„Pozwólcie nam kłamać w spokoju na temat francuskiego, niemieckiego i/albo unijnego prawa podczas gdy my będziemy się zajmować łamaniem polskiej konstytucji”

Internauci o Dudzie: „Nie dość, że angielskiego nie zna, to nawet język ojczysty kaleczy”

„Polska ma prawo regulować swój wewnętrzny porządek prawny jako kraj UE. To nam gwarantują traktaty. Proszę adwokatów z innych krajów, żeby się nie wtrącali w nasze sprawy” – mówił na antenie TVP prezydent Andrzej Duda.

 

Na słowa prezydenta natychmiast zareagował profesor prawa na Uniwersytecie Middlesex w Londynie, Laurent Pech.

Francuski prawnik nie przebierając w słowach sparafrazował wypowiedź Dudy: „Polski prezydent do „zagranicznych prawników”: pozwólcie nam kłamać w spokoju na temat francuskiego, niemieckiego i/albo unijnego prawa podczas gdy my będziemy się zajmować łamaniem polskiej konstytucji na masową skalę, w celu odtworzenia państwa jednopartyjnego.”

 

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza taka reakcja francuskiego profesora prawa na wprowadzane w Polsce zmiany w sądownictwie.

Wcześniej na Twitterze odniósł się on do wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety, który twierdził, że wprowadzane przez PiS zmiany są podobne do tych, które obowiązują w innych krajach Unii Europejskiej.

Prawo francuskie nie dopuszcza żadnych sankcji wobec każdego sędziego, który stara się stosować prawo UE zgodnie z wykładnią orzecznictwa ETS, tym bardziej, że mówimy o niezawisłości sądów również ściśle chronionej przez FR Const (znów jest to oczywiste dla wszystkich, z wyjątkiem kłamców i ignorantów)” – napisał Laurent Pech.

wb

Źródło: wiadomosci.onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MariolaBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Duda – bardzo proszę o precyzyjne oddzielenie urzędu od żałosnej osoby go sprawującej – swoimi wypowiedziami o sędziach, a zwłaszcza dzisiejszym lżeniem pani prof. Gersdorf pokazuje, że nadaje się co najwyżej na pastucha kur. Na stanowisku głowy państwa trafił się nam prostak, który nie wie, kiedy ma przestać.
Przepraszam za te mocne słowa, ale wysłuchawszy dziś w Faktach kompletu jego bredni o sędziach i Pani Prezes wstydzę się za takie indywiduum. W najczarniejszych snach nie przypuszczałem, że ten człowiek tak nisko upadnie.

Mariola
Mariola

Wstyd mi za Polaków, którzy wybrali nam takiego prezydenta. I wstyd mi za prezydenta.