Premier ogłosił: od jutra cała Polska staje się strefą czerwoną

Premier ogłosił: od jutra cała Polska staje się strefą czerwoną

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nową listę obostrzeń w walce z koronawirusem. Wprowadzone zasady wchodzą w życie od juta (sobota). Poniżej prezentujemy główne punkty rządowego planu:

 

Cała Polska staje się od jutra strefą czerwoną. Wszystkie szkoły podstawowe od 4. do 8. klasy przechodzą na naukę zdalną – czytamy na onet.pl

W godz. od 8.00 do 16.00 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, tylko pod opieką dorosłego.

Wszystkie obiekty gastronomiczne jak bary i restauracje, będą mogły działać tylko na wynos. Jest to zaplanowane na dwa tygodnie zaznaczył premier.

Zabronione są spotkania i aktywności w grupach powyżej pięciu osób. „Wyjątkiem są ci, którzy mieszkają razem i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych”.

 

Szef rządu poprosił osoby powyżej 70. roku życia aby nie wychodziły z domów – oczywiście w miarę możliwości.

W sklepach o powierzchni do 100m2 może przebywać 5 osób na 1 kasę, w obiektach powyżej 100m2 1 osoba na 15 m2. Transport publiczny: 50% zajętych miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jak podało Ministerstwo Zdrowia ostatniej doby zakaziły się 13 632 osoby. Wykonano ponad 62 tys. testów.

/as/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
23 października 2020 19:51

No to mamy komunę pełną gębą.

Darka
Darka
23 października 2020 23:03

Temu Panu zupełnie nie można wierzyć. Oddaliśmy kraj w ręce nieudaczników i pozorantów, dbających tylko o własne interesy. Co zrobił ten premieruńcio do tej pory???? Slajdów nie pokazał, jak jest cudownie., jak prowadzimy wspaniale walkę z pandemią i cały świat powinien z nas brać przykład. Teraz potrafi tylko zamykać kraj. Walczymy z pandemią, a panowie rządzący karuzelę stołków uruchomili w spółkach Skarbu Państwa. ONI uważają, że każdy czas jest dobry, żeby się nachapać. Suweren ich nie obchodzi, zagłosował – niech spada.

greg
greg
24 października 2020 06:01

Pinokio chce żeby seniorzy zostali w domu, a jego szef za pośrednictwem decyzji osobistej kucharki, byłej socjalistycznej aktywistki i żony agenta SB m.in. we współpracy z pseudosędzią prokuratorem stanu wojennego i pseudosędzią absolwentem Ośrodka Kształcenia Wywiadu w Starych Kiejkutach, chce żeby młodzi ludzie powychodzili na ulicę w obronie kobiet, a potem jak już wrócą z manifestacji pozarażali seniorów siedzących w domu. Czyli stare dziady, w tym jeden z kotem i dwie stare baby, zmuszone przez odziane w sukienki stare dziady z KK, dokonują wyboru za wszystkie normalne kobiety w Polsce.