Premier: „Jeśli raport CBA będzie niekorzystny, być może zadzwonię do Banasia”

PiS chce unieszkodliwić Banasia

Bez przesady można stwierdzić, że Mateusz Morawiecki przechodzi dziś samego siebie, jeśli chodzi o kuriozalność wypowiedzi. A oto kolejny przykład: – „Pan Marian Banaś przyczynił się bardzo do usprawnienia systemu finansowego. Ja nie czytałem w szczegółach raportu, który został przygotowany przez CBA, w ten weekend mam zaplanowane to przeczytać. Jak będę miał wyrobiony pogląd w tej kwestii, to będę mógł coś więcej powiedzieć. Jeżeli ten raport będzie niekorzystny, być może zadzwonię do prezesa” – powiedział w RMF FM.

 

„Być może do niego zadzwonię” Tej siły już nic nie powstrzyma!”; – „To trzeba poprosić tego „gościa” z łańcuchami z kamienicy, żeby zadzwonił. Od niego Banaś na pewno odbierze telefon”; – „Dzisiaj Banaś leży bębenkiem do góry ,pije piwko i mówi do swoich kamratów ozdobionych złotymi łańcuszkami: „Idą święta. Pocałujcie mnie…w Banasia” – kpili internauci.

Premier był łaskaw wygłosić także taką oto kwestię: – „Atak na Krajową Administrację Skarbową ze strony różnych mediów i opozycji jest atakiem niebezpiecznym, ponieważ nie wiem, czy on jest obliczony na to, żeby podciąć morale pracowników, ale chcę zapewnić wszystkich pracowników, że mają moje pełne zaufanie i pełne poparcie.”

 

Złośliwie można by zapytać, czy takim samym poparciem Morawieckiego, który był wtedy ministrem finansów, cieszyli się wysocy urzędnicy resortu, którzy podlegali obecnemu szefowi NIK? Pisaliśmy o sprawie w artykule „Bliscy współpracownicy Mariana Banasia mieli kierować mafią VAT-owską!”.

A „pomóc” premierowi w telefonowaniu do Banasia być może będzie chciała Lotna Brygada Opozycji, która – jak pamiętamy – zaoferowała swoje usługi prezesowi NIK: „Nowa kamienica Banasia, czyli „Pracownia architektury wnętrz Lupanar” w akcji”.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ChermesZwinkaShaqJacek Dolińskismętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Zadzwoni jak mu Paolo da numer. A to nie jest takie pewne.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Morawiecki ma numer do Banasia. Ale wątpię, czy Banaś odbierze telefon od niego.

smętek
smętek

Marian Banaś jest zasłużonym bojownikiem o wolność, równość i braterstwo i nikt nie ma prawa oczekiwać, że jakieś raporty wpłyną na zmianę tej oceny. Poza tym na czytanie trzeba mieć czas. No i co? Pinokio pokazuje nam kolejny raz środkowy palec a my robimy wielkie oczy.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Morawiecki udaje że nie wie, że Banaś jest dla PiS-u nie do ruszenia. Dobrowolnie nie odejdzie, bo straciłby immunitet, który ma na 6-letnią kadencję, a w każdym razie dopóki PiS jest u władzy. A procedura odwołania go wbrew jego woli będzie trwała na tyle długo, że Banaś zdąży wysłać kontrole do spółek skarbu państwa i innych instytucji zarządzanych przez PiS (np. do osławionej Polskiej Fundacji Narodowej) – i ujawni PiSie przekręty, a co najmniej niegospodarność, kompromitując tę partię w oczach wyborców, Poza tym kandydatura następcy Banasia musi być zatwierdzona przez opozycyjny Senat, więc PiSia marionetka nie przejdzie. Dlatego też CBA… Czytaj więcej »

Shaq
Shaq

Sądzę, że mówiąc, że zadzwoni do prezesa, nasz kłamliwy premier miał na myśli swojego ober-szefa, czyli Jarosława Bezzębnego

Zwinka
Zwinka

A Banaś na to: „sp…….laj”.

Chermes
Chermes

Oj, rozbuchał się nam seksualnie pan premier. Chucie nieokiełznane go dopadły, skoro chce do Banasia dzwonić.:)