Premier Gliński….szczery do bólu. „Media publiczne są w jakimś sensie związane z władzą polityczną”

Premier Gliński....szczery do bólu

Minister kultury, Piotr Gliński, bez owijania w bawełnę, przyznał na antenie RMF FM: „Trudno jest ukryć to, że media publiczne są w jakimś sensie związane z władzą polityczną i tak zawsze było. Nie bądźmy hipokrytami”. „ Każda władza po 1989 roku wykorzystywała media publiczne” – ocenił Gliński.

 

Na pytanie, czy PiS również się tego dopuszcza, odpowiedział krótko „Tak”.„To jest narzędzie, które jest istotne w demokracji zwłaszcza, gdy nie ma zrównoważonego rynku medialnego. A w Polsce takiego rynku nie ma”.

W tej samej rozmowie polityk odniósł się również do awantury wokół sytuacji w „”Trójce”. Pozwolił sobie również na osobistą refleksję na temat piosenki Kazika, które usunięcie z LP3 zostało poczytane jako przejaw cenzury i stało się bezpośrednim powodem odejścia z Myśliwieckiej grona najwybitniejszych radiowców tej stacji: „Piosenka jest nietrafiona, ale to prawo artysty, by błądził, czy wypowiadał się tak, jak uważa. Wielu ludzi ceni Kazika, ja też mam do niego słabość, ale akurat ta piosenka jest niesprawiedliwa. Niepokoi mnie natomiast, że doprowadzono w Trójce do kryzysu wizerunkowego, którym teraz się źle zarządza”.

 

Wicepremier Gliński dodał jednak, że nie należy zdejmować piosenek z anteny,  nawet gdy ich treść „nam się nie podoba”.

Najlepszym podsumowaniem przytoczonej rozmowy niech będzie zdanie wypowiedziane przez słynnego Kisiela: „To, że jesteśmy w d…, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać”.

/as/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ShaqandrzejZbyszekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Świnte słowa tabletowego premiera. Jakoś tam media zawsze były związane, ale że obecna władza jest prymitywna i toporna, to i media załapały poziom obucha od siekiery.

Zbyszek
Zbyszek

Tow. Gliński to dobry, sprawdzony funkcjonariusz partyjny. Partia jest dumna z takiego towarzysza.

andrzej
andrzej

Wybitny. Popapraniec

Shaq
Shaq

Nigdy, powtarzam – NIGDY – media publiczne nie były taką ścierą jak teraz.