Powody wolnego tempa szczepień? Ile głów tyle opinii

Powody wolnego tempa szczepień? Ile głów tyle opinii

Powraca temat bardzo małej liczby osób zaszczepionych w kraju w trakcie weekendu. Przypominamy, że w ostatnią niedzielę udało się zaszczepić tylko 1,2tys. osób. Dlaczego tak się dzieje był pytany wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w trakcie dzisiejszej rozmowy w Polsat News.

 

„To rzeczywiście jest coś, nad czym warto pracować. Podobnie było i jest z testami. Zawsze w weekend tych testów było mniej wykonywanych. Wynika to trochę z mniejszej ilości zgłoszeń. Nie wszystkie placówki chcą też szczepić w weekend” – czytamy na gazeta.pl

Polityk nie miał problemu ze wskazaniem słabego ogniwa w łańcuchu sczepień: „Jesteśmy gotowi do szczepień siedem dni w tygodniu, w tym samym tempie, potrzebujemy tylko partnerów w szpitalach”. Wcześniej Fogiel stwierdził, że Agencja rezerw Materiałowych może dostarczać kolejnych szczepionek a NFZ już zwrócił się z apelem do szpitali aby szczepić także w weekendy.

 

Wicerzecznik PiS podzielił się charakterystyczną dla swego środowiska politycznego refleksją mówiącą o tym, że: „duża część państwa wciąż funkcjonuje w sposób zaprojektowany po 1989 roku”.

Zupełnie  gdzie indziej dostrzega powody małej liczby weekendowych szczepień rzecznik rządu Paweł Mueller. Według niego problem stanowi mała liczba szczepionek dostępnych w Europie a nie nieprzygotowanie szpitali. Szpitale jak najszybciej wyszczepiają osoby i wykorzystują ten limit dawek od poniedziałku do piątku, dlatego w weekend nie mają już czym szczepić. Dostawy natomiast są dostarczane w poniedziałki – dodał.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tak więc każdy „kręci” swoje interesy. Przedstawiciel partii gdzie tylko może krytykuje spuściznę po politycznych poprzednikach a medialny reprezentant rządu oddala od niego jakiekolwiek sugestie o bałaganie organizacyjnym związanym z organizacją powszechnego programu szczepień. Narodowego oczywiście.

/as/

Źródło: gazeta.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antyuzurpator
antyuzurpator
12 stycznia 2021 11:46

Stara śpiewka, czyli wraca nowe: „Gdybyśmy mieli więcej cienkiej blachy, zarzucilibyśmy świat konserwami! Ale nie mamy mięsa.”

antyuzurpator
antyuzurpator
12 stycznia 2021 11:52

„duża część państwa wciąż funkcjonuje w sposób zaprojektowany po 1989 roku”.
Zapomniał figlarz uściślić: „Więc trzeba je przeprojektować na sposób sprzed 1989 roku.”

Marek
Marek
12 stycznia 2021 13:38

PiS zawsze znajdzie winnego. Kolejny raz winni są lekarze i pielęgniarki. A w PiS normalnie jak zwykle same „kryształy”, wszystko wiedzący najlepiej. Hmmm nie wiem tylko po co opowiadają zgrane kawałki, w które nie wierzy nawet najtwardszy elektorat. Przecież PiS już dawno ogłosił ze za katastrofę ochrony zdrowia odpowiedzialni są lekarze pielęgniarki i ratownicy medyczni, do spółki z fizjoterapeutami, laborantami i salowymi…..to i w sprawie tempa szczepień głosu nie zmieni ….winni lekarze i pielęgniarki

Marek
Marek
12 stycznia 2021 15:38
Reply to  Marek

I tak dziwię, się, że nie obwinił celebrytów co „szczepionki kradli”. Pewnie zostawił to komuś innemu. Bo szkoda by takie wyjaśnienie przygotowane zawczasu, w pełnej świadomości, że składane obietnice i przytaczane liczby są łgarstwem, się zmarnowało.

Marek
Marek
12 stycznia 2021 15:36

Szczepić w niedzielę? W dzień święty? Składam zawiadomienie na tego typa o podżeganie do obrazy uczuć religijnych. Nie wolno lekarzom z klauzulą sumienia pracować w niedzielę, jeśli nie jest to niezbędne dla przeżycia pacjentów. A szczepienie szatańskim tworem z abortowanych płodów ewidentnie nie jest.
Oto jak w łatwy sposób można debilną retorykę faszystów kk i pis obrócić przeciw nim. (mam nadzieję, że doczytaliście do tego miejsca zanim skomentujecie).