Premier Szydło na wylocie? (film)

Europejskie zesłanie, czyli delegaci PiS do Brukseli

Od dobrych kilku tygodni Polacy czekają na decyzję dotyczącą rekonstrukcji rządu. Co rusz pojawiają się nowe informacje, obstawiane są kolejne osoby. PiS bardzo umiejętnie stopniuje napięcie, ale ponoć już w przyszłym tygodnie będzie wszystko jasne. Czy Beata Szydło pozostanie na stanowisku premiera, tego nie wie nikt. Początkowo obstawiano, że jej miejsce zajmie Jarosław Kaczyński, ale teraz pojawiło się kolejne nazwisko. To Mateusz Morawiecki. O takim rozwiązaniu wspominał Kornel Morawiecki, ojciec wicepremiera, już ponad dwa tygodnie temu.

Wczoraj, przed posiedzeniem rządu, udało się zarejestrować kamerze Polsatu ciekawą wymianę zdań między premier Szydło a ministrem Szyszko. Na pytanie ministra „W czwartek mam o 10 teoretycznie audiencję u Franciszka. Co mam zrobić? Zostać? Niech pani premier podejmie decyzję” padła odpowiedź „Nie, może mnie nie odwołają do czwartku. Niech pan jedzie”.

"Może mnie nie odwołają do czwartku". Szydło do Szyszki przed …

A Wy jak myślicie? Premier zachowa stanowisko do czwartku, czy może dłużej?

Opublikowany przez polsatnews.pl na 5 grudnia 2017

 

Coś może być na rzeczy. Wczoraj prezydent Duda przemawiał przed Zgromadzeniem Narodowym, w związku ze 150 rocznicą urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Tradycją jest, że po takim okolicznościowym wystąpieniu prezydenta, najważniejsze osoby w państwie wpisują się, jako pierwsi, do księgi pamiątkowej. Swoje podpisy złożyli Andrzej Duda, Marek Kuchciński, Stanisław Karczewski i … Mateusz Morawiecki, a po nim Jarosław Kaczyński. Zabrakło miejsca dla Beaty Szydło. Co to oznacza?

Czy los premier Szydło jest już przesądzony? A może to kolejny element gry, która ma nieco przesłonić zainteresowanie Polaków projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądowniczej, Sądzie Najwyższym i zmianie ordynacji wyborczej? Myślę, że jeszcze trochę poczekamy.

Tamara Olszewska

(Źródło: natemat.pl)

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
antyuzurpatorPolka gorszego sortuAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Smutaśna kukła na scenie naszej polityki.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Moją uwagę zwróciło tu coś zupełnie innego. Szyszkownik wspomina o „audiencji u Franciszka”. O Janie Pawle II wciąż mówią „Ojciec Święty”. A aktualny Papież to dla nich „Franciszek”? Co za chamstwo i totalna wiocha.

antyuzurpator
antyuzurpator

Bo ten drwal ma innego papieża – w Toruniu.