Powinniśmy być wdzięczni Marszałkowi. „Gdybym ja nie wynajmował, to mieszkanie stałoby puste”

Karczewski przyjął ambasadora Białorusi – „No w końcu ktoś go odwiedził!”

Marszałek Stanisław Karczewski próbuje wytłumaczyć się z wynajmowania willi przy ulicy Parkowej. Polityk twierdzi, że gdyby nie on, to willa stałaby pusta. Karczewski nie jest jedynym politykiem „dobrej zmiany”, który mieszka w luksusowych warunkach.

 

O sprawie jako pierwszy poinformował tygodnik „Newsweek”. Karczewski odniósł się do doniesień czasopisma w programie „Gość Wiadomości” na TVP. Dygnitarz podkreśla, że część budynku wynajmowana przez niego należy do Skarbu Państwa. „Gdybym ja nie wynajmował, to mieszkanie stałoby puste” – oznajmił.

Według polityka wynajmowanie obiektu opłacalne jest dla Skarbu Państwa. „Z jednej kieszeni do drugiej są przekazywane pieniądze. One zostają w budżecie i Skarbie Państwa. Wynajmowanie tego mieszkania jest dużo tańsze niż, gdybyśmy wynajmowali mieszkanie czy robili jakikolwiek inne ruchy” – stwierdził Karczewski w wieczornym programie TVP. W dalszej części rozmowy działacz używał coraz dziwniejszych argumentów. „To jest zasób skarbu państwa, pieniądze nie są marnowane, bo przechodzą z budżetu do budżetu” – mówił.

 

W rozmowie w TVP Karczewski podkreślił, że willa po prostu mu się należy ze względu na prestiż wykonywanego przez niego zawodu. „To są niezwykle ważne urzędy i godność tych urzędów powinna być w jakiś sposób brana pod uwagę. (…) Jestem przekonany, że gdyby obliczyć koszta ochrony, przejazdów, to koszt dla budżetu po zsumowaniu na pewno jest niższy od kosztów, które były przekazywane dla marszałków mieszkających faktycznie poza Warszawą” – dodał.

Polityk stanowczo zaprzeczył zarzutom, jakoby miał zjeść luksusową kolację wartą 16. tys. złotych.

Karczewski w wywiadzie potwierdził tezy wcześniej wysunięte przez Kancelarię Senatu. „(…) środki na wynajem służbowego mieszkania trafiają z budżetu Kancelarii Senatu do budżetu KPRM (pozostają w kasie państwowej), ponadto SOP nie ponosi kosztów dodatkowej ochrony” – poinformował w specjalnym oświadczeniu urząd zajmujący się organizacyjno-techniczną działalnością drugiej izby parlamentu.

Według informacji podanych przez „Newsweek” Karczewski wynajmuje część wilii, w której mieszkali wcześniej m.in. premierzy Beata Szydło i Donald Tusk. Koszt miesięcznego wynajmu obiektu wynosi jedynie 5,6 tys. zł (za mieszkanie o takim standardzie, można zapłacić w okolicy 15-20 tys. zł miesięcznie).

Internauci nie zostawiają na Karczewskim suchej nitki. „Pan Kuchciński zapobiegał pustym przebiegom samolotu, dlatego woził żonę. Pan Karczewski zapobiega niszczeniu pustostanu, dlatego mieszka w willi. Nie, On nie wynajmuje, to Senat. Gdyby pan Karczewski wynajmował, musiałby sam płacić, a tak płacimy MY” – napisała jedna z użytkowniczek Twittera. Inni użytkownicy wskazują na to, że marszałek Karczewski jest z Warszawy i ma gdzie mieszkać.

Willę w centrum Warszawy zajmuje także Maciej Łopiński, bliski współpracownik Kaczyńskiego i były doradca prezydenta RP. Łopiński w staraniach o mieszkanie został podobno wsparty przez samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. O sprawie poinformował portal Wirtualna Polska.

Wirtualna Polska informacje o willi uzyskała z biura prasowego Kancelarii Prezydenta.  Jak się okazuje, Łopiński od 2015 r. wynajmuje obiekt o powierzchni 73,10 metrów kwadratowych. „Za lokal płaci najemca, jest to obecnie kwota 2953,51 złotych. Najemca ponosi także koszty opłat eksploatacyjnych w wysokości średnio 711,08 zł miesięcznie (średnia za 3 ostatnie miesiące)” – informują prezydenccy urzędnicy. Co ciekawe, od września 2016 r. do marca 2017 r. dygnitarz „dobrej zmiany” płacił za mieszkanie jedynie 1243,88 zł.

Łopiński nie jest jedynym politykiem PiS, który mieszka w budynku przy ulicy Bacciarellego. W willi urzęduje jeszcze m.in. Marek Kuchciński i profesor Andrzej Zybertowicz. Wcześniej budynek wykorzystywany był do przyjmowania prezydenckich gości.

/nt/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
szkoda słówerwinekHerodAntypisewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

ciemnota rządzi Polska a społeczeństwo a złotówki w oczach

HerodAntypis
HerodAntypis

Jeśli tego marszałka z kaczej łaski tak bardzo pustka razi to niech najpierw sobie łeb umebluje o los echa się nie martwiąc.

erwinek
erwinek

Panie Marszałku myślę że z Pana wykształceniem i z Pana pozycją społeczną stać Pana na lepsze tłumaczenie .Przecież nie jest Pan perukarzem ani ogrodnikiem A tymi wypowiedziami potwierdza Pan fakt że po przystąpieniu do PiSu człowiek traci rozum

szkoda słów
szkoda słów

Pokrętne tłumaczenia podłej zmiany! Wiadomo „im się należy” i po dwa apartamenty w Warszawie, i samolot na prywatne loty krewnych i znajomych królika, kilometrówki nawet przy braku auta i prawa jady, 24-dobowa ochrona „goryli”, wyprowadzanie milionów ze SKOK-ów za granicę……
No im się po prostu należy i już!
Ani jeden okupant tak sobie nie poczynał z drenażem biednego kraju jak te prymitywne lmpenelity drabinkowego prezesa!