Prawnik polecany przez Marka Ch. dostawał pieniądze z KNF bez umowy?

Prawnik polecany przez Marka Ch. dostawał pieniądze z KNF bez umowy?

Grzegorz Kowalczyk to prawnik z Częstochowy, o którym zrobiło się głośno za sprawą byłego szefa KNF Marka Ch., który polecał go Leszkowi Czarneckiemu do pracy w banku Getin Noble Bank.

Jak donosi onet.pl., znajomy Marka Ch. zarabiał bezpośrednio na zleceniach KNF. Portal dysponuje kopią sporządzonej przez Kowalczyka opinii prawnej z 4 października 2017 r. Z ustaleń Onetu wynika, że nie było to jedyne zlecenie realizowane przez prawnika z Częstochowy dla Komisji.

Tymczasem w rejestrze umów zawartych przez KNF w 2017 r. nie ma kancelarii Grzegorza Kowalczyka. Rzecznik prasowy Komisji Jacek Barszczewski twierdzi, że urząd w ubiegłym roku w ogóle nie zawierał umów na obsługę prawną.

Dziennikarze Onetu znaleźli jednak w rzeczonym rejestrze umowę z inną kancelarią prawną, co stoi w sprzeczności z oświadczeniem rzecznika.

Sam Kowalczyk nie chciał komentować informacji Onetu. Nie odpowiedział na pytanie, czy realizował jakiekolwiek zlecenia dla KNF, na przykład pisał opinie prawne? – „Nie będę już komentował w mediach tej sprawy. Mam problemy przez was, bo piszecie, co chcecie. Wszystko już wyjaśniłem” – powiedział w rozmowie z reporterami onet.pl. A rzecznik KNF stwierdził, że nie będzie udzielał informacji na temat Grzegorza Kowalczyka ze względu na prokuratorskie śledztwo.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o