Prawicowy dziennikarz chce aneksji białoruskiego Grodna

To już 22 dzień Białorusini protestują przeciwko Łukaszence

Tomasz Sommer, redaktor naczelny skrajnie prawicowego „Najwyższego Czasu!”, napisał na Twitterze o hipotetycznej aneksji Grodna na Białorusi przez nasz kraj. „Jest też zupełnie oczywiste, że Grodno powinno, w przypadku rozpadu Białorusi, trafić do Polski. PiS to wie, ale boi się powiedzieć” – napisał.

 

Sommer w kolejnym wpisie zaatakował przedstawicieli liberalnej opozycji na Białorusi – jego zdaniem chcą oni zastąpić „cara” (Aleksandra Łukaszenkę) „Leninem” (sic!). Zażądał też od rządu PiS, by ten przestał wspierać „zboczeńców”, „postsowietów” i „innych sierakowskich” (dziennikarz Sławomir Sierakowski jest teraz na Wschodzie).

Jeszcze dalej Sommer poszedł w kolejnym abstrakcyjnym wpisie na Twitterze. Ultraprawicowiec stwierdził, że Morawiecki agituje w UE, aby wesprzeć „lewaków” na Białorusi. Przez „lewaków” rozumie on członków organizacji demokratycznych.

Premier Morawiecki ponoć wystąpił do UE o kilkadziesiąt milionów, które trafią do lewackich organizacji na Białorusi. Czy naprawdę chcemy, żeby LGBT wprowadzała tam Polska?” – napisał.

Przypomnijmy, że Morawiecki, którego zresztą zazwyczaj krytykujemy, tym razem zachował się dość rozsądnie i opracował plan pomocy dla białoruskich demokratów. Szef rządu chce m.in. zapewnić wsparcie niezależnym mediom i stowarzyszeniom. To nie podoba się skrajnej prawicy, znanej skądinąd z rusofilskich zamiłowań.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wpis Sommera został gremialnie skrytykowany przez publicystów z lewicy i prawicy. „Powiedzieć o takim myśleniu, że jest szczeniackie, to o wiele za mało powiedzieć. To jest myślenie brzemienne w kolejne morze krwi i zgliszczy Europy i Polski. Sięgniesz po cudze, sięgną po twoje” – napisał Waldemar Kuczyński.

Pięknie się pan Sommer wszystkim przedstawił jako pożyteczny idiota Łukaszenki i Putina” – dodał Adam Traczyk. „Prezent dla Łukaszenki” – ocenił z kolei Piotr Semka.

Warto nadmienić, że w podobnym tonie wypowiadał się Łukaszenka, który twierdził, że Polska czyha na Grodno i dąży do jego szybkiego zajęcia.

/nt/

Źródło: Twitter, dorzeczy.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
AntyKaczor
AntyKaczor
24 sierpnia 2020 09:28

Pisać gość potrafi. Pewnie czytać też. Pytanie czy mysli?

Zgredzinka
Zgredzinka
24 sierpnia 2020 12:47
Reply to  AntyKaczor

A raczej, czy nie powinien się z tym afiszować publicznie.

Stary Wuj
Stary Wuj
24 sierpnia 2020 11:06

Paskudny putinowski prowokator – nie tylko głupota.

jacek
jacek
24 sierpnia 2020 12:14

Skąd się takie …uje biorą? Powiedzcie mi.

Marek
Marek
24 sierpnia 2020 15:42
Reply to  jacek

Z pisu, z kościoła, z zażywania nacjonalistycznej ideologii i nacjonalistycznej wersji patriotyzmu. Słowo zażywanie użyte celowo, bo taka ideologia niszczy mózg podobnie jak dopalacze. Różnica jest tylko jedna, choć zasadnicza, po dopalaczu człowiek raczej zniszczy siebie, a po ideologii nacjonalistycznej innych.
Co groźniejsze niech każdy sam sobie odpowie.

Zgredzinka
Zgredzinka
24 sierpnia 2020 12:45

Doprawdy, dopóki prawica egzystowała w cieniu życia politycznego, człowiek nie miał pojęcia, że cała ta edukacja to jak psu w dupę, bo i tak większość populacji (nawet ta utytułowana) to bezprzykładne kołtuństwo.

Maciek123454321
Maciek123454321
24 sierpnia 2020 12:53

Może pisdzielska prokuratura by się zajęła tym skurwielem? A tak na serio – jak dobrze by było mieć za sąsiada demokratyczną Białoruś, wspólnie odnowić i zrewitalizować Kanał Augustowski na CAŁEJ jego długości, wspólnie zatroszczyć się o CAŁĄ Puszczę Białowieską, wspólnie odtwarzać i rewitalizować zabytki na terenie Białorusi oraz pomniki historii, jak chociażby słynną Twierdzę Brzeską… Pożyjemy, zobaczymy. W każdym razie język białoruski jest podobny do polskiego, tak więc porozumieć się nie jest trudno – podobnie, jak ze Słowakami. Jeszcze będzie pięknie.

Paweł
Paweł
24 sierpnia 2020 19:12

Moderacja śpi?

mati
mati
25 sierpnia 2020 14:39

Sommer… czy to polskie nazwisko??