Powołano komitet społeczny do spraw rozbiórki PKiN

Zabawne rozwiązanie problemu pomników smoleńskich. Ten obrazek robi furorę w sieci

Nienowy pomysł zburzenia Pałacu Kultury i Nauki popiera wielu polityków PiS, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele. Przyklaskuje mu Piotr Gliński, minister kultury, choć zastrzega, że w miejsce zniszczonego pałacu trzeba wybudować coś innego.

Teraz dowiadujemy się, iż z inicjatywy Tadeusza Płużańskiego, prezesa fundacji „Łączka” – zajmującej się kultywowaniem pamięci o żołnierzach podziemia antykomunistycznego – powstał już komitet społeczny do spraw zburzenia PKiN.

„Ten obiekt nie może dalej szpecić, zohydzać centrum polskiej stolicy” – mówi Płużański. „To jest symbol sowieckiej dominacji nad Warszawą oraz nad całą Polską” – argumentuje i przypomina, że budynek nosił kiedyś miano Pałacu Stalina. „Jesteśmy też od tego, żeby ludziom wytłumaczyć, dlaczego warto to zrobić” – oświadczył widzom TVP3.

Trudno dyskutować z faktem, że Pałac Kultury jako dar dla Polski od narodu radzieckiego przez lata był symbolem zniewolenia i wielkiego zwycięstwa socjalizmu. Dla wielu kojarzy się nawet z bolesnymi wspomnieniami. Posługując się jednak tego rodzaju argumentacją należałoby zburzyć również budynek byłego KC PZPR, żeby nie wspomnieć o całych warszawskich dzielnicach – utożsamianych z tamtymi czasami- jak choćby Mariensztat, Muranów lub plac Konstytucji.

Na kpinę zakrawa też lekceważenie kosztów takiego przedsięwzięcia w sytuacji, gdy w Polsce widać ciągle pokaźne obszary biedy. Ostatnio media informowały, że w kraju głoduje około 500 tysięcy seniorów, mając miesięcznie na utrzymanie …100 zł

/p/

Źródło: naTemat/ Se.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Polka gorszego sortuAnna EIrenatera robie po budowachMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Państwo prawa już zostało zburzone, przyszła pora na pokaz sztucznych ogni ku czci Wodza Rewolucji Październikowej.

shaq
shaq

Spoko spoko, niebawem normalni ludzie powołają komitet społeczny ds. rozbiórki badziewnych pomników smoleńskich

Krzysiek
Krzysiek

Wsadzić cały pis do Pałacu Kultury i wtedy dopiero wysadzić .. w kosmos

Anna E
Anna E

Może i niegłupie…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

W ramach kosmicznego programu premiera Morawieckiego oczywiście.

PiJar
PiJar

Należy też zrównać z ziemią Katowice. Przecież one również nosiły miano Stalinogrodu od 7 marca 1953 do 12 grudnia 1956. Na przewodniczącego społecznego komitetu proponuję towarzysza posła Wojciecha Szaramę z PiS. Jego ponura fizjonomia będzie najlepszym szyldem tej operacji.

Wacław
Wacław

Kolejny przykład OSZOŁOMSTWA ! Nikt przecież nie wątpi w to czyim to „darem” był Pałac Kultury,ale to tylko BUDYNEK ! Dopatrywanie się w nim „symbolu zniewolenia…” jest chore i fanatyczne,jak zresztą ta tzw.dekomunizacja,przybierająca niekiedy formę irracjonalną…
Budynek,może nie najpiękniejszy architektonicznie,nie nowoczesny,ale służy społeczeństwu Warszawy i nie ma obawy,że „zaraża” wirusami komunizmu… Uważam,że pomysł zburzenia czegoś użytecznego jest po prostu głupi !Przypomina trochę burzenie w Iraku,czy w Afganistanie zabytków „wrogiej” kultury,co tak mocno wówczas potępialiśmy…Myślę,że ten cały „Komitet do rozbiórki…” powinien się jak najszybciej rozwiązać,aby nie narażać się na śmieszność no i …olbrzymie,niepotrzebne koszty podatnika.

Anna E
Anna E

Zgadza się. Poza tym należy zauważyć, że kondycja państwa jest nienajlepsza, jeśli obawiamy się budynku…Swoją drogą, Pałac Kultury jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc, jest jednym z symboli Warszawy (obok pomnika F. Chopina w Warszawie i Syrenki). Osobiście bardzo lubię Pałac Kultury. Teatry, basen, kółka młodzieżowe, kino, koncerty. Mam wiele miłych wspomnień związanych z tym budynkiem.

Halina
Halina

Przede wszystkim to nie jest symbol dominacji sowieckiej a po prostu budynek. W stylu trochę realizmu socjalistycznego, ale i przedwojennych drapaczy chmur w Nowym Jorku. Który starzeje się z klasą, wygląda coraz lepiej. Ma przestronne halle i wnętrza, czego brakuje dziś wielu nowoczesnym biurowcom. Budynek wrośnięty w krajobraz Warszawy, punkt orientacyjny dla przyjezdnych. Wracając z manifestacji nie zgubiłam się bo pałac był dla mnie punktem odniesienia. Miejsce wielu instytucji kultury. Punkt widokowy, na który można wjechać windą. W końcu świadek historii. Nie łudźcie się rewolucjoniści spod znaku PiS, że wybudujecie w tym miejscu coś lepszego. Nie wybudujecie, Najwyżej jakieś sztampowe… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Ależ niech rozbierają. tylko niech członkowie tego komitetu zapłacą za rozbiórkę ze swoich kieszeni. no chyba, że wymyślą nowe hasło typu „cały naród demoluje swoją stolicę” Ja nie zamierzam w żaden sposób przyłożyć do tego ręki. A mówienie o skomunizowanym narodzie to chyba podlega pod pomówienie i może być ścigane sądownie.

Anna E
Anna E

Ja nie chcę, żeby rozbierali. Przy budowie zginęło kilka osób. Budynek, a raczej instytucje, które mają w nim siedzibę, były/są radością dla wielu ludzi. Poza tym to jeden z symboli Warszawy. Jeśli członkowie komitetu nie mają co zrobić z pieniędzmi, niech pomogą matkom niepełnosprawnych dzieci, ludziom chorym, emerytom przymierającym głodem.

Waldemar
Waldemar

Myślę, że wraz z PiSem odżyje tradycja czynów społecznych. Proponuję wręczyć p. Płużańskiemu i kolegom kilofy i do dzieła!

Jot
Jot

Zawołany nekrofil i czarnosecinny pamiętliwy lustrator.

Marek
Marek

Ci którzy nic sensownego nie tworzą bedą tylko burzyć. To szkodnicy.

tera robie po budowach
tera robie po budowach

By kres położyć wszelkiej udręce,
zburzą też zamki. Stawiali ‚Niemce’!

Irena
Irena

Co znaczy szpeci ? Bardziej szpeca twarze niektórych zajmujących fotele za nasze podatnika ciężko zarobione pieniądze !!! Uwazam ze PKiN jest bardziej pożyteczny !!!