Prawie 140 mln zł dotacji dla firmy brata ministra Szumowskiego z rządowego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

6526 zachorowań i 116 zgonów ostatniej doby. "Fałszywie dodatni" wynik Szumowskiego - b. minister w szpitalu

Michał Szczerba i Dariusz Joński z KO przeprowadzili kontrolę poselską w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Chodziło o dotacje przekazywane spółce OncoArendi brata Łukasza Szumowskiego – obecnego ministra zdrowia, a wcześniej wiceministra nauki.

 

– „Spółka brata ministra od powołania rządu PiS otrzymała dofinansowanie z podległego rządowi NCBR: listopad 2015: 22 mln grudzień 2015: 20 mln kwiecień 2017: 24 mln listopad 2017: 29,5 mln listopad 2019: 22 mln marzec 2020: 22 mln” – napisał na Twitterze Michał Szczerba. – „Czarno na białym widać, że była to spółka uprzywilejowana i mogła liczyć na wyjątkowo dobre traktowanie” – powiedział Dariusz Joński.

Dodajmy, że do 2016 r. wspólnikiem w firmie  OncoArendi był Łukasz Szumowski. Po objęciu funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego udziały w spółce przepisał na żonę Annę.

 

„Służbę zdrowia zawierzył Matce Boskiej. O biznesy rodzinne wolał zatroszczyć się sam”; – „Ale trzeba przyznać, że nie rozmienia się na drobne, a te podkrążone oczy to dostał w pakiecie. Boszeee, ilu oni tam w Pisie jeszcze takich mają”; – „Rodzina na swoim. Standard PiS…” – komentowali internauci.

Szumowski twierdzi, że nie miał nic wspólnego z przyznawaniem dotacji spółce jego brata, bo nie miał w swoich zadaniach nadzoru nad NCBiR. Według „Faktu”, w 2017 r. pod nieobecność innego wiceministra nauki Piotra Dardzińskiego, to Szumowski formalnie pełnił nad Centrum tzw. nadzór warunkowy. – „W tym samym roku wiosną i jesienią NCBiR przyznało firmie OncoArendi dwa razy dofinansowanie w wysokości najpierw 24 mln, a potem prawie 30 mln zł” – powiedział poseł Szczerba.

Przypomnijmy, że wcześniej posłowie KO złożyli „Wniosek do CBA o kontrolę oświadczeń majątkowych Łukasza Szumowskiego”.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
OlekPolka gorszego sortuHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Wyścig z grzybkiem? Wśród wykrytych pisożytów szumowina zajmuje drugie miejsce. Jeśli chodzi o dotacje oczywiście, bo majątki to mają żony albo spółki o dziwnej proweniencji.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie zapominajmy, że cala ta kasa poszła Z NASZYCH PODATKÓW. To nam wszystkim zajumali te miliony. Wszystkim. Pamietaj o tym, kochany Narodzie.

Olek
Olek

„Czarno na białym widać, że była to spółka uprzywilejowana i mogła liczyć na wyjątkowo dobre traktowanie”
GDZIE NIBY WIDAĆ TO CZARNO NA BIAŁYM????? A MOŻE INNE FIRMY DOSTAWAŁY PO 50 I 100 MLN JEDNORAZOWO??
Co pan ludziom kit wciskasz „czarno na białym” jak nie wiemy czy to dużo czy mało jak na dotacje dla firm??? Trzeba z innymi porównać a potem mówić czy uprzywilejowane czy nie!