Prawda nas wyzwoli.

„Twórca kłamstwa smoleńskiego [Macierewicz] wzywa, by się od niego odciąć. Szczyt obłudy”

Przyczyn katastrofy smoleńskiej nie poznamy wcześniej jak za rok. Potrzeba na badania jeszcze dużo pieniędzy, a naukowcy powinni odwoływać się nie tyle do swojej wiedzy, ile do sumienia. Takie stanowisko zasygnalizował w sobotę szef MON Antoni Macierewicz w płomiennym wystąpieniu na Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”.

Pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu to dla Antoniego Macierewicza kwestia honoru państwa polskiego.  „A prawda nas wyzwoli’ – zapowiada minister. Ale żeby do tej prawdy dojść, wszyscy naukowcy badający przyczynę katastrofy, zdaniem ministra, będą musieli odwołać się do swoich sumień. Minister zastrzegł przy okazji, że nie prosi ich o patriotyzm, tylko uczciwe stwierdzenie, że samolot rozpadł się w powietrzu. Słowem, o potwierdzenie jego tezy.

Macierewicz podkreślał w trakcie zlotu, że to my powinniśmy dojść prawdy. Wyjaśnienie, jak doszło do katastrofy jest według szefa MON kwestią naszej niepodległości. Jeśli sami nie wyjaśnimy, jak to się stało, że samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się podczas nieudanej próby lądowania, zrobią to za nas Anodina, Morozow i Putin.

Przemówienie Macierewicza jest jednoznaczne z tym, że jeszcze przynajmniej 12 razy będziemy świadkami awantur na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, gdzie Jarosław Kaczyński będzie miał okazję krzyczeć podczas miesięcznic smoleńskich, że jesteśmy coraz bliżej prawdy.
(źródło: dziennik.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PedziwiatrWiśniaissaZgredzinkasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Przemówienie Macierewicza dowodzi po raz kolejny, że on już wie, iż wybuchu nie było. Dalej jednak będzie ciągnął spektakl dla „ciemnego ludu”, z którego Antoś wyciśnie korzyści polityczne, zaś jego kumple korzyści materialne. Zaś swoją drogą to ciekawe, że sumienie ma zastępować wiedzę. Mam nadzieję, że ci, którzy będą sądzić w przyszłości tego szachraja odwołają się zarówno do swej wiedzy prawniczej, jak i do sumienia.

Zgredzinka
Zgredzinka

Myślę, że nawet gdyby mieli taką wolę, to …. nie zdążą …. bo albo Antoś przedtem „kopnie w kalendarz”, albo go zamkną u „czubków”.

smętek
smętek

Ciekawe, czy ten psychicznie chory osobnik, wie, co to jest sumienie. Pewnie nie, bo inaczej to przestał by wreszcie wydawać nasze pieniądze na jakieś chore pomysły.

issa
issa

>Prawda nas wyzwoli.

chyba zaboli. Finansowo.
jak długo jeszcze społeczeństwo będzie finansowało te brednie? właściwie powinnam zapytać : jak długo jeszcze suweren będzie tolerował te brednie? jest granica?

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Jest granica.
Ta granica nazywa się-
Cienka Czerwona Linia.

Wiśnia
Wiśnia

” A prawda nas wyzwoli” Antosia wyzwoli jedynie żar stosu na którym powinien spłonąć.