ona i jej koledzy partyjni przegłosowali podjęcie decyzji w sprawie Piotrowicza bez dyskusji. Za odwołaniem Piotrowicza głosowało sześciu posłów, 15 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu.

bt

Źródło: wyborcza.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
smętekShaqPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Bardzo dobrze, niech go bronią! Nie widzą, że w ten sposób sami wpuszczają się w kanał, z którego nie ma już wyjścia. Po ostatniej konferencji Episkopatu ws. pedofilii coraz większej ilości ludzi otwierają się oczy, zatem sojusz PiS-u z KK będzie coraz mocniej postrzegany jako obrona pedofilów. Kto z elektoratu to zdzierży? Co najwyżej twarda kołtuneria, której i tak nic nie przekona. Zaś my możemy już zacząć odczytywać skrót PiS jako Pedofilia i Sekscesy. Ma ktoś inne pomysły?

Shaq
Shaq

Osobiście uważam, że gorliwy obrońca księdza pedofila jest idealną postacią, aby zajmować to stanowisko. Jest jak cały pis – zakłamanym hipokrytą.

smętek
smętek

Każdy kto oczekiwał innego wyniku był naiwny.