Prezenter Wiadomości TVP zszedł do poziomu kłamliwego trolla

„Wiadomości” [TVP] osiągnęły kolejny szczyt żenady”

To jedna z wielu opinii na temat Michała Adamczyka – „gwiazdy” TVP 1 Jacka Kurskiego. Prezenter „Wiadomości” dał prawdziwy popis rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Władysława Bartoszewskiego na Twitterze. Prostowało je Muzeum Auschwitz, ale nawet to nie przekonało Adamczyka.

A chodziło o zwolnienie Władysława Bartoszewskiego z obozu w Auschwitz oraz jego stosunek do rotmistrza Witolda Pileckiego. Bartoszewski rzekomo miał wydostać się z obozu, zobowiązując się do kolaboracji z nazistami. Kolaborować miała także jego siostra, której Bartoszewski nie miał!

Elementem teorii o rzekomej kolaboracji późniejszego ministra jest też plotka o tym, że w wolnej Polsce blokował on przyznanie rotmistrzowi Pileckiemu Orderu Orła Białego. Wszystko to nieprawda, ale to nie przeszkadza prawicowcom atakować nieżyjącego już przecież Bartoszewskiego.

Do tego chóru dołączył właśnie Michał Adamczyk. – „Ile zna Pan, panie pośle przypadków zwolnienia z Auschwitz z powodu złego stanu zdrowia? Tak tylko pytam”. To było pytanie do Adama Szłapki z Nowoczesnej, ale Adamczykowi najpierw odpowiedział jego były wykładowca Mariusz Machnikowski: – „Co prawda uczyłem Pana tylko matematyki, a nie historii, ale – być może i irracjonalnie – wstyd mi za Pana. Tak tylko piszę”. Adamczyk nie „odpuścił”: – „A mi za Pana, bo zapewne przez przypadek Bartoszewski zablokował pośmiertnie przyznanie Orderu Orła Białego dla rtm. Pileckiego”.

W tym momencie do dyskusji włączyło się Muzeum Auschwitz. Wyjaśniono, że przypadek zwolnienia Bartoszewskiego nie był ani tajemniczy, ani aż tak rzadki, jak sugerował Adamczyk. – „Z Auschwitz zwolniono ok. 2 tys. więźniów politycznych i ok. 9 tys. wychowawczych. Więcej na ten temat: http://auschwitz.org/historia/zycie-w-obozie/zwolnienia-z-obozu…”. Przytoczono też tekst, z którego jasno wynika, że decyzję o nienadaniu Pileckiemu odznaczenia kapituła orderu podjęła, zanim Bartoszewski stał się jej członkiem.

Wymiana twittów trwała długo. Adamczyk przytaczał „argumenty”, które rzeczowo było zbijane przez Muzeum Auschwitz. – „Wielki szacunek dla Muzeum Auschwitz za spokojne prostowanie bzdur rozpowszechnianych m.in przez pracownika TVP” – napisał Krzysztof Paczkowski.

A postawę Michała Adamczyka trafnie podsumowali: Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”: – „Prezenter Wiadomości TVP zszedł do poziomu kłamliwego trolla” i Tomasz Skory z RMF: – „Niewiarygodna hejterada z udziałem gwiazdora TVP przeciwko faktom, przedstawianym przez Muzeum Auschwitz”.
(Źródło: gazeta.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
DONnonamebartPlus ujemnyTom Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Znowu pisowskie kłamstwo, które ma oczernić zmarłego bohatera, który walczył w czasie II wojny światowej i z komuną o wolność. To W. Bartoszewskiemu bardziej należą się pomniki niż L. Kaczyńskiemu, który był prezydentem bardzo przeciętnym i fakt że zginął w katastrofie smoleńskiej wbrew pozorom przyczyniła się do wzrostu jego popularności.

hanna
hanna

NAJŁAGODNIEJ MÓWIĄC , TO PO PROSTU ŚWIŃSTWO.

Zwinka
Zwinka

No zupełnie jak dzieci w przedszkolu. Plosę pani. a on mnie kopie !!! A czego, na miłość boską, oczekują „nieprawdziwi Polacy” leząc do pisowskiej szczujni ??? No czego ? Więc po co tam chodzą ? Dlaczego nie pozostawią samej sobie tej sfory pinczerków, co to skoro porządnie ugryźć nie potrafią, to chociaż nogawki od spodni obsikają ? Trochę godności by się przydało, panowie posłowie spoza „przewodniej siły narodu”.

Waldemar
Waldemar

Już raz napisałem i powtórzę raz jeszcze: obecna TVP fatalnie świadczy o poziomie intelektualnym kierownictwa PiS. Nawet kalumnie i prowokacje reżymowej telewizji stanu wojennego były lepiej i sensowniej przygotowane. Tego rodzaju propaganda, jak owego Adamczyka, tylko szkodzi tej partii i Kaczyńskiemu, bo ustawia standardy na poziomie debili.

Andy
Andy

Jeżeli osoba, która nie posiada podstaw wiedzy historycznej o Polsce pojawia się w telewizji, to znaczy, że to nie program informacyjny, a bajki dla dzieci Pisowskiego proletariatu.

Gabriel
Gabriel

Generalnie przeczuwam, że karuzela zwolnień w muzeum już ruszyła

Maria
Maria

Już by się ten Adamczyk zamknął, a nie odszczekiwał się na twitterze
– Trochę pokory PiSi trollu

Tom
Tom

Przypomnę może: „Warto być przyzwoitym”.

bart
bart

Pisowcy nie wiedzą, co oznacza słowo „przyzwoity”. A Adamczyk osiągnął dno żenady i zeszmacenia już wiele miesięcy tym, gdy dołączył do pisowskiej gadzinówki zwanej TVP.

Plus ujemny
Plus ujemny

Ciekaw jestem ile za to dostanie szmalu od Kurskiego. Bo przecież wzorowo wypełnia swoją misję tworzenia „prawdziwej” historii.

noname
noname

No i co?, Kuba Wątły nie miał racji?, teraz Superstacja powinna podać KRRT do sądu…

DON
DON

Skurw……..y pompują te bzdury w necie od dawna. O Geremku też jest niezła sterta g. Bezwartościowe frajerstwo z opozycji tego nie zwalcza tylko daje sie opluwać w nieskończoność to takie efekty że to nabiera życia.

„Kłamstwo powtórzone 1000x staje się prawdą” powiedział mistrz XXw propagandy.