Posłowie PiS odwołali Macieja Laska (KO) ze stanowiska przewodniczącego Stałej Podkomisji ds. Kontaktów z NATO

Naród płaci krocie za Macierewicza raport widmo

W środę odbyło się posiedzenie Komisji Obrony Narodowej. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy wykorzystali spotkanie do odwołania posła Laska ze stanowiska przewodniczącego Stałej Podkomisji ds. Kontaktów z NATO.

 

Posłanka Agata Wojtyszek (PiS) stwierdziła, że Lasek nie powinien być przewodniczącym komisji, bo… jest współautorem kłamstwa smoleńskiego, które doprowadziło do tego, że prawdziwa przyczyna tej katastrofy nie została ujawniona.

Lasek rzeczywiście był członkiem zespołu badającego przyczyny wypadku i opracowywał tzw. raport Millera. PiS-owcy od lat próbują podważyć wyniki badań i wykazać, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Do tej pory nie udało się im tego udowodnić. Podczas debaty nad odwołaniem Laska zostało to przypomniane przez posła Czesława Mroczka z KO.

 

W podobnym tonie wypowiedział się Bartłomiej Sienkiewicz, który uznał, że wniosek PiS jest po prostu kuriozalny. Członek KO wykorzystał okazję do ataku na prawicę: „Swoją politykę oparliście na kłamstwie smoleńskim, wlewaliście ten jad w żyły Polaków” – celnie zauważył Sienkiewicz.

Zjednoczona Prawica została też skrytykowana przez Laska. Poseł KO przypomniał, że podkomisja smoleńska w ostatnich latach praktycznie nie funkcjonowała. Wypowiedź Laska wzburzyła obecnego na sali Antoniego Macierewicza. Marszałek senior stwierdził, że Lasek… sfałszował ekspertyzę śledztwa smoleńskiego (!).

Wniosek PiS o odwołanie Laska został przegłosowany.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IrenaMarekIreneusz LaraMaciek123454321HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Nie ma pomysłu na kampanię dudy to znowu smażą ten kotlet smoleński. Dosłownie po trupach do celu!

Maciek123454321
Maciek123454321

Dobrze, że pana Macieja Laska nie wsadzili do więzienia ani nie pobili. Chociaż bardzo dużą mają na to ochotę. Ale prawda zwycięży i tak. Wiemy to i powtórzymy jeszcze raz – pośrednie zastraszenie pilotów połączone z nadmiarem obowiązków, które wziął na siebie pierwszy pilot, doprowadziły do tego, że omyłkowo próbował odejść na drugi krąg w automacie (co przy braku systemu ILS na smoleńskim lotnisku było bez sensu, bo automat nie mógł zadziałać) w połączeniu ze zignorowaniem automatycznego ostrzeżenia „pull up” i jeszcze groźniejszego „terrain ahead” doprowadziły do katastrofy i żadne macierewicze i inne gady tego nie zmienią.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Niech wreszcie uchwalą, że w Smoleńsku poległ śp. Prezydent Tysiąclecia Lech Kaczyński w walce z przeważającymi siłami wroga dowodzonego przez Putina i Tuska!

Marek
Marek

Ja nie wiem po co te ceregiele parlamentaryzmem,z głosowaniem z obyczajem parlamentarnym…… PiS ma większość więc wystarczy przegłosować krótką ustawę z dwoma artykułami
1. Prezes PiS ma zawsze rację
2. Jak prezes PiS nie ma racji patrz pkt 1
Wtedy każdy idiotyzm wymyślony przez starszego pana z kotem stanie się obowiązującym prawem bez potrzeby głosowania i zawracania d…..y. Dalej idącym wnioskiem powinno być natychmiastowe przegłosowanie pozbawienia opozycji miejsc w parlamencie. Parlament działał by jak z komuny albo jak w północnej Korei lub Chinach. zbierają się raz w roku przyklepują pomysły prezesa a Naczelny Rejent je podpisuje i po sprawie…..
Przecież mogą mają większość.

Irena
Irena

Pewnie….po co trzymać na stanowisku MADREGO , WYKSZTALCONEGO człowieka ….kiedy można postawić niedouczonego pisomatołka !!! WSTYD !!!