„Premier to nadęty sztywniak w garniturze” ocenił przycinki Morawieckiego Borys Budka

„Premier to nadęty sztywniak w garniturze" ocenił przycinki Morawieckiego Borys Budka

Małostkowość i błazenada, tak najkrócej można zrecenzować słowa szefa PiSowskiego rządu, który dowodząc, że obecne deklaracje wyborcze opozycji nie mają pokrycia w finansach publicznych przywołał zabawną scenę z posłem Borysem Budką, udzielającym wywiadu w marynarce i pod krawatem – będąc poniżej odzianym w krótkie spodenki i klapki. „Tak właśnie wygląda program opozycji” – skomentował Morawiecki.

 

Borys Budka przytomnie odpalił od razu. „Wypowiedź premiera świadczy, że jest on nadętym sztywniakiem w garniturze. Jak ktoś nie ma dystansu do siebie i poczucia humoru, to sili się na takie złośliwości” – napisał i doradził: Może niech premier opublikuje swoje zdjęcie, równie fajne, które polubi 17 tys. osób. Podkreślam 17 tys. zwykłych osób, a nie pisowskich trolli”. Następnie dodał:


O wiele chętniej podyskutowałbym z premierem o jego obietnicach. Tak się składa, że jestem doktorem ekonomii i chętnie zrobię mu wykład o płacy minimalnej. Obiecał 4000 zł pensji minimalnej w 2023 roku, ciekawe po ile będzie wtedy chleb?” – mówi dalej Borys Budka.

[reklama_wpis_2}

 

„Płaca minimalna to nie jest dar polityków PiS. Za takie pensje w przypadku sektora publicznego zapłacą podatnicy. W prywatnych firmach ten koszt uwzględnią odpowiednio przedsiębiorcy. Skończy się podwyżką cen” – podsumował butę rządzących.

Wyjaśnijmy: Budka pozwolił sobie na „niekonwencjonalny” strój, ponieważ ekipa telewizyjna odwiedziła go w domu w dniu wolnym od pracy. Gdy udzielał wywiadu kamera kadrowała go tylko od pasa w górę,

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
antyuzurpatorRafał PPolka gorszego sortuZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A jednak któryś z pismaków „sprzedał” zdjęcie nieoficjalnych szortów, mimo ( zapewne) wcześniejszych ustaleń, zważywszy domowe okoliczności. Nie ma jak kasa, wobec której etyka zawodowa idzie się bujać, nie tylko w tym przypadku. Polska to dziki kraj, jak powiedział klasyk i miał chłop rację w 100%.

Rafał P
Rafał P

Prawda jest taka, że to sam Borys Budka umieścił to zdjęcie na Facebooku z komentarzem, „Kiedy doskwiera upał, a media nie odpuszczają…”

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

„Obiecał 4000 zł pensji minimalnej w 2023 roku, ciekawe po ile będzie wtedy chleb?” No właśnie. Oni mogą nawet obiecać 40 tysięcy i to się może spełnić. Tylko że te 40 tysięcy będzie warte tyle, co dziś 2 albo mniej. Pamiętam poprzednią galopującą inflację i boję się, że pod tymi rządami znów nas to czeka.

antyuzurpator
antyuzurpator

Jeśli pisiate wygrają i faktycznie będą realizować obiecanki, zamiast urealnić finanse i trzymać się reguł ekonomii, to mamy to jak w banku. Zresztą już się zaczęło. Wtedy (’90) wszyscy chcieliśmy na gwałt doganiać zachód, „pękły granice” (tzn. wyjazdy „za chlebem” i nawiązanie kooperacji transgranicznej, czyli napływ na rynek gotówki znacznie więcej wartej niż złotówki), uwolnienie cen, nienadążanie podaży za popytem, równocześnie degradacja własnego przemysłu. Teraz rządzący nawet nie muszą zwiększać wydajności drukarni Mennicy Państwowej — wystarczy robić (zgodnie z obiecankami wyborczymi) odpowiednie „operacje księgowe” na kontach pińcet-plusowców i nas wszystkich,, aby zalać rynek pustymi pieniędzmi. Znowu będziemy mogli powiedzieć: „I… Czytaj więcej »