Posłowie wybierali członków komisji do spraw pedofilii. Marszałek Witek nie mogła powstrzymać się od śmiechu

Posłowie wybierali członków komisji do spraw pedofilii. Marszałek Witek nie mogła powstrzymać się od śmiechu

Sejm wybrał w środę wieczorem członków Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii. W skład komisji weszli: Hanna Elżanowska, Andrzej Nowarski (oboje z rekomendacji PiS) oraz Barbara Chrobak (kandydatura wysunięta przez Krajową Radę Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym). Nie obyło się przy tym bez kontrowersji, a nawet drobnej, lecz wymownej gafy.

 

W mediach tradycyjnych i społecznościowych odbił się szerokim echem fakt, że sejm nie zgodził się, mimo ponowienia głosowania w tej sprawie, by w państwowej komisji ds. pedofilii znalazł się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jego kandydaturę wysunęła Koalicja Polska (czyli PSL i Kukiz15) oraz Konfederacja. Została one jednak odrzucona głosami PiS-u (63 posłów głosowało za, 148 przeciw, a 10 się wstrzymało), Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy. Decyzję Sejmu skrytykowali dziennikarze i politycy różnych opcji politycznych.

Do sprawy odniósł się także sam Isakowicz-Zaleski, pisząc: – „Sojusz ołtarza z tronem w pełnej kresie. Nie miałem złudzeń, co do wyniku głosowania, bo wierchuszka Prawo i Sprawiedliwość musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne. A dla władz tych niezależna i sprawnie działająca komisja państwowa ds. pedofilii to śmiertelne zagrożenie. […] Jeżeli mnie coś dziwi, to fakt, że znaczna część posłów PiS głosowała razem z posłami PO i Lewicy. Z tego wynika, że tzw. „wojna kulturowa” to kolejna ściema dla zamydlenia oczu maluczkim. Ale do czasu. Mane, tekel, fares” – napisał ksiądz. Podziękował też za poparcie 96 posłom, którzy go poparli.

 

Wymownym dowodem, że wybór członków komisji okazał się zadaniem politycznie trudnym pozostaje to, że głosowanie powtarzano. Zgodnie z ustawą Sejm najpierw próbował wybrać członków większością 3/5 głosów, lecz gdy żaden z kandydatów nie uzyskał takiego poparcia, przystąpiono do ponownego głosowania i wreszcie tym razem członkowie wyłonieni zostali zwykłą większością głosów. Napięcie udzieliło się samej marszałek Elżbiecie Witek. W trakcie głosowania miała problemy z zachowaniem powagi i aż kilkukrotnie z powodu ataku śmiechu musiała wyłączać mikrofon. Tak było m.in. w sytuacji, gdy jeden z posłów Lewicy przypominał, że decyzji posłów wymaga kandydatura Karoliny Bućko i zwracał się w tej sprawie bezpośrednio … do Jarosława Kaczyńskiego.

– Panie prezesie, prosimy o powołanie pani Bućko – mówił Krzysztof Gawkowski. – Przystępujemy do głosowania trzeciego członka komisji – stwierdziła wówczas Elżbieta Witek. – Panie prezesie, pani Bućko. Już szósty raz dzisiaj głosujemy – zawołał ponownie Gawkowski. Na słowa te Jarosław Kaczyński tylko rozłożył ręce. Sytuacja ubawiła szczególnie panią marszałek Sejmu. – Głosujemy nad kandydaturą pani Karoliny Bućko – powiedziała z trudem Witek, z wysiłkiem próbując opanować śmiech. Ostatecznie kandydatura Karoliny Bućko także nie znalazła poparcia większości posłów.

mpm

Źródło: TVN24.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IrenaMariasmętekZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Tym razem zgadzam się w pełni z panią marszałek Zwitek. Cała ta pedofilska komisja to jeden wielki śmiech. Trochę szkoda, że nie przeszedł Wielki Inkwizytor Mordimer Madderdin (zainteresowanych odsyłam do Wiipedii) – czyli ks. Isakowicz-Zaleski. Oznacza to, że obejdzie się bez widowiskowych kastracji. Pani Karolina Bućko nie została wybrana w powodów oczywistych, więc nie będę się nad tym rozwodził.

Zwinka
Zwinka

Coś za łatwo Witek wpada w głupawkę. Ale co się dziwić. Polska stała się parodią państwa. Od góry do dołu.

smętek
smętek

Tyle krzyku i znowu skończyło się klapą. Cała nadzieja w pokoleniu 20.latków, które może pokazać klechom, że nie potrzebują ich w swoim życiu.

Maria
Maria

A jeśli potrzebują, to nie przebierańców, ale prawdziwych pasterzy. Tylko jak ich znaleźć. Franciszek sam nie da rady. Może gdyby zniesiono celibat, zony wzięłyby rozpasane towarzystwo za twarz.

Irena
Irena

Dzis prawdziwych ….pasterzy już nie ma. !

Maria
Maria

Nie ważne jakie wyjaśnienie wysmażyła p. marszałek, proszę wejść w skórę ofiar pedofilów i pomyśleć jak oni się czuli obserwując rozchichotaną II. osobę w RP