Poznaliśmy kandydatów PO na listy Koalicji Europejskiej

Powstała Koalicja Europejska. Partyjni liderzy podpisali pakt

Magdalena Adamowicz, Ewa Kopacz, Janina Ochojska, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Radosław Sikorski – to tylko niektórzy kandydaci PO na listy wyborcze Koalicji Europejskiej w nadchodzących wyborach do Europarlamentu. Kandydatów zaprezentował przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Na Pomorzu „jedynką” będzie obecny europoseł PO Janusz Lewandowski, a z drugiego miejsca kandydować będzie Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym w styczniu prezydencie Gdańska. Ostatnie miejsce na liście w tym okręgu przypadło Jarosławowi Wałęsie.

W Wielkopolsce na pierwszym miejscu listy jest była premier Ewa Kopacz. W województwie kujawsko-pomorskim „jedynką” będzie Radosław Sikorski, z ostatniego miejsca tej listy startować ma poseł Krzysztof Brejza. W okręgu obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie pierwsze miejsce na liście ma  szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Listę na Śląsku otworzy były premier Jerzy Buzek, a w okręgu małopolsko-świętokrzyskim Róża Thun, z miejsca piątego startować ma obecny europoseł PO Bogusław Sonik.

„Jedynką” w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie ma być były piłkarz, reprezentant Polski i zawodnik Jagiellonii Białystok Tomasz Frankowski. W województwie lubelskim z drugiego miejsca na liście wystartuje posłanka PO Joanna Mucha. W okręgu obejmującym województwo zachodniopomorskie „dwójką” listy będzie Bartosz Arłukowicz.

Schetyna dodał, że sprawa okręgów mazowieckiego i warszawskiego nie jest jeszcze zamknięta. Na razie wiadomo, że w Warszawie z drugiego miejsca wystartować ma Andrzej Halicki, a trzecie miejsce na liście przypadło Kamili Gasiuk-Pihowicz.

bt

Źródło: 300polityka.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
NutkaMirekGekon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gekon
Gekon

Wdowa smoleńska 2.0 jednak startuje XD

Mirek
Mirek

Komuna wraca. Wszyscy już byli. Jaka alternatywa dla tych, którzy i dla pisu i dla po dali juz czerwone kartki?

Nutka
Nutka

Masz pomysł na coś innego – kto ci broni samemu wystartować? Nie ma to jak tylko narzekać i marudzić, a od siebie nic,,,