Prezes dał głos…

Prezes dał głos…

Jarosław Kaczyński przedstawił w rozmowie z PAP swoje stanowisko w kilku, tak ważnych dzisiaj dla Polaków, sprawach.

Przede wszystkim zdementował pogłoski, jakoby PiS chciało wyprowadzić Polskę z UE.

Chcemy być w Unii, ale jednocześnie chcemy pozostać suwerennym państwem. Chcemy by to, co zostało w traktatach zawarte, było bardzo ściśle przestrzegane„, ale…

…UE ma być taka, jak chce prezes. Wyraźnie zaznacza, że „(…) jesteśmy zdecydowanie za tym, aby doprowadzić do zakończenia kryzysu, jaki widzimy w Unii Europejskiej. Traktaty w niemałym stopniu przestają obowiązywać, albo są wykorzystywane pretekstowo. Zasada równości państw też jest łamana i to w sposób bardzo drastyczny. Widać też tendencje do instrumentalizacji UE przez najsilniejsze państwa, w szczególności jedno – Niemcy. Temu musimy się przeciwstawiać. Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane tak, aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione”.

Jedno jest pewne. Unia Unią, ale wara jej od naszego wymiaru sprawiedliwości, bo to tylko nasza sprawa.

Odniósł się też do naszego Krajowego Planu Odbudowy. Jest przekonany, że pod względem merytorycznym, jest on bez zarzutu, więc jest duża szansa, że zostanie on przyjęty. Oczywiście, pod warunkiem, gdy UE przestanie rozgrywać jakieś tam swoje sprawy.

Zapowiedział też, że nie przewiduje rekonstrukcji rządu, ale zamierza wprowadzić kilka zmian, bo „są osoby, które chciałyby w tej chwili przejść do innej działalności”.

Pytany o ustawę o powszechnym obowiązku obrony, odpowiedział w swoim stylu. „Koncentruję się głównie na projektach dotyczących tego, by polska obrona narodowa, ale taka szerzej rozumiana, także obrona w stosunku do różnego rodzaju zagrożeń naturalnych, katastrof naturalnych, była wyraźnie lepsza”, ale zaraz dodał kilka zdań o opozycji i sprecyzował” – „Krótko mówiąc, w jednym miejscu Polski rządzą pozapartyjne siły, w innych partie opozycyjne i ci opozycyjni samorządowcy niejednokrotnie wychodzą ze swojej właściwej roli. Gdy mamy jakieś zagrożenie, dzieje się coś złego, różnice między nami nie mogą oddziaływać na to, jak się działa. Musimy te sprawy rozwiązać, musimy tutaj mieć odpowiednie instrumenty, które oczywiście będą działać czasowo w momencie zagrożenia. Gdy ono mija, to wszystko wraca do stanu poprzedniego”.

Trzeba przyznać, że dość wyraźnie określił, po co mu ta ustawa o powszechnym obowiązku obrony. A może to tylko moja nadinterpretacja?

Nie mogło obejść się bez poruszenia sprawy Lex TVN24. Kaczyński stwierdził, że jej wprowadzenie jest konieczne, ale nie pali się. Przyjdzie moment i Sejm zajmie się nią. Nie wydaje się też być zdenerwowany stanowiskiem Dudy w tej sprawie, bo przecież prezydent „to nie jest osoba, której nie można przekonać”.

Jednak przyznał, że TVN24 bardzo leży mu na wątrobie i przypuszcza „o czym mówię z bólem, że po zmianach, w dalszym ciągu będzie to stacja, która będzie z daleko posuniętym sceptycyzmem odnosiła się do PiS i jej rządów”.

No i tyle prezes, czyli spać możemy spokojnie, bo polexitu nie będzie, ale za to UE niech się boi, bo Kaczyński chce w niej wprowadzić swoje porządki. Ustawa o powszechnym obowiązku obrony to antidotum na wredną opozycją, a walka z TVN24 jeszcze potrwa…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
15 września 2021 08:34

Ludzie, przecież to czubek! Rządzi nami pomyleniec.

Goool
Goool
15 września 2021 09:13

Który wodzi za nos opozycję jak chce, który pętaków pokroju Budki wprowadza w maliny, wobec którego opozycja jest bezradna – bo przekłada partykularne interesy partii ponad dobro wspólne.
Faktycznie, to on jest czubkiem.

Lehoo
Lehoo
15 września 2021 10:35
Reply to  Goool

A psik, trollu, złodzieju cudzych nicków !

Goool
Goool
15 września 2021 14:38
Reply to  Lehoo

A komu ja nick zagarnąłem?

Predator
Predator
15 września 2021 15:04
Reply to  Goool

Wodzi za nos i wprowadza w maliny takich pętakow jak ty, więc głosujecie na tą grupę przestepczą bo obiecuje wam gruszki na wierzbie a wy w to wierzycie. Ale nie boj nic, coraz wiecej wyborców tej wspaniałej partii z dziadersem na czele, zaczyna otwierać oczy.

Goool
Goool
15 września 2021 15:56
Reply to  Predator

Ja na nich nie głosowałem. Ale na po tez nie. I nie zagłosuję.

Marek
Marek
15 września 2021 19:22
Reply to  Goool

Dziwne, bo bronisz ich jak niepodległości, do tego poglądy masz podobne, to na kogo mogłeś głosować jak nie na nich? Konfederacja? Czyli taki nierządzący pis.

Marek
Marek
15 września 2021 10:13

Prezes dał głos… to raczej nie głos a zwykły bełkot. Najwyższa pora usunąć go z życia publicznego , zrobił już bardzo dużo złego a może zrobić jeszcze więcej.

daroo
daroo
15 września 2021 13:06

„….Chcemy być w Unii a jednocześnie chcemy być suwerenni…” Tłumacząc na polskie ; chcemy zjeść ciastko i mieć ciastko . Tak się niestety nie da i ktoś temu despocie powinien to jasno i dobitnie wytłumaczyć

Predator
Predator
15 września 2021 15:21
Reply to  daroo

Jemu nie trzeba tego tłumaczyć, ale żeby być bezkarnym złodziejem i zrobić z Polski bolszewicki kraj, zburzył trój podział władzy, zniszczył trybunał stanu etc. i teraz udaje głupa.

Janek
Janek
15 września 2021 15:57
Reply to  Predator

Polski język jest dla ciebie za trudny. Podszkol składnię i wtedy pisz. Walisz onucami na kilometr.

Predator
Predator
15 września 2021 17:55
Reply to  Janek

A ty walisz trollem na dwa kilometry…..

Janek
Janek
15 września 2021 18:27
Reply to  Predator

Wolę trollem niż ruskim agentem. Obserwuję twoje wynurzenia – niemal w każdym błędy interpunkcyjne, ortograficzne i gramatyczne. Jesteś więc albo debilem, przekonanym o przynależności do „elyty”, albo język polski nie jest twoim językiem ojczystym.

Dron
Dron
16 września 2021 12:18
Reply to  Janek

„Wielki” polonista zabrał głos w kwestii składni, interpunkcji i gramatyki, a w pierwszym zdaniu orzeczenie „się zjadło”. Nie jest to wiersz, więc orzeczenie eliptyczne nie wchodzi w rachubę. Mam radę – zanim komukolwiek zwrócisz uwagę na jakość pisanego bądź mówionego języka, sam opanuj zasady i używaj go perfekcyjnie.

Janek
Janek
16 września 2021 14:56
Reply to  Dron

Z kontekstu domyśliłeś się, że brak tam orzeczenia. W przypadku tekstów „predatora” nie można czasem zrozumieć czegokolwiek.

Zbyszek
Zbyszek
15 września 2021 19:31
Reply to  Janek

Nie pisz do niego. To forumowy troll. Nie karmimy trolli 🙂

Rafapon
Rafapon
15 września 2021 17:57

Co to się porobiło? Generální tajemník PiS-u dał głos.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
15 września 2021 22:59

W tłumaczeniu na polska jenzyka: Z polexitem musimy poczekać, bo by nas ludzie rozszarpali. Cały czas trzeba zohydzać, jęczeć, że nas (niesłusznie) karzą i robić co można w temacie wypierpol. Władimir Władimirowicz da nam dobre ceny na gaz i swój węgiel i wolna rękę w sprawach wewnątrz krajowych. Nawet nie zażąda zmiany nazwy na Priwislianskoj Kraj.

Dron
Dron
16 września 2021 12:05

„…Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane tak, aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione”. Brawo, kaczyński. traktaty zostaną doprecyzowane w taki sposób, że paluszkiem w bucie nawet nie ruszysz w niektórych kwestiach, zwłaszcza wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Nord
Nord
16 września 2021 12:22

Kaczyński to jednak zakamuflowana opcja czerwona. Tylko czerwoni umieli tyle nagadać i nic nie powiedzieć.