Powiesili flagę UE – policja ich spisała „na wypadek, gdyby wojewoda chciał wnieść skargę”

Powiesili flagę UE – policja ich spisała "na wypadek, gdyby wojewoda chciał wnieść skargę"

Jak zapowiadali, tak zrobili. Działacze KOD z Opolszczyzny domagali się od wojewody opolskiego przywrócenia flagi Unii Europejskiej na budynku urzędu wojewódzkiego. Wisiała ona tam przez lata, obok flagi Polski i barw Opolszczyzny.

Tydzień temu członkowie KOD złożyli oficjalne pismo w tej sprawie. – „Z przykrością zauważyliśmy brak flagi Unii Europejskiej na budynku Urzędu Wojewódzkiego w Opolu. Jej obecność podkreślała przynależność społeczności naszego regionu do wielkiej wspólnoty europejskiej, a także bogate związki miast naszego województwa z miastami partnerskimi z innych państw europejskich. Liczymy, że zostanie ona w ciągu najbliższego tygodnia umieszczona na budynku, zgodnie z oczekiwaniami dużej części mieszkańców naszego regionu”– napisali do pisowskiego wojewody opolskiego Adriana Czubaka.

Reakcji nie było, poza nazwaniem przez Czubaka prośby KOD jako „haniebnej”. Działacze Komitetu sami więc zawiesili flagę na budynku urzędu. Natychmiast zostali spisani. – „Policjant podając powód wylegitymowania, wyjaśnił, że spisuje dane na wypadek, gdyby wojewoda chciał wnieść skargę” – powiedział Paweł Kasprzak z Obywateli RP, który także uczestniczył w zdarzeniu. Jednym ze spisanych był Piotr Paciorek. – „W normalnym kraju wieszanie unijnej flagi nie jest niczym zdrożnym, ale ja już wiem od dwóch lat, że to przestał być normalny kraj” – oświadczył.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, to nie pierwsza akcja opolskiego KOD, związana z flagami. Wcześniej aktywiści ściągnęli polską flagę z budynku, w którym swoje biuro ma Patryk Jaki. Biało-czerwona była tak brudna, że postanowili ja uprać. Flagę wraz z proszkiem do prania odesłali do Ministerstwa Sprawiedliwości.

bt

Błękit jest w nas.Spisanym był Piotr Paciorek. – W normalnym kraju wieszanie unijnej flagi nie jest niczym zdrożnym, ale ja już wiem od dwóch lat, że to przestał być normalny kraj – oświadczył.http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,22549443,aktywisci-kod-zawiesili-flage-unii-na-urzedzie-wojewodzkim.html#Opole

Opublikowany przez Komitet Obrony Demokracji region opolski na 22 października 2017

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
magdalenaagatkaMarekAndrzejjacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
jacek

(…)Biało-czerwona była tak brudna, że postanowili ja uprać. Flagę wraz z proszkiem do prania odesłali do Ministerstwa Sprawiedliwości.(…)
Bo tak naprawdę dla dobrej zmiany flagi to szmaty Pawłowicz.

Andrzej
Andrzej

Ciekawe, czy ludzie będą pamiętać o takich „wpadkach” PiSu w czasie wyborów samorządowych? Albo znów wystarczy 18%, aby rządzić?

jacek
jacek

Wybory samorządowe mają inną specyfikę niż centralne… albo powinne mieć. A jak chcecie naprawdę dopiec PISowi to jedzcie taką kampanią, że gdzie dowody na Smoleńsk i fałszowanie poprzednich wyborów samorządowych?

Marek
Marek

Sarkastycznie rzecz ujmując spytam: jakich wyborów?

agatka
agatka

Czubaka do czubkow

magdalena
magdalena

Brudna flaga to synonim brudnej władzy, brudnych rządów. Tego brudu nie zmyje żaden proszek, żadne mydło. A co do chęci ukarania za wywieszenie flagi UE- to znak, że chcą nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. Nie pozwólmy im. Wtedy nastąpi bicie opozycji bez żadnych hamulców, zamykanie za poglądy do więzień.