Prezes Banaś zatrudnia znajomych

Marian Banaś PiS-owi nie odpuszcza

W konkursie na radcę w Najwyższej Izbie Kontroli wpłynęło 13 aplikacji, a zwyciężył Piotr Walczak, który niedawno złożył dymisję z Ministerstwa Finansów, aby „wrócić do Łodzi, skąd pochodzi, gdzie ma rodzinę” informuje Rzeczpospolita . Okazuje się jednak, że stanowisko radcy jest bardziej atrakcyjne  niż wartości rodzinne.  Na wybór zapewne wpłynął fakt, że Piotr Walczak jest dobrym znajomym prezesa NIK, Mariana Banasia.  Wcześniej Walczak był szefem krajowej Administracji Skarbowej , utworzonej wg pomysłu M. Banasia w Ministerstwie Finansów.

 

Spośród osób, które aplikowały do pracy w rozmaitych wydziałach najwyższego organu kontroli w państwie, co najmniej trzy inne nominacje okazały się kontrowersyjne. Są to dziwnym przypadkiem znajomi prezesa NIK: Renata Szczęch, Michał Jędrzejczyk i Janusz Pawelczyk.

Renata Szczęch straciła pracę w MSWiA po wycieku do mediów kontrowersyjnego projektu raportu o polityce migracyjnej państwa, według którego rząd nie chce ściągać pracowników z zagranicy a w zamian zamierza „nakładać opłaty na bezdzietnych Polaków”.

 

Janusz Pawelczyk, policjant z uprawnieniami prokuratora, odszedł na emeryturę w 2012 r. po burzy artykułów w lokalnej prasie, dotyczących wydarzeń Komendzie Miejskiej Policji. Michał Jędrzejczyk, również świeżo upieczony radca prezesa Banasia, był dotychczas jego asystentem.

Najwyższa Izba Kontroli – czytamy na stronie urzędu to naczelny i niezależny organ kontroli państwowej z misją strażnika grosza publicznego. Do czasów objęcia stanowiska przez obecnego prezesa był to jeden z organów państwowych cieszących się wysokim zaufaniem społecznym. Pytanie, czy ludzie wybrani niedawno na stanowiska nadal pozostaną w swoich ocenach bezstronni i niezależni. I pytanie, od kogo niezależni, bo od prezesa Mariana Banasia na pewno nie.

Na naszych oczach republika kolesiów zagarnia kolejną instytucję państwową, zamieniając ją w prywatne imperium prezesa.

/ep/

Źródła: rp.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Polka gorszego sortuSękaty figurantsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Okazuje się, że królik musi jeszcze ustawić na odpowiedniej drodze służbowej rozlicznych swoich znajomych. Co to mówi o instytucji kontrolnej?

Sękaty figurant
Sękaty figurant

Niebawem okaże się że w piwnicach NIK są pokoje na godziny które obstawiają w weekendy Braciak klatt

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Dlaczego w piwnicach? W piwnicach będzie archiwum teczek na dawnych kolegów. Pokoje na godziny urządzą tam, gdzie przedtem urzędowali rewidenci. Do kontrolowania wystarczy połowa dotychczasowego personelu.