Prawica sięga po dzieci? 15 latek z krzyżem przeciw Marszowi Równości

Prawica sięga po dzieci? 15 latek z krzyżem przeciw Marszowi Równości

Prawicowe media zachłystują się patriotyczną i katolicką postawą 15 latka.

Niejaki Jakub Baryła próbował krzyżem zatrzymać sobotni Marsz Równości w Płocku. Młodzieniec wystąpił podczas marszu w roli rozmodlonego, niewinnego i całkiem przypadkowego dziecka, które broni chrześcijańskich wartości.

 

Sam, w niebieskiej bluzie, z dość dużym drewnianym krzyżem i różańcem w ręku, ruszył przeciw uzbrojonej policji i tłumowi z tęczowymi flagami.

Nieugięty, zastygły w swej wzniosłej pozie chłopiec, szybko okazał się nie być anonimem, ale 15-letnim radnym z tzw. Młodzieżowej Rady Miasta Płock, ciała powołanego przy Radzie Miasta Płocka.

 

Jakub Baryła, na swoim Facebooku, przedstawia się jako „katolik, tradycjonalista, konserwatysta, Polak, patriota i nacjonalista”.  W Internecie można znaleźć jego fotografie z takimi postaciami jak Wojciech Cejrowski, Kaja Godek czy Janusz Korwin-Mikke.

Na prawicy szał. Piszą o nim portal braci Karnowskich wPolityce i Fronda. Wypowiedział się też narodowiec Krzysztof Bosak: „Jakub Baryła z krzyżem w ręku próbował zatrzymać marsz LGBT w Płocku. Poruszył internautów z całego świata. ‚Boże błogosław Polskę'”.

Nagrania z akcji Jakuba Baryły udostępniają już nie tylko polscy internauci. Sam nastolatek komentuje sobotnie wydarzenie: – „Chciałem przypomnieć gest księdza Skorupki z bitwy z bolszewikami” i podkreśla, że bliskie są mu wartości katolickie, a do blokady płockiego marszu przygotowywał się od dawna.

 Na swoim Facebooku napisał też: „Udało mi się zdobyć Krzyż Święty i z nim blokowałem trzykroć marsz, zostałem usunięty siłą i spisany. Po marszu niestety rozpocząć się miały przepychanki (…) – komentował Baryła.

Komentowali też internauci: „Chłopak nie miał od początku krzyża, wcześniej, przez dłuższy czas wykrzykiwał różne teksty razem z kolegą, szedł z Marszem. Dostał go od któregoś z dorosłych (1 z panów tych, bardziej „aktywnych” cały czas był gdzieś obok niego). Zrobili dziecku sieczkę z mózgu. Sąd rodzinny…”

 I inne wpisy: „Podobnie „przypadkowy” chłopak w 2015 zagadnął prezydenta Komorowskiego o pracę dla siostry. Znaleźli metodę szybkiego przekazu medialnego. Ciemny lud to chwyta jak pelikan g..no”.

– „Czyli perfidne wykorzystanie małolata! Mam nadzieję, że odpowiednia organizacja broniąca praw dzieci już wystąpiła do sądu o odebranie rodzicom/opiekunom praw rodzicielskich i ewentualne ukaranie innych dorosłych biorących udział w tym!”

Są też wpisy popierające młodego nacjonalistę i homofoba: Protest Jakuba Baryły, 15-letniego radnego Młodzieżowej Rady Miasta Płock przeciw tzw. marszowi równości w jego mieście. Są jeszcze, jak widać, młodzi – zdroworozsądkowi”.

No cóż… „Alleluja i do przodu” jak mawia o Rydzyk.

/md/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
IwonaEustachyCzesławGekonJerry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vint
vint

Ach ta poza wystudiowana, tę oczęta natchnione ku niebu wzniesione, taka nasza „Wolska Wolność wiodąca ludzi na barykady”, tylko w nieco bardziej przaśnej, bogoojczyźnianej wersji! Co ta dziecina wie o świecie?? Już sam panteon jego idoli (Cejrowski, Godek, Mikke) świadczy o tym, że z krytycznym mysleniem u niego cienko. No ale co wymagać od dzieciaka co to jeszcze ma mleko pod nosem… Pewna część mnie serdecznie mu współczuje.

Dorotka
Dorotka

Myślę, że ta „dziecina” już dużo wie o świecie. Zdolny, cwany, wyrachowany, bez skrupułów. Przed nim kariera. Ja w jego „natchnionych oczętach” widzę cynizm.

Eustachy
Eustachy

Prose Pani, to nie mleko pod jego nosem hehehehe

Iwona
Iwona

W społeczeństwie gdzie 5-cio latek ma prawo zmienić płeć, 15-sto latek ma prawo mieć swoje poglądy. Widocznie nie pasi mu wizja spędzenia reszty życia wśród kastrowanych lemingów.

Mira
Mira

Wychodzi na to , że jako osoba niewierząca , dziecka z pokorą mam pytać czy we własnym kraju mogę mieszkać . To tradycyjna polska rodzina teraz ma taki porządek rzeczy : smarki rządzą ?
Oj , żebyście tatusiowie i mamusie na stare lata nie płakali , naprawdę szczerze życzę spokojnej starości , bo póki co czarno to widzę i dodam i też szczerzę – współczuję .
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Jan Zamoyski

Maciek123454321
Maciek123454321

Pawlik Morozow, Horst Wessel, Kuba Baryła – nic nowego, doborowe towarzystwo. A gwoli historycznej prawdzie – w czerwcu 1944 roku umocnień na plażach Normandii bronili fanatyczni 17-18-latkowie z dywizji „Hitlerjugend” wchodzącej w skład Waffen-SS. Kubie Baryło, za 3 lata terytorialsi powitają cię z otwartymi ramionami (no, chyba, że do tego czasu WOT zostaną rozwiązane).

Gekon
Gekon

Greta Thunberg, Inga Zasowska…

Maciek123454321
Maciek123454321

No cóż, taki wPIS olewam ciepłym moczem. Teraz już wszyscy wiemy, kim jesteś.

Gekon
Gekon

Czyli zaorane XD

Iwona
Iwona

A kto bronił Warszawy?, Po ile lat mieli powstańcy warszawscy, stronniczy „historyku”?

Maciek123454321
Maciek123454321

Tobie też PiS zrobił sieczkę z mózgu?……….

Rafał P
Rafał P

Tak wyrasta nowe pokolenie bosaków, WC-tów itp. Nie będzie Polski myślącej, ale będzie Wielka Polska Katolicka, w której krzyżem będzie można dostać w łeb.

Goool
Goool

A jakby trzymał plakat z tęczą byłby bohaterem KODU.

Lehoo
Lehoo

Wstydź się, szczuju

Maria
Maria

Czy wreszcie ci durni (bo jak ich określić) przedstawiciele episkopatu, rządu i cała PiSia zgraja zrozumieją, że nie ma ideologii LGTB, że żaden homoseksualista nie namawia nikogo, żeby zmienił swoją orientację? Ojciec Święty Franciszek na pokładzie samolotu, którym wracał ze Światowych Dni Młodzieży w Brazylii do Watykanu przypomniał m.in, że Katechizm Kościoła Katolickiego mówi wyraźnie, iż „homoseksualiści nie mogą być marginalizowani z powodu swojej orientacji seksualnej”. Jak już szum LGTB ucichnie i na wyjdą ulice np. leworęczni czy osoby kulawe. Czy w tych przypadkach będzie się mówić też o jakiejś ideologii np. mańkutów czy ideologii kuternogów? Czy te gadające ale… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Oni bardzo dobrze wiedzą, że nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, ale ich wyznawcy to debile i nie rozumieją niczego poza pańską łaską i 30srebrników, znaczy 500złotych, na wódę. Poza tym takie niesprecyzowane hasełko bez wyjaśnienia można podpiąć pod wszystko co nie pasuje, zaraz się okaże, że informacje o księżach pedofilach to też element ataku ideologii LGBT. Czym się skończyła taka propaganda to biskupi dobrze wiedzą i to im się podoba, oni chcą doprowadzić do tego samego. Hierarchowie tego się nie obawiają, bo sami tych skutków nie odczuli, skutki zawsze odczuwają zwykli prości ludzie, a prawie nigdy ci rozpasani… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona

Kłamliwe stwierdzenie, ideologia LGBT jest faktem, i nawet jak ta fala już przejdzie to pozostawi po sobie armię transwestytów, czytaj: kastratów. Trzeba mieć też zrozumienie dla oponentów bezmyślnej, sprzecznej z biologią człowieka akceptacji choroby jako normalności. Chorobę trzeba leczyć a nie jak w prymitywnych społeczeństwach gloryfikować.

Jantar
Jantar

Na fotkach ze swoimi idolami Kuba Baryła na oko może mieć 10-11 lat. Pytam, co takie dziecko wie o świecie? Chłopcy w tym wieku kopią piłkę na boisku, albo siedzą godzinami przed komputerem i grają w gry. Nie zajmują się polityką. Logiczny wniosek, jaki z tego płynie, jest taki, że chłopaka od dziecka do tego przygotowywano. Pytam więc, kto go tak przygotował? Rodzice, opiekunowie, ksiądz na religii w szkole? A może rodzice też byli odpowiednio instruowani i opłacani przez jakąś organizację? Np. Ordo Iuris – „zbrojne” ramię Kościoła Katolickiego, które wszędzie ma swoich członków. Bo jakoś trudno mi uwierzyć, żeby… Czytaj więcej »

Lehoo
Lehoo

Biedne, zindoktrynowane dziecko

Jerry
Jerry

Wysługiwanie się dziećmi w szerzeniu nienawiści, ksenofobi i otumanianiu bigotów… To w pale się nie mieści!
Francowata swołocz pisiorka!
Co ja prawię? PiS-dzielska!

Wam świnie pasać, a nie do polityki się rwać!
Skończone matoły 7-klasowe!
Wyszyńskie, gwiazdy i inne rozgwiazdy!
Konusowate wielbiciele Baś (sekretarek) i Jolek (niedoszłych narzeczonych)!
Sczeźnijcie wreszcie na wieki wieków… Bezdzietnie, czyli bezpotomnie!

Amen

Niech wam gleba ciężką będzie i żaden siedmiogrodzki Drakula was stamtąd nie wydobędzie!
P.S. Zamiast kołka osikowego na was szykuję kołek z baobabu…
Ponoć skuteczniejszy, wg afrykańskich kacyków. Hi, hi, hi…

Czesław
Czesław

Kto jest ciemnym ludem????