Powtórka z Orwella

Powtórka z Orwella

Do kanonu norm polskiego życia politycznego kraju wprowadzono nową regułę – nie ma żadnych reguł.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz obwieściła wczoraj w TVP zgodność z Konstytucją ustawy o obowiązkowej rejestracji kobiet ciężarnych. Ustawa nakłada na każdą kobietę, w okresie od chwili poczęcia aż do porodu, obowiązek cotygodniowego zgłaszania się w komisariacie właściwym dla miejsca zamieszkania. W uzasadnieniu postanowienia Trybunału pani prezes, która niedawno otrzymała z rąk prezydenta nominację na prawdziwego profesora, wyjaśniła, że drobna niedogodność w postaci dozoru policyjnego jest ostatecznie korzystna dla kobiet, ponieważ zdejmuje z nich odium oczywistych podejrzeń o zamiar poddania się aborcji, która zgodnie ze znowelizowaną ustawą antyaborcyjną, przygotowaną przez prawników z Ordo Iuris, zagrożona jest karą dożywotniego więzienia dla pacjentek, a dla lekarzy karą śmierci oraz grzywną. Wczorajsze postanowienie TK rząd niezwłocznie opublikował przedwczoraj.

Dziennik Wszechpolski, największa gazeta po likwidacji polskojęzycznych mediów niemieckich, poinformował o zakończeniu przez minister Annę Zalewską szerokich konsultacji społecznych, prowadzonych w Warszawie przy ul. Mickiewicza 49. Tym samym reforma oświaty zyskała wreszcie kształt ostateczny. Dzieci rozpoczynać będą naukę w szkole podstawowej od dziesiątego roku życia. Nauka historii najnowszej rozpocznie się od pierwszej klasy, natomiast w ostatnich klasach podstawówki prowadzone będą lekcje zapominania na pamięć dotychczasowych wiadomości z tego przedmiotu, uzyskanych w procesie indoktrynacji sączonej dzieciom przez poprzedni antypolski rząd. We wszystkich szkołach lekcje rozpoczynać będzie msza, a zajęcia zakończy codzienny apel z odśpiewaniem nowego hymnu państwowego: „My chcemy prawa i sprawiedliwości/ IV Rzeczypospolitej jest już czas / Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas / Dlatego wznieśmy ręce, podajmy sobie dłonie / Bóg Honor i Ojczyzna niech zabrzmi w nas / Prawo i Sprawiedliwość Prawo i Sprawiedliwość / Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas”. Z obowiązkowego apelu mogą być zwalniane tylko dzieci obsługujące szkolne punkty werbunkowe Młodzieży Wszechpolskiej.

Prokuratura z Katowic skierowała do sądu w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi Kijowskiemu z Warszawy. Byłego lidera zdelegalizowanego KOD-u oskarża się o niezapłacenie podatku za psa owczarka, który – jak wykazało dochodzenie – okazał się niemiecki! W śledztwie Kijowski tłumaczył wykrętnie, że psa nie posiada, a ten, którego znaleziono na jego posesji, miał na obroży zawieszkę z logo MSW.

Minister Macierewicz zdementował informacje przekazywane w rozrzucanych pokątnie ulotkach KODUJ24, jakoby koksowniki rozstawiane ostatnio na rogach ulic miały służyć czemuś więcej, niż tylko trosce o ludzi, których nie stać na opłacenie nowych rachunków za prąd, węgiel i c.o. Za pośrednictwem sieci ulicznych megafonów minister wyjaśnił, że rozstawienie koksowników podczas ciepłej złotej jesieni jest tylko wyrazem troski i właściwej obecnej władzy antycypacji możliwych załamań pogody, natomiast oddziały obrony terytorialnej, dyżurujące w pobliżu koksowników, mają za zadanie ochronę koksu przed kradzieżą oraz zapewnieniu porządku publicznego i godnego zachowania przechodniów podczas apelów smoleńskich, transmitowanych codziennie przez uliczne głośniki.

Polskie Radio, które jako pierwsze przeszło właśnie weryfikację Rady Mediów Narodowych, dopuszczającą na nowy rynek mediów elektronicznych rozgłośnie z co najmniej stuprocentowym kapitałem polskim, uruchomiło program pod nazwą „Poskarż się rządowi”. Podczas inauguracyjnej emisji minister Krzysztof Jurgiel uważnie wysłuchał uwag, a następnie zanotował nazwiska i adresy słuchaczy, którzy skarżyli się, że na działkach pracowniczych, w miejskich parkach, w przydomowych ogródkach i na pozostałych terenach łowieckich krążą uzbrojone patrole myśliwych wypatrujących ludzi, którzy łamią prawo, przeszkadzając im w polowaniu na psy, koty oraz wiewiórki.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował na konferencji prasowej o aresztowaniu ukrywającego się dotąd Władysława Frasyniuka. Ten wielokrotny recydywista nie dość, że uczestniczył w tajnym zebraniu Komitetu Obrony Komitetu Obrony Demokracji, to jeszcze opowiedział tam obrazoburczy dowcip o niejakim Jarosławie Dupku, który postanowił zmienić nazwisko, a odpytywany przez urzędnika z USC wyjaśnił, że dla uniknięcia licznych kpin chciałby się teraz nazywać Jan Dupek. Przy okazji minister Ziobro poinformował dziennikarzy o publikacji kolejnej listy słów, które będą odtąd uznawane za obelżywe. Zgodnie ze znowelizowanym kodeksem karnym osoby używające sformułowań: oszołom, kurdupel, gnom, platforma, kod oraz Biedroń, będą karane z całą surowością prawa.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował o zakończeniu prac nad rządowym projektem ustaw o zmianie Konstytucji oraz ordynacji wyborczej. Do Konstytucji wpisana zostanie kierownicza rola partii obecnie rządzącej, natomiast nowe prawo wyborcze przeniesie wszystkie okręgi i komisje na Podkarpacie. Przy okazji rzecznik poinformował o wyniku badań TNS, wskazujących na entuzjastyczne poparcie pomysłu, by 10 kwietnia ustanowić dniem święta narodowego, podczas którego organizowane będą pochody z pochodniami. Rafał Bochenek zasugerował, by trasy tych manifestacji przebiegały Alejami Kaczyńskiego (dawną Marszałkowską w Warszawie, d. Floriańską w Krakowie, d. Piotrkowską w Łodzi, d. Święty Marcin w Poznaniu, d. Podwale we Wrocławiu itp.) do pomnika Prezydenta Tysiąclecia, wzniesionego w każdej gminie.

—————————-

Powyższy przegląd przyszłych informacji medialnych jest wyrazem sprzeciwu wobec osobistej krzywdy wyrządzanej mi przez PiS. Przez wiele lat uprawiania zawodu komentatora było normalnie: przed wyborami partia zobowiązywała się do zmian, których potem nie realizowała, rząd obiecywał, że coś zrobi, i tego nie robił, bo nie mógł, nie chciał albo zapomniał, premier wymieniał ministrów niczego poza tym nie zmieniając, itd. Polityka była jasna, prosta i przewidywalna. A teraz?
Teraz do kanonu norm życia politycznego kraju wprowadzono nową regułę, która brzmi: NIE MA ŻADNYCH REGUŁ. Owszem, próbowałem stosować metodę, że cokolwiek PiS zapowie, to na pewno zrealizuje odwrotnie – i przez jakiś czas mój świat wciąż jeszcze był pewny, obliczalny i przewidywalny. Niestety, coraz częściej zdarza się, że jeśli ostrzegam przed czymś, co mogłoby się zdarzyć, to w chwili publikacji okazuje się, że to coś już się zdarzyło – a nawet nie tylko to, bo także jakieś owo, którego nie potrafiłem przewidzieć. Dzisiaj piszę, że jest tak jak jest, a jutro okazuje się, że jest znacznie gorzej…

Dla zrozumienia szczelnie otaczającej nas rzeczywistości niezbędna staje się futurystyczna wyobraźnia. W desperacji postanowiłem sprawdzić, czy ją posiadam i stąd powyższa próba wyprzedzenia politycznych realiów. Może chociaż raz nie będę spóźniony?

Andrzej Karmiński

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

24
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
16 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AdamAndrzejElżbietagniewko_syn_rybapsychiatra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ciekawe, z czego się ta stara rura śmieje? A te wystawione rogi, to symbol hordy myśliwych tow. Szyszki, czy rogi jelenia Jurgiela? A propos, czy Pan Minister Spracowany Jurgiel wyspał się na wyjazdowej konferencji w Jachrance? Bo taki on nieświeży jakiś. SPA było wliczone w cenę?

Janka
Janka

Panie Andrzeju, bardzo proszę nie podpowiadać pisowi co mają robić. Już i tak narozrabiali, że trudno będzie po nich posprzątać. A swoją drogą gratuluję fantazji, chociaż tak horrorystycznej!

Andrzej
Andrzej

Próbowałem publikacji dobrych przepowiedni, ale te ni cholery nie chcą się sprawdzać. Dlatego snuję złe scenariusze, w nadziei, że też się nie sprawdzą. Pozdrawiam ciepło.

Zwinka
Zwinka

Chwila, chwila, zanim dojdzie do poczęcia, należy uzyskać zgodę (na piśmie) od Matki Partii na odbycie stosunku płciowego wyłącznie w dniach płodnych u kobiety, ponieważ w dniach niepłodnych byłaby to zwyczajna rozpusta wymagająca obowiązkowej spowiedzi u biskupa Hosera ( a piekło czeka !!!) Jeśli jednak, mimo stosownego pozwoleństwa i starań do ciąży nie dojdzie, należy złożyć na piśmie wyjaśnienie, co jak i dlaczego, z poświadczeniem co najmniej dwóch świadków, że chęci owszem były, ale sprawa jakoś „wypsła” się spod kontroli. Porządek musi być !

Elżbieta
Elżbieta

Zważywszy na wzrastającą ilość bezpłodnych osób płci obojga będzie kłopot z doprowadzaniem do „zaciążenia”. Nawet jeśli zygota zagnieździ się to może dojść do naturalnej aborcji. Jak oni zamierzają temu przeciwdziałać.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Co to jest „naturalna aborcja” ?…

wiesław
wiesław

Konie należą do grupy zwierząt sezonowo-poliestralnych, co oznacza, że mogą mieć kilka cykli rujowych, następujących po sobie, podczas określonej pory roku. W przypadku koni ten okres przypada na miesiące wiosenne (szczyt w maju) i letnie. Największy wpływ na pobudzenie tych hormonalnych procesów organizmu ma wydłużający się dzień świetlny.

wiesław
wiesław

droga nasza Pawłowicz
się wciela
w bohaterkę powieści o folwarku
Orwella
I wszystkich namawia ta dobrej zmiany
członkini
by suweren powierzył los swój w nóżki
świni?

Sławomir
Sławomir

Po raz kolejny Pawłowicz zsłużyła na pełną michę od prezesa.
Obelżywe będzie „profesor Pawłowicz”?

grześ
grześ

przepraszam ale z rejestracji wyłączone są ,,jałowe pudła,, no bo tam się jak u krychy nic nie zagnieździ.

psychiatra
psychiatra

Chciałby Pan o tym porozmawiać?

wiesław
wiesław

hmmm, a przypadkiem nick „mama Maciusia” też nie z tego IP?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Rozumiem, że to Pan odpowiada na tym portalu za cenzurę ?… W takim razie proszę wskazać podstawę prawną zabraniającą używania dowolnej ilości nicków w dyskusjach internetowych. Jeżeli zaś dla Pana jest to oznaką „problemów z tożsamością”, to znaczyłoby, że wszelkiej maści literatów, scenarzystów, czy aktorów również należałoby otoczyć specjalną opieką medyczną… ;))) Inna sprawa, że zgodnie z najnowszymi odkryciami genderystów, tożsamość, nawet płciowa, jest kwestią umowną i można ją dowolnie zmieniać. Proszę zapytać P. Środę jeśli Pan nie wierzy… ;)))

wiesław
wiesław

Koń w kinie Pewien koń, kiedy mu się znudziło jeść paszę, zbiegł ze stajni na miasto i do kina zaszedł. Kupił bilet w okienku, usiadł w pierwszym rzędzie i chrupiąc czekoladkę, myśli, co to będzie. Właśnie w kinie dawno film paramantyczny, udzwiękowiony, barwny, superniebotyczny, najsamprzód tłusta klempa gziła się w łazience i dyszkantem śpiewała, że umyje ręce. Potem auta rzęziły i strzelał rewolwer, i ktoś do klempy tłustej śpiewał „ja cię porwę”. W drugim akcie, jak zwykle, w bostońskiej kawiarni dwaj Murzyni płakali, że są tacy czarni, a wreszcie, gdy szczęśliwie wszystko ukończono, w wagonie śpiewał napis, że „palić wzbroniono”.… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Gniewusiu, a używaj sobie, używaj. Co poużywasz, to twoje. Ja tam ci nie żałuję !

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

I za to cię lubię… ;)))

Andrzej
Andrzej

ZAGADKA: Pewnego razu grupa znajomych postanowiła spotkać się w umówionym miejscu, żeby sobie pogadać, ponarzekać, posłuchać, co myślą inni. Ale między nich wtrynił sie jakiś dziwny facet,. Nikt nie wiedział kim jest, bo jednemu powiedział, że jest rybakiem, drugiemu przedstawił sie jako weterynarz, a potem nawet udawał psychiatrę. Ten człowieczek przeszkadzał, wtrącał się w rozmowy, mieszał i opowiadał dyrdymały średnio interesujące uczestników spotkania. Nic dziwnego, że poprosili go, żeby opuścił towarzystwo i poszedł sobie gdzieś tam, gdzie będą go słuchać, do swoich. No i sie zaczęło. Facet podniósł raban na całą ulicę, że ma prawo być gdzie zechce i mówić… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Odpowiem zagadką na zagadkę: czym różni się portal internetowy od spotkania grupki znajomych ?… ;))) Poza tym, w pisaniu dyrdymałów Pana nikt i nic nie przebije (no, może pan Mystkowski i pani Ewa, ta od bajek dla dzieci..). Ja się z nich śmieję ale osoby o słabszej psychice i niższej inteligencji (a takich tu nie brakuje) mogą je wziąć całkiem serio i uznać, że „faszyści z PiSu” faktycznie takie rozwiązania wprowadzili, co może fatalnie odbić się na ich zdrowiu psychicznym i wtedy będzie Pan je miał na swoim sumieniu… ;))) A gdyby po ich lekturze pojawił się jakiś kolejny Cyba… Czytaj więcej »

Adam
Adam

„rząd PIS … zaczął spełniać swoje obietnice wyborcze…” No normalnie takie kawały Pan walisz, że nie mogę się powstrzymać od śmiechu. Dawaj Pan dalej, dawaj, bo ja tak bardzo lubię się pośmiać, a w około tylko szarzyzna. Jakiś TK nowelizowany kilkoma ustawami jedna po drugiej w tempie zaiste ekspresowym, jakiś KOD, jakieś „czarne protesty’. No dawaj Pan o tych spełnianych obietnicach wyborczych przez „rząd PIS”. Śmiało, nie daj się Pan prosić.

grześ
grześ

no to zadziałał nam i stół i nożyce tak jak ludowym przysłowiu.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Dałem ci plusa za te nożyce (cenzorskie) bo trafiłeś w samo sedno… ;)))

P.S. Czego się dzisiaj nauczyłeś na j. polskim ?…

grześ
grześ

i znów nie zrozumiałeś.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

To udało ci się mimo (twojej) woli… 😉 A co chciałeś wyrazić ?…

Wiesław
Wiesław

Słabizna – delikatna i bardzo wrażliwa część konia, znajdująca się poniżej lędźwi, między żebrami, a udem.