Prawie 70 mln zł Poczta Polska przeznaczyła na organizację wyborów, które się nie odbyły!

Prawie 70 mln zł Poczta Polska przeznaczyła na organizację wyborów, które się nie odbyły!

Na 68 896 820 złotych opiewają faktury za organizację wyborów prezydenckich wystawione Poczcie Polskiej – podaje tvn24.pl. Miały się one odbyć 10 maja.

 

Z dokumentów, do których dotarł tvn24.pl, wynika, że Poczta z tych prawie 70 milionów złotych wypłaciła już ponad 26. Faktury zostały wystawione przez co najmniej cztery firmy.

Przypomnijmy, że wyznaczonym przez PiS do zorganizowania wyborów 10 maja był wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. To właśnie on zapewniał, że ich przeprowadzenie w środku pandemii koronawirusa jest jak najbardziej możliwe.

 

– „Faktury przesłać do Sasina-niech płaci. A jak nie komornik”; – „W TVPiS wytłumaczą to mniej więcej w ten sposób: Wściekły atak opozycji na najlepszego ministra Sasina, który narażając życie walczył o zachowanie demokracji. COVID 19 to wina Tuska”;

– „Państwo PIS. To już nie tektura, a raczej jakiś sen chorego psychicznie. Groteska to mało powiedziane. I oczywiście PISowska „dojna zmiana” nie ma sobie nic do zarzucenia” – komentowali internauci.

A tymczasem od wczoraj jest sobie „Sasin na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem”.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Polka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Pytanko mam: kiedy Poczta Polska ogłasza bankructwo? I jak się do tego ustosunkuje pan Sasin? A, przepraszam. On już mówił, że nic nie wie i pakiety wyborcze same się wydrukowały.