Posłowie PiS ze Śląska i związkowcy złamali Sasina

Posłowie PiS ze Śląska i związkowcy złamali Sasina

Trzeba przyznać, że sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie. Najpierw obóz rządzący przez minione lata zapewniał górników, że mogą spać spokojnie, bo Polska węglem stała, stoi i stać będzie. To stanowisko podtrzymywał też pan Duda w swej kampanii prezydenckiej. Teraz jednak, gdy opadł kurz bitewny, nagle Sasin wyskakuje z propozycją zamknięcia kilku kopalń, wstrzymania tzw. czternastek i uzależnienia systemu wypłacania pensji od kondycji finansowej spółki.

 

Plan naprawczy przedstawiony został grupie 20 posłów PiS z województwa śląskiego i trzeba przyznać, że spotkanie to było niezwykle burzliwe. Pojawił się na nim zarówno Sasin, jak i prezes PGG, Tomasz Rogala.

Politycy struktury regionalnej ostro sprzeciwili się planowanym zmianom i jak powiedział w rozmowie z Onetem, Jerzy Polaczek, „zarys założeń krótkoterminowych, kilkuletnich z perspektywy PGG, który został wczoraj zaprezentowany, jest w mojej ocenie nie do zaakceptowania”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Również związkowcy odrzucili ten plan naprawczy i co się dzieje? Sasin wycofuje się raczkiem i zmienia strategię. Nie będzie już trzymał się twardo rządowej koncepcji, ale zgadza się na powołanie specjalnego zespołu, który do września ma zaproponować swoje rozwiązania dla Polskiej Grupy Górniczej.

 

Jak słusznie zauważył jeden z internautów, sprawa „rozejdzie się po kościach. Lokaj Kaczyńskiego mówił przecież na Śląsku, że „wyngla mamy na dwieście lat”. A co kopidołów obchodzi, że wydobywają węgiel najdrożej na świecie, do tego jest marnej jakości, nikt go nie chce kupować, na hałdach leżą miliony ton, na świecie jest gwałtowny odwrót od tego paliwa, ale kopidoły muszą dostawać czternaste, piętnaste pensje, barbórkowe, ołówkowe, wczasowe, deputaty węglowe i HGW co jeszcze, bo im się po prostu należy”.

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Jacek DolińskiZwinkasmętekmarekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Sasin to zwykła „miękka faja” ma dużo do powiedzenia z dala od oponentów a jak co do czego to ogon pod siebie, ale co się dziwić wszak obiecywali górnikom gruszki na wierzbie a ci w ramach wdzięczności na nich głosowali. No to teraz będzie „ciekawie”

HerodAntypis
HerodAntypis

Chyba zrobili sasinowi kręcenie wora, bo poległ zanim plan doczytał do końca. Kaczka musi zmienić zawodnika, bo sasin wyżej Poczty nie podskoczy. JEDYNA korzyść z tego buntu jest taka, że wygrana górników ośmieli inne grupy zawodowe. Górnicy żądają aby ich hołubić za wszelką cenę, niech się nawet cała Polska na nich składa. Wkrótce się okaże, czyje chamstwo weźmie górę: pisowskie, czy gornicze.

smętek
smętek

„Wadza” boi się najazdu górników na Warszawę, a ci bezczelnie, kolejny raz mówią „nam się należy”. Dla mnie rzeczą niezrozumiałą jest jak można ładować tyle pieniędzy w coś co nie ma racji bytu. Pamiętam jak za czasów rządy premiera Buzka wydano na nich masę pieniędzy. Efekt był taki, że przybyło 40.letnich emerytów. Teraz ma być podobnie i wszyscy będziemy na „górniczy stan” płacili.

marek
marek

Jacuś ma szczęście ,że nie dostał tam po ryju za swoje rewolucje w temacie wegla !!!!!!

Zwinka
Zwinka

A na kogo głosują górnicy, że tak bezczelnie zapytam ?

HerodAntypis
HerodAntypis

Ogólnie na Śląsku wygrał Rafał, ale w gminach górniczych postawili na dupka. Jak menele spod sklepu za piwo w karczmie się sprzedali a rąk przez tydzień jak Bronek Talar nie myli bo „wiesz kto tę rączkę ściskał”? Obudzili się dopiero jak im sasin wierzbę beż gruszek przywiózł i kazał koszyki z wikliny pleść.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Rząd nie zamknie kopalń, bo ostatnie zakupy sprzętu do rozpędzania protestów ulicznych były obliczone na protesty kobiet, służby zdrowia, nauczycieli, prawników itp. gorszego sortu, a nie na 4. powstanie śląskie, którym zagrozili górnicy.