Prezes chce walczyć z trzymaniem psów na łańcuchach i hodowlą zwierząt futerkowych

Prezes chce walczyć z trzymaniem psów na łańcuchach i hodowlą zwierząt futerkowych

Prezes Jarosław Kaczyński chce zwiększenia praw zwierząt. Idzie w ekologię? „W Polsce bardzo często mówi się o europeizacji. O tym, że Polska powinna być jak Europa. To czasem jest celne, a czasem nie warto się wzorować na państwach, które leżą na zachód od naszych granic. Ale na pewno to jest celne, jeśli mówimy o tym, żeby w Polsce humanitarne standardy odnoszące się do zwierząt były nie gorsze, a nawet może lepsze jeszcze niż w krajach na zachód od naszej granicy” – powiedział podczas dzisiejszej konferencji wódz Zjednoczonej Prawicy.

 

Kaczyński zadeklarował, że chce się tym zająć na poważnie i chce by młodzież z PiS się w to zaangażowała. „My liczymy tu także na poparcie ponadpartyjne, bo to nie jest kwestia polityczna, to jest kwestia związana z tym wszystkim, (…) co się określa jako humanitaryzm i (…) co odnosi się do ludzkiej dobroci, uczciwości” – dodał.

Więcej na temat ekologicznych zmian opowiedział Michał Moskal z młodzieżówki PiS. Program „Piątka dla zwierząt” zakłada: tworzenie bezpiecznych schronisk, zakończenie trzymania zwierząt na łańcuchach, zwiększenie humanitaryzmu, wprowadzenie kontroli społecznej ochrony zwierząt oraz sprecyzowanie prawa.

Prawicowcy chcą też częstszych kontroli w placówkach opieki nad zwierzętami, wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, zakazu wykorzystywania żywych istot w cyrkach oraz ograniczenia tzw. uboju rytualnego.

 

PiS podobne zmiany zapowiadało już trzy lata temu. Prezes Jarosław Kaczyński wystąpił wówczas nawet w spocie proekologicznej i prozwierzęcej Fundacji „Viva”. Nic z tego nie wynikło – zmiany zablokowało lobby hodowców zwierząt futerkowych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Warunki, w których trzymane są zwierzęta w takich hodowlach, są po prostu okrutne. Norki zagryzają się w nich wzajemnie, są zabijane przez psy i często kończą z odgryzionymi kończynami. To barbarzyństwo musi zostać ukrócone.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
greg
greg
8 września 2020 17:00

Czyżby pokłony przed rydzykiem, zapalonym obrońcą hodowców zwierząt futerkowych, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i naczelnik pisowatych próbuje się zrewanżować właścicielowi darowanego maybacha?

Zwinka
Zwinka
9 września 2020 13:02

Ludzki Pan, ale z trzymaniem ludzi na łańcuchach nie miałby problemu.