Prawica zbiera na nową limuzynę dla premier Szydło

Rekordzista? 70 tys. kilometrów działacza PiS-u służbowym autem..

– „Pomyślałem sobie, że to niesprawiedliwe, że ludzie wspierający rząd PiS i panią Premier nie mają swojej zbiórki, na której mogliby wyrazić swoje poparcie realnymi pieniędzmi.. Zwyczajnie trzeba im pomóc” – pisze Łukasz, pomysłodawca zbiórki pieniędzy na… nową limuzynę dla Beaty Szydło. I tylko nie wiadomo, czy takie deklaracje traktować bardziej jako udany żart, czy współczuć.

Pomysłodawca tymczasem odżegnuje się od pierwszej, nasuwającej się interpretacji. – „Nie, to nie żart. Chcę pomóc środowiskom wspierającym demokratycznie wybrany rząd w wyrażeniu swojego poparcia w mierzony realnymi kwotami sposób. Celowo wybrałem tę samą platformę, na której zbierane jest wsparcie dla p. Sebastiana z seicento. Dodatkowo, aby dać dobry przykład i żeby pokazać, że to nie głupi żart, wpłacam osobiście na zbiórkę 1000 zł „ –wyjaśnia swoje pobudki Łukasz.

Jego oferty nikt dotychczas nie przebił. Przez kolejne godziny uzbierało się „aż” 124 zł. A cel, dodajmy, jest ambitny. Organizator chce uzbierać 1 mln zł na nową Audi A8L Security. „Nie wiem, niestety, ile kosztuje taka limuzyna. Myślę jednak, że za bańkę powinno się dać już kupić coś konkretnego. Będę wdzięczny osobom posiadającym wiedzę specjalistyczną za pomoc w określeniu stosownej marki, modelu i ceny. Po ustaleniu realnego kosztu limuzyny cel kwotowy zbiórki zostanie stosownie zaktualizowany” – dodaje Łukasz.

Nam natomiast przychodzi na myśl lepszy pomysł: może warto przeznaczyć zebrane pieniądze na… aktualizację wiedzy wyborców PiS-u o zadaniach organów państwa i jego obywateli, a przy okazji też o tajnikach systemu podatkowego. Pomysłodawca zbiórki Łukasz przejawia oryginalne podejście do tego, co „sprawiedliwe”, ale chyba nie wie, że zarówno na tę limuzynę, jak i inne rządowe pojazdy to my się składamy wszyscy corocznie. A może udziela mu się sposób myślenia pisowskiej władzy, która – pomimo demokratycznego mandatu i półtorarocznych rządów – nadal czuje się niepewnie na salonach władzy. Niczym za czasów trwania w opozycji.
(Źródło: natemat.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
18 lutego 2017 19:54

Kolejny „pożyteczny idiota”. Milion na limuzynę!!!!!!! A może tak w imię solidarności pisiaki zebrałyby coś na bezdomnych? ewentualnie na jakieś hospicjum? może utworzyliby jakąś fundację? może na operację dla jakiegoś ciężko chorego dziecka? NIE! LIMUZYNA!!!! To jest cały PiS. Koryto+

Sławomir
Sławomir
19 lutego 2017 00:47

Czy pisiory z własnej kieszeni na coś uzbierały?
Moim zdaniem to specjaliści od dojenia państwowej kasy, mistrzowie na krzywy ….

bart
bart
19 lutego 2017 11:33

Proszę spojrzeć na rejestrację audioli na zdjęciu. Wystarczy dopisać „JE” i niepotrzebna będzie obstawa BOR, żeby z daleka było widać, kto jedzie.

Mariola
Mariola
18 lutego 2017 20:33

Czyżby Pan Łukasz nie płacił podatków. Jakby płacił, to by wiedział, że te wszystkie porozbijane limuzyny też były za naszą i jego kasę. To młodemu Sebastianowi zniszczyli auto, które kupił za swoje.

lsd
lsd
18 lutego 2017 20:33

Zaplułem ekran jak przeczytałem o tych 124 zł. Oni nie są od dawania, a na pewno nie z własnej kieszeni. Myślę, iż jakaś firma kontrolowana przez aktyw partyjny po cichu dorzuci parę groszy i będzie kasa na nową limuzynę.

jurek
jurek
18 lutego 2017 20:47

„Prawdziwi” papugują. Zobaczymy, czy powtórzą „sukces” zbiórki wojskowej w wigilię Orkiestry, marszu „miliona” i przykrywania czapkami łżę-Solidarności marszów KODu.

kuba48
kuba48
18 lutego 2017 22:06

Z góry przepraszam za cytat z portalu na:Temat,ale dla mnie jest to odpowiedź w punkt dla tej inicjatywy.
Jak mówiła Maria Skłodowska i Henryk Sienkiewicz oraz Jan Brzechwa:
„Jebnijcie się gdziekolwiek ale skutecznie…”

krakowianka
krakowianka
18 lutego 2017 23:07

Popieram inicjatywę pana Łukasza. To doskonały sposób na określenie poziomu faktycznego poparcia dla PiS. Z dużym zainteresowaniem będę śledzić przebieg zbiórki.

Lubomir Petrów Pahuta
Lubomir Petrów Pahuta
18 lutego 2017 23:51
Reply to  krakowianka

Może to i naiwne ze strony tego Łukasza uruchamiać zbiórkę na ten cel. Ale Pani ma rację. Przy zbiórce na nowe auto dla Sebastiana ludzie nie wiadomo jakich opcji politycznych, może też popierający PiS dołożyli swoją cegiełkę. Teraz przy następnej zbiórce również można wykazać się sympatią polityczną, empatią do poszkodowanych. Tyle że musielibyśmy tę empatię okazywać samym sobie. Właściwie to przedstawiono że samochody jakimi jeżdżą VIPy z rządu, parlamentu, są kupowane i utrzymywane pośrednio z naszych pieniędzy, bo z naszych podatków. Moglibyśmy spokojnie nie składać się na nowe rządowe auto i tak zostanie zakupione i tych pieniędzy nie będzie na coś innego. Może na to na co zabraknie ktoś inny urządzi zbiórkę. Z drugiej strony chyba o tym że pojazd rządowy to jest z podatków zwolennicy PiSu wiedzą lepiej bo kwota zebrana jest mniej niż symboliczna. Zwłaszcza że PiS ciągle nam serwuje informację o niespotykanie wielkim poparciu dla tej partii. Chyba że to albo wyssane z palca kłamstwa, zła interpretacja zebranych danych lub bardzo duża doza fantazji.

Krakus
Krakus
19 lutego 2017 09:21

Naiwność ludzka nie zna granic. Powszechnie wiadomo kto przyznał się do spowodowania wypadku zatem na tej osóbe w po zakończeniu procesu w niezawislym sądzie będzie ciąży obowiązek naprawienia szkody. Mądrzy ludzie wysyłają datki na uczelnie jego magnificencji O. Tadeusza proszę popatrzeć na Toruń i jego wspaniałość O. Tadeusza naszego fenomalnego lidera wszelkich społecznych zbiórek.

Sławomir
Sławomir
19 lutego 2017 10:58
Reply to  Krakus

Ile srebrników od cielca z Torunia dziś dostałeś? Wstań wreszcie z poziomu rozlorka Tadzia i Jarka.

sram_na pis
sram_na pis
19 lutego 2017 19:16
Reply to  Krakus

krakus – ile jeszcze takich czubków jak ty wspiera tego toruńskiego złodzieja ? , Co do wypadku , wszyscy wiedzą że to borowiki poczuli się panami polskich dróg , i jeszcze jedno ….. przestań oglądać TVP , bo ogłupia , a prawdziwych informacji tam nie znajdziesz . A co do wypadku , polskie sądy wielokrotnie skazywały kierowców uprzywilejowanych samochodów za brak zachowania należytej ostrożności

Janik
Janik
19 lutego 2017 11:39

Pan Łukasz zapewne nie jest zwolennikiem PiS i chce w ten sposób sprawdzić rzeczywiste poparcie. Taki sprawdzian jest wart jego 1000,00 zł! Z drugiej strony taka zbiórka może też pokazać, że zwolennicy PiS’u są sknerami i wolą brać niż dawać.

m(b23x)
m(b23x)
19 lutego 2017 14:34

ehhh. nie umiecie Wy wszyscy chyba czytać za dobrze, co? (łącznie zresztą z Panem z NaTemat)
nie bardzo udało się Wam przeczytać w całości i ze zrozumieniem opis zbiórki….

Andrzej
Andrzej
19 lutego 2017 20:55

Nie ma co zbierać, przecież nam zabiorą.

Magda
Magda
25 lutego 2017 09:36

Ludzie, kto pisał ten 'artykuł' i czy poza pisaniem umie czytać? Totalna kompromitacja. Usuńcie to z portalu, proszę i przeproście autora zbiórki (niespodziewanie udany trolling, panie Łukaszu, gratuluję).