Posłowie pytają – MON… nie odpowiada

Nigdzie na świecie - poza PiS-em – ktoś taki nie dostałby żadnych zadań do realizacji

Resort Antoniego Macierewicza jest rekordzistą w nieodpowiadaniu na interpelacje i zapytania poselskie. Zgodnie z prawem, MON powinien odpowiedzieć w ciągu 21 dni. Najbardziej „przeterminowane” interpelacje dotyczą działalności podkomisji smoleńskiej. Jedno z zapytań poselskich czeka na odpowiedź od 415 dni!

– „To kompletne ignorowanie posłów opozycji i postawa: „a co nam zrobicie” – powiedział tvn24.pl były minister obrony w rządzie PO/PSL Tomasz Siemoniak. Podkreślił, że za jego urzędowania posłowie PiS wysyłali dużo pytań związanych z okolicznościami katastrofy w Smoleńsku. – „Na wszystkie odpowiadaliśmy” – stwierdził Siemoniak.

Obecną politykę MON w odpowiadaniu posłom Siemoniak nazywa „bardzo smutnym rankingiem”. – „To pokazuje stosunek ministerstwa do parlamentu i prawa. To zakłóca proces demokratyczny” – dodał poseł PO.

Zdaniem Tomasza Dmitruka, dziennikarza miesięcznika „Nowa Technika Wojskowa”, który często wysyła do MON prośby o informacje na różne tematy: – „To jest łamanie art. 115 ust. 1 Konstytucji RP. Tego nie można w żaden sposób usprawiedliwić”.

Ale kto by się w MON Macierewicza przejmował Konstytucją?! Większość zaległych odpowiedzi jest więc przeterminowanych średnio o 80-100 dni.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anda
Anda

Myślę, że jak będzie go odpytywał sąd, a w perspektywie będzie dożywocie za zdradę stanu, będzie bardziej rozmowny.