Powstał klub parlamentarny PO – Koalicja Obywatelska, do którego weszło 8 posłów Nowoczesnej

Powstał klub parlamentarny PO - Koalicja Obywatelska, do którego weszło 8 posłów Nowoczesnej

– „Dzisiaj głównym wyzwaniem jest walka z PiS i w tej walce musimy działać wspólnie. Dlatego dzisiaj powstał wspólny klub Koalicji Obywatelskiej w polskim parlamencie. To kolejny krok na najważniejszej drodze do najważniejszego celu, jakim jest odsunięcie PiS od władzy i zakończenie tego koszmaru polskiej demokracji, jakim są rządy PiS” – powiedziała Kamila Gasiuk-Pichowicz z Nowoczesnej.

Dodała, że taka współpraca i wspólne kluby istnieją już na poziomie gminnym, powiatowym, na poziomie sejmików wojewódzkich. Gasiuk-Pichowicz i poseł Marek Sowa zostali wiceszefami nowego klubu parlamentarnego.

Przejście 8 posłów do klubu PO – Koalicja Obywatelska oznacza, że klub parlamentarny Nowoczesnej przestaje istnieć. Poza tym w statucie tej partii zapisano, że jeżeli ktoś rezygnuje z członkostwa w klubie, automatycznie wygasa jego członkostwo w Nowoczesnej.

Do klubu Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej, oprócz Kamili-Gasiuk-Pihowicz i Marka Sowy, przeszli Michał Jaros, Piotr Misiło, Piotr Kobyliński, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski.

„Wybory samorządowe oceniamy jako sukces, ale wiedzieliśmy też, że Polacy, którzy głosowali na KO w tych wyborach oczekują od nas więcej. Chcą integracji, skuteczności, tego, żebyśmy pokazali, że wiemy jak pokonać PiS, że potrafimy jednoczyć, integrować, budować politykę na zasadach zaufania, tak jak w kampanii wyborczej” – powiedział po utworzeniu nowego klubu ider PO Grzegorz Schetyna.

bt

Źródło: 300polityka, Radio Zet

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GekonprzemekZgredzinkaMaciek123454321Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Paweł

Mam nadzieję, że to wydarzenie raz na zawsze uciszy krytyków Schetyny 🙂

Gekon
Gekon

Tak, zamordysto. Kto przeciw Grzesiowi, tego do dołu z wapnem.

Maciek123454321
Maciek123454321

Przecież to nie ma sensu – dwa ugrupowania o identycznym niemal programie. Może .N jest bardziej na lewo od PO, ale co w takiej sytuacji powiedzieć o Basi Nowackiej? Ludzie, łączcie się, do cholery! Pani Katarzyno Lubnauer – to nie czas na niuanse. Tylko razem! Po drodze zgarnijcie jeszcze Ryszarda Petru, facet się przyda. Właściwie KAŻDY się przyda. PSL niech idzie samodzielnie, oni mają inny elektorat. Dlaczego każecie nam, prostym ludziom, gapić się na sondaże i kalkulować, na kogo opłaca się oddać głos, żeby się nie zmarnował?

Zgredzinka
Zgredzinka

Maćku, a co z rozkręcającym się ruchem Biedronia?
Uważasz, że on chce zrobić wszystkim a kuku?
Przecież nie jest nowicjuszem w polityce i ma rozeznanie w sytuacji, a mimo to nie chce z nikim wchodzić w koalicje. Przecież gdyby liczył się z tym, że każdy głos oddany na jego ruch będzie głosem zmarnowanym, to by tego nie robił.
Nawet jeżeli liczy na efekt „kuli śnieżnej”, to i tak nie osiągnie przecież większego poparcia niż PiS, więc na co liczy?

Gekon
Gekon

Oho, pan Maciej nie zrozumiał chyba, co właśnie stało się w sejmie.

przemek
przemek

To fatalny ruch Schetyny, wręcz katastrofalny. Musicie Państwo wreszcie zrozumieć, że gra się nie toczy o to kto nazbiera więcej celebryckich twarzy, tylko kto przekona więcej WYBORCÓW do siebie. Koalicja powstała na zasadzie partnerstwa miała szansę przyciągnąć dodatkowych wyborców, bo np. ludzie o poglądach liberalnych (gospodarczo i światopoglądowo) również mogli zaakceptować ją jako swoją reprezentację i uwierzyć że taka koalicja może po wyborach zrealizować przynajmniej niektóre ich postulaty. Natomiast jeśli się z tego zrobi scenariusz typu wodzowska partyjka pożerająca kolejne „przystawki” no to niestety, bardzo wątpię że głosujący na to pójdą. I żaden szantaż moralny typu „bo PiS wygra” nie… Czytaj więcej »

Gekon
Gekon

To genialny ruch Schetyny. Facet za punkt honoru postawił sobie wyrżnięcie opozycji innej niż Platforma.