Prawie 3 mln zł dostanie Macierewicz na podkomisję smoleńską – „Te pieniądze powinny pójść na onkologię”

Raport podkomisji Macierewicza nie może zostać opublikowany z powodu… pandemii

– „MON ujawnia na senackiej komisji kwotę przewidzianą na działalność podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy w Smoleńsku. W 2020 r. będzie to 2,7 mln zł” – napisał na Twitterze Krzysztof Brejza. Senator KO dołączył do wpisu nagranie z posiedzenia komisji.

 

Na nagraniu słychać, jak wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz informuje senatorów, że MON na podkomisję smoleńską, kierowaną przez Antoniego Macierewicza, przekaże w tym roku dokładnie 2 mln 746 tys. złotych.

„Mają rozmach… Pan Antoni zapowiadał koniec, a tu kolejne miliony złotych w błoto” – napisał w odpowiedzi Brejzie Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

 

Pozostali internauci komentowali sprawę równie krytycznie: – „Następnie pieniądze, które znikną w studni bez dna o nazwie PiS”; – „Te pieniądze powinny pójść na onkologię. Ile żyć można by uratować”; – „Czy szef komisji złożył sprawozdanie z działalności komisji? Pokazał listę wydatków, kosztów itd? Nie. To chyba powinien oddać pieniądze, które już dostała ta komisja a nie dostać kolejne?”; – „Taka kasa na prowadzenie dalszych eksperymentów nad wielkością rozbryzgu masy parówkowej po wysadzeniu w powietrze puszki, w której te parówki zostały zamknięte?”.

Przypomnijmy jeden z wielu naszych artykułów dotyczących ciała, któremu przewodniczy były szef MON: „Cezary Tomczyk o podkomisji Macierewicza: to jest parodia komisji, która kosztuje polskiego podatnika miliony złotych”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JerryBrunoWaldemarRyszardZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

I co? Za te 3 miliony Antoni w końcu dojdzie? Czy znów mu gówniarze całą kase z kieszeni wyciągną jak zaśnie znurzony figami?

Bruno
Bruno

Problem w tym że odkąd wywalili Misia Antoni nie może „dojść”

Ryszard
Ryszard

Ten Maciora chyba jednak na Kaczora coś ma. Bo to przecież kompletnie nieprawdopodobne, żeby bez wyraźnego powodu pozwalać na uprawianie tego kompromitującego błazeństwa.

Waldemar
Waldemar

No cóz, jest masa następców prof. Nowaczyka do podłączenia się do tej kroplówki. Myslę, że tą podkomisja zajmie się kiedyś prawdziwa komisja sejmowa – jest co wyjaśniać.

Jerry
Jerry

On dojdzie… ale za 300 mln. Dajcie mu! Pisiorów stać na rozdawnictwo+!
Byłego apologetę Che Guevary, zachłyśniętego potem rewolucją kubańską, trzeba jakoś docenić, bo… na przemiany ustrojowe w Polsce jakoś tak kaprawym okiem patrzył (nacjonalizacja przemysłu, reforma rolna).
„Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”, pomioty sanacyjne…