Pracownicy Sejmu nagrodzeni – liderką szefowa kancelarii

Pracownicy Sejmu narodzeni - liderką szefowa kancelarii

Dopiero po trzech miesiącach kancelaria Sejmu ujawniła wysokość premii wypłaconych pracownikom Sejmu. Wg dziennika Fakt nagrodzonych zostało 189 pracowników parlamentu a zsumowana kwota wypłat przekroczyła kwotę pół miliona złotych.

 

Średnio pracownicy Sejmu otrzymali netto 2700,00zł. Liderką w tym zestawieniu jest szefowa Kancelarii Agnieszka Kaczmarska. Jej konto wzbogaciło się o kwotę 10400zł. Ta sama urzędniczka wg Wirtualnej Polski w lutym 2020: „otrzymała premię za 2019 rok w wysokości, aż 45 327 złotych. Politycy opozycji mówili wówczas, że to pieniądze przyznane m.in. za zaprzeczanie doniesieniom mówiącym o prywatnych lotach marszałka Marka Kuchcińskiego”.

Przypominamy, że w połowie 2018 roku uposażenie poselskie zostało zredukowane o 20%. Był to typowy ruch „pod publiczkę” zaserwowany przez rządzących po tym jak Beata Szydło zaaprobowała wysokie premie dla członków swego rządu. Właśnie z tamtego czasu pochodzi stwierdzenie Szydło dotyczące „premii, które się po prostu należały”.

 

„Obecnie posłowie zarabiają 5890 złotych na rękę. Dodatkowo dysponują kwotą 2,5 tys. złotych miesięcznie mające pokryć ich podróże oraz koszty życia w Warszawie, oraz 14 tys. złotych na prowadzenie biur poselskich” – czytamy na wp.pl.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/as/

Źródło:wp.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KundziaJantarLeszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

To najpewniej za to, że była, bidula, tak mocno prześladowana przez opozycję i kastę sędziów. Takie pisie odszkodowanie za niesłuszne prześladowanie.

Jantar
Jantar

Za komentarz niech posłużą słowa premier Szydło wywrzeszczane z mównicy sejmowej:

„NAM SIĘ TO WSZYSTKO NALEŻAŁO!!!!!!!!”

Kundzia
Kundzia

Dla pisiorów obce jest słowo pokora,umiar.A mieliśmy szansę pozbyć się tych wszystkich sieczkobrzęków,a teraz możemy zapomnieć o uczciwości,pokorze ,tolerancji.Jak mówił klasyk: był czas przywyknąć.