Premier ogłasza koniec lockdownu!

Sąd jest w błędzie. Sąd nie rozumie. A Morawiecki wie lepiej od sądu, że prawa nie złamał

Premier zapowiada otwarcie wszystkich sklepów za tydzień. Decyzja co do siłowni i klubów fitness ma zapaść jeszcze przed świętami. Czyli będą otwarte najwcześniej po 27 grudnia.

 

Sklepy mają funkcjonować „w najwyższym reżimie sanitarnym” – zapowiedział Morawiecki. To oznacza maksymalnie 1 osobę na 15 m kwadratowych. „Sklepy będą pod tym kątem sprawdzane i w razie nieprzestrzegania reguł – zamykane”. Premier zaapelował też o nieprzemieszczanie się pomiędzy miastami w okresie świątecznym i spędzanie tego czasu w jak najmniejszym gronie, ściśle rodzinnym.

Odmrażanie gospodarki zapowiadał już wcześniej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. „To będzie oczywiście w bardzo ścisłej korelacji z liczbą nowych zakażeń, liczbą osób przyjmowanych do szpitali. Wiemy, że ta epidemia chwilami jest nieprzewidywalna, ale musimy mieć jakiś plan powrotu do normalności, tę nadzieję, że kiedyś ta normalność nastąpi”.

 

Jego zdaniem obserwujemy właśnie zahamowanie przyrostu nowych zakażeń, dlatego można poluzować pewne branże gospodarki. Na pytania, czy nie należałoby poczekać jeszcze z tym ze względu na wciąż wysoką liczbę zgonów, odpowiedział „luzowanie obostrzeń nie będzie oderwane od rzeczywistości pandemicznej”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Pytanie, jak bardzo oderwani od rzeczywistości są pracownicy ministerstwa. Bo Polacy mają wątpliwości nawet co do dziennych wysokości zakażeń.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
irena
irena
21 listopada 2020 14:45

Myslalam , ze za tydzien poda sie do dymisji ….byloby to z pewnoscia najlepsze dla LUDZI !!!

Maciek123454321
Maciek123454321
21 listopada 2020 14:58

Pan Kraska nie wie, że „normalność” nastąpi, kiedy on i cała zgraja pójdzie w PIS-du?

Czytelnik
Czytelnik
21 listopada 2020 17:54

Odnoszę wrażenie, że Morawiecki mówi dużo i przy każdej możliwej okazji aż przestał już zwracać uwagę na to co mówi.

daroo
daroo
21 listopada 2020 22:51

Czekam na dzień kiedy ktoś ogłosi koniec tej groteski