Prawie 70 mln zł Poczta Polska przeznaczyła na organizację wyborów, które się nie odbyły!

Sasin: Trzeba będzie zamykać kopalnie. To nie jest moje widzimisię, to jest twarda konieczność.

Na 68 896 820 złotych opiewają faktury za organizację wyborów prezydenckich wystawione Poczcie Polskiej – podaje tvn24.pl. Miały się one odbyć 10 maja.

 

Z dokumentów, do których dotarł tvn24.pl, wynika, że Poczta z tych prawie 70 milionów złotych wypłaciła już ponad 26. Faktury zostały wystawione przez co najmniej cztery firmy.

Przypomnijmy, że wyznaczonym przez PiS do zorganizowania wyborów 10 maja był wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. To właśnie on zapewniał, że ich przeprowadzenie w środku pandemii koronawirusa jest jak najbardziej możliwe.

 

– „Faktury przesłać do Sasina-niech płaci. A jak nie komornik”; – „W TVPiS wytłumaczą to mniej więcej w ten sposób: Wściekły atak opozycji na najlepszego ministra Sasina, który narażając życie walczył o zachowanie demokracji. COVID 19 to wina Tuska”;

– „Państwo PIS. To już nie tektura, a raczej jakiś sen chorego psychicznie. Groteska to mało powiedziane. I oczywiście PISowska „dojna zmiana” nie ma sobie nic do zarzucenia” – komentowali internauci.

A tymczasem od wczoraj jest sobie „Sasin na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem”.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Polka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Pytanko mam: kiedy Poczta Polska ogłasza bankructwo? I jak się do tego ustosunkuje pan Sasin? A, przepraszam. On już mówił, że nic nie wie i pakiety wyborcze same się wydrukowały.