Premier chwali się ilością sprzętu medycznego i mówi o dodatkowych obostrzeniach

Premier chwali się ilością sprzętu medycznego i mówi o dodatkowych obostrzeniach

Morawiecki zorganizował konferencję w Składnicy Agencji  Rezerw Materiałowych w Tomaszowie Mazowieckim. Mówił na niej o potrzebie zaopatrzania w sprzęt szpitali. „(…) Agencja Rezerw Materiałowych i inne agendy państwowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonały ogromnych zakupów sprzętów. Wśród tych zakupów znalazło się około pół miliarda rękawiczek, masek, kilkanaście milionów tych najbardziej zaawansowanych masek dla medyków: FFP2, FFP3 – zapasy na najbliższych parę miesięcy” – przekonywał pewny siebie polityk.

 

Zapewniał też o szerokim dostępie do respiratorów oraz kardiomonitorów:

Jeśli chodzi o respiratory, to dzisiaj w leczenie COVID-19 zaangażowanych jest około 600 respiratorów w odpowiednich miejscach w szpitalach. Prócz tego wolnych dzisiaj jest 810 respiratorów, ale tu, na magazynach w tym miejscu i w innych miejscach w Polsce jest ponad dwa tysiące respiratorów, które są dystrybuowane do szpitali” – kontynuował swoje wywody Morawiecki.

W zeszłym tygodniu do szpitali powędrowało 350 respiratorów i 300 kardiometrów. Tak przynajmniej premier zapewnił podczas spotkania w Składzie ARM.

Państwo, jak twierdzi Morawieckiego, zadbało o dostateczną ilość innych środków, w tym leku remdesivir (wspomagającego leczenie COVID) i szczepionek na grypę. Agendy państwowe zamówiły ok. 100 tys. sztuk leku oraz 3 miliony szczepionek. Morawiecki poinformował również o kolejnych planowanych zakupach.

 

Na zakończenie odwołał się do przyjętej przez rząd strategii i kwestii obostrzeń. „Chcę zapewnić, że idziemy drogą środka. Jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa, trzy dni ogłosimy, i tak je ogłosimy” – przyznał. „One będą skonstruowane w taki sposób, żeby ogromna część naszej gospodarki ucierpiała w jak najmniejszym stopniu. Bo obrona miejsc pracy, obrona możliwości świadczenia pracy, dla przedsiębiorców, jest fundamentalnym warunkiem powodzenia walki z epidemią” – podsumował Morawiecki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wierzycie w zapewnienia Morawieckiego o dostatecznej ilości sprzętu medycznego? Czy nasze państwo zda egzamin z walki z koronawirusem?

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antyuzurpator
antyuzurpator
20 października 2020 10:03

Jak go widzę w TV, to przełączam na inny kanał, bo się boję że jego nos rozwali mi ekran od środka. Zwłaszcza przy tego typu „rewelacjach” jak wyżej opisane.

Dron
Dron
20 października 2020 17:27

„Godny zaufania” człowiek. Nie ma co.

Marek
Marek
21 października 2020 10:14

kilku handlarzy bronią może w Polsce mamy tak jak i jest kilku instruktorów narciarskich, którzy chętnie przytulą parę milionów z budżetu. To jest szansa że coś tam w tych magazynach mają, Ale spektakularnego lądowania AN 225 nie było! I na lotnisku konferencji prasowej zrobić się nie dało! Ale teraz wojna idzie o łózka. I jest okazja żeby wiadro pomyj wylać na WOPŚP i Owsiaka. Czy to co mówi Morawiecki można traktować poważnie? Mam co do tego poważne wątpliwości. Ostatnie miesiące na tapecie były najpierw wybory prezydenckie, podwyżki uposażeń polityków, potem dymisje ministra zdrowia i spraw zagranicznych, a następnie 5 dla zwierząt i rekonstrukcja rządu gdzie muskuły prężył Ziobro z Kaczyńskim……przy okazji zajmowano się „ideologią LGBT” (mieliśmy cały wysyp nowych „zdradzieckich” ideologii którymi Jędraszewski sypał jak z rękawa), aresztowaniem „Margot” a ostatnio pompowano aresztowanie Giertycha i Krauzego (ale balon okazał się pusty jak zarzuty o przestępstwo którego sędzia się nie dopatrzyła). Był czas na rozsądne zajęcie się pandemią i przygotowanie do jesiennego ataku wirusa? Niestety mało. PiS zajmował się utrzymaniem władzy Dudy w fotelu prezydenta i samym sobą. A jak wirus zaatakował ze zdwojona silą to zastępca Morawieckiego ogłosił ze winni temu są…….medycy. A wczoraj dowiedzieliśmy się o Terleckiego że winna wszystkiemu jest „totalna opozycja” rozprzestrzenianiu wirusa też bo chce dokładnie przeczytać brednie które w kolejnej spec ustawie PiS napisało. Myślę że następnym winnym jest….. D. Tusk bo pobudował za mało stadionów gdzie można by urządzić szpitale polowe.
Żeby się mocno nie zawieść radzę to co mówi Morawiecki podzielić przez 3 to może trochę prawdy się ostanie.
A wszystkim zdrowia życzę i oby wirusy wasz z daleka omijały