Potrzebujesz wsparcia psychicznego? Radź sobie sam

Potrzebujesz wsparcia psychicznego? Radź sobie sam

Informujemy, że dnia 31 grudnia 2020 roku o godzinie 24:00 Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu zamyka swoje linie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez e-mail i czat” – możemy przeczytać w komunikacie, jaki Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu zamieściło na Facebooku.

Powodem zaprzestania działalności Centrum jest brak dofinansowania ze strony Ministerstwa Zdrowia, które nie rozpisało nowego konkursu na zdrowie psychiczne ze względu na pandemię.

Wydaje się to dość kuriozalne, bo jak alarmują psychologowie, psychiatrzy i wszystkie organizacje wsparcia zdrowia psychicznego coraz więcej Polaków boryka się z problemami psychicznymi, a pandemia dodatkowo powiększyła liczbę osób wymagających wsparcia.

Całodobowe dyżury telefoniczne lekarzy specjalistów w Centrum stanowiły ogromną pomoc dla wszystkich potrzebujących. Tylko do listopada z bezpłatnej infolinii Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu skorzystało ponad 74 tysiące osób, co powinno być głównym wyznacznikiem dla Ministerstwa Zdrowia dla utrzymania ciągłości finansowej tego typu działalności.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments