POTĘŻNY Czarzasty zaprzecza pobiciu policjanta. „Czy ja wyglądam na szaleńca?”

„Zrobił z siebie GŁUPISZONA”. Czarzasty ośmieszył Ziobrę

Komenda Stołeczna Policji opublikowała film wideo z wczorajszych zajść pod Sejmem. Przedstawia on incydent z udziałem Włodzimierza Czarzastego z SLD.

W opisie filmu przedstawiciele warszawskiej policji napisali:

Szanowni parlamentarzyści! Immunitet jaki posiadacie nie daje prawa do przepychania policjantów i usiłowania przerwania kordonu, który funkcjonariusze tworzą aby zabezpieczyć dany obszar. Nietykalność policjantów ma taką samą wartość jak nietykalność posłów”.

Na filmiku widać krótką kłótnię między kilkoma osobami i policjantami.

Dodatkowo, podczas konferencji prasowej, nadkom. Sylwester Marczak zarzucił, że „Mieliśmy do czynienia z napieraniem na policjanta, który się przewrócił i uderzył nogą o hak pojazdu i niestety doszło do bardzo poważnej kontuzji”.

Marczak dodał też, że wspomniany policjant zerwał mięsień czworogłowy uda.

Sam wicemarszałek nie przyznaje się do rzekomego pobicia funkcjonariusza. „Oczywiście, że był element przepychania, bo jeżeli ktoś kogoś popycha, to ten ktoś stara się np. utrzymać równowagę. Ale proszę państwa, dowiedzieć się rano, że się kogoś pobiło tak, że będzie leżał przez kilka miesięcy, to na Boga, czy ja wyglądam na szaleńca?” – tłumaczył się dziś weteran socjaldemokratów.

Co więcej, Lewica twierdzi, że to właśnie wicemarszałek padł ofiarą agresji.

Pan marszałek nie miał przy sobie legitymacji poselskiej, ale ja ją miałem i jako posłanka Rzeczpospolitej Polskiej, osoba publiczna, wylegitymowałam się, przedstawiłam i zaświadczyłam tożsamość Włodzimierza Czarzastego. Tak jak każdy obywatel ma prawo zaświadczyć o tożsamości innego obywatela, tym bardziej jak zaświadcza to osoba publiczna. Niestety nie przyjęto tego zaświadczenia i policjant upierał się, że nie przepuści pana marszałka i doszło do blokowania fizycznie przejścia panu marszałkowi Czarzastemu” – powiedziała Anna M. Żukowska (SLD).

Zostań patronem KODUJ24.PL

Lewica udostępniła też na Twitterze filmik z zajścia, na którym nie widać, żeby przedstawiciel tego ugrupowania zachowywał się w agresywny sposób.

nt

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
19 listopada 2020 17:06

Coraz bardziej mi się Włodek podoba…. zwłaszcza, jak dziś załatwił tego oszołoma i kretyna Brauna.

Joanna
Joanna
19 listopada 2020 22:31

Od pieciu lat wiemy ze i rzad i tzw policja kłamią. Tylko w tych swoich klamstwach nie uzgodnili wspolnej wersji wydarzen. Niejaki marczak twierdzi ze rzekomo poszkodowany policjant ma uszkodzony „miesien czworoglowy uda”. Minister kaminski, w sejmie, twierdzil ze policjant ma uszkodzone kolano i, zdaje sie, peknieta rzepke. Czyzby pan Czarzasty pobil dwoch roznych policjantow, czy jednemu prawie urwal noge. A jesli tak to dlaczego koledzy policjanci nie bronili swojego towarzysza.

Shaq
Shaq
20 listopada 2020 07:52

Rany, mijałem raz pana Czarzastego na Pl. 3 Krzyży, widzę, że mam szczęście, że jeszcze chodzę o własnych siłach. Przecież mógł mi – ot tak, dla zabawy – połamać obie nogi.

malgoska
malgoska
22 listopada 2020 15:08

Lubię słuchać pana Czarzastego: ożywia, jest prawdziwy i stoi po stronie prawa.