Prezes Federalnego Trybunału RFN Bettina Limperg poparła Małgorzatę Gersdorf

Prof. Gersdorf: „To najniebezpieczniejszy projekt dla naszego kraju, z jakim mamy do czynienia przez lata rządów PiS-u”

Niemiecka odpowiedniczka I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf – Bettina Limperg udzieliła jej mocnego wsparcia. „Zwolnienie Małgorzaty Gersdorf jest dotychczas dramatycznym punktem kulminacyjnym rozwoju wypadków, który można określić jako katastrofalny” – powiedziała w piątek przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału w rozmowie z agencją DPA.

Sytuacja w Polsce napawa mnie głębokim niepokojem” – dodała prezes BGH – najwyższego niemieckiego sądu w sprawach cywilnych i karnych.

Oświadczyła, że będąc w kontakcie z prezesami sądów najwyższych krajów UE śledziła rozwój wydarzeń w Polsce.
Wychodzę z założenia, że Małgorzeta Gersdorf została zwolniona z urzędu niezgodnie z prawem. Mam nadzieję, że będzie ona uczestniczyć w konferencji sieci (przewodniczących SN UE), zaplanowanej na wrzesień tego roku w Karlsruhe” – powiedziała prezes BGH.

Prof. Małgorzata Gersdorf wygłosi, w piątek wieczorem w siedzibie BGH – Karlsruhe, wykład pt. „Państwo prawa w Polsce – zaprzepaszczone szanse?” i weźmie wraz z Limperg udział w konferencji prasowej. W spotkaniu z mediami mają też uczestniczyć sędzia BGH Johannes Masing oraz nadburmistrz Karlsruhe Frank Mentrup.

Agencja zauważa, że wystąpienie Gersdorf na uroczystości poświęconej Reinholdowi Frankowi, zgładzonemu przez nazistów prawnikowi, który był członkiem grupy, która zorganizowała zamach na Hitlera, planowane było od dawna, jednak wobec zaostrzenia sytuacji w Polsce nabiera nowej wymowy.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Każdy protest na wagę złota. Musimy wspólnie ten marazm odczarować. To skandal na miarę światową.