Prezes Kaczyński ma coraz więcej problemów z zapanowaniem nad swoimi ludźmi

Prezes Kaczyński ma coraz więcej problemów z zapanowaniem nad swoimi ludźmi

W PiS coraz bardziej trzeszczy i widać już wyraźnie, ze prezes nie panuje nad swoimi ludźmi. Wyraźnie pokazała to ustawa „piątka dla zwierząt”, przeciwko której byli nie tylko posłowie koalicyjnej Solidarnej Polski, ale i też część posłów PiS. Dzisiaj pod lupą jest siedmiu senatorów, którzy wyłamali się i mimo dyscypliny partyjnej, nie głosowali za tą ustawą.

Tego im Kaczyński nie daruje i właśnie pokazał, do jakich metod jest w stanie sięgnąć, by przywołać senatorów do porządku.

Jan Maria Jackowski opowiada, jak to jednemu z senatorów grożono, że jeśli nie podpisze się pod ustawą to słono za to jego rodzina zapłaci. Jak mówił dziennikarzom, „współmałżonkę tej osoby wezwano do zakładu pracy, w którym pracuje, gdzie powiedziano jej, że jeśli ten senator zagłosuje niezgodnie z oczekiwaniami kierownictwa PiS-u, to ta osoba straci pracę. A jest to rodzina w trudnej sytuacji materialnej. Te metody pozostawiam bez komentarza”.

Marek Martynowski, szef senackiej grupy partii rządzącej nie wierzy, że coś takiego mogłoby mieć miejsce.

Jedno jednak jest pewne. Senatorzy zostaną ukarani za nieposłuszeństwo. Terlecki nie ukrywa, że „Mamy do czynienia z takimi politykami, którzy bardzo daleko zaszli w tym oddalaniu się od linii obowiązującej nas wszystkich. Myślę na przykład o senatorze Jackowskim, który nie tylko głosuje, ale i wypowiada się całkowicie niezgodnie z naszymi przekazami medialnymi. Będzie to zapewne skutkowało wyrzuceniem go z klubu”, choć przyznaje, że jeszcze nie podjęto decyzji o usunięciu niepokornych senatorów z szeregów partii.

Walka z własnymi senatorami może się źle skończyć dla PiS. Co najmniej dwóch z nich, Jerzy Chróścikowski, i Zdzisław Pupa, cieszy się wielką popularnością w swoich okręgach wyborczych. Jeśli zostaną usunięci z partii to prawdopodobnie w kolejnych wyborach wystartują jako kandydaci niezależni, odbierając tym samym głosy partii prezesa.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jak widać, pojawia się coraz więcej rys i pęknięć na koalicyjnym monolicie. Ciekawe, kiedy to się w końcu rozsypie…

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Zwinkaewapis offJacek DolińskiWojciech K Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Nie mogę się już doczekać tej chwili. Jestem tak potwornie zmęczona rządami PiS-u, że nadzieją napawa mnie choćby najmniejsza rysa w monolicie.
Najgorsze z możliwych połączeń : pazerność, brak kompetencji i przeświadczenie o własnej nieomylności. Oby to już przeszło do historii.

Zbyszek
Zbyszek

Ale NARUT popiera tę hucpę. Takie ma polskie poczucie humoru.

pis off
pis off

AMEN!

Maciek123454321
Maciek123454321

Bandyci ZAWSZE prędzej czy później muszą się pożreć ze sobą. A jak było w III Rzeszy, pamiętacie? Himmler za plecami Hitlera negocjował z aliantami, Göring wystosował list, w którym grzecznie zasugerował, że Hitler stracił możliwość skutecznego sprawowania władzy, Obydwu wódz pozbawił jakiejkolwiek władzy. Nie miało to już zresztą znaczenia, bo III Rzesza zawaliła się za chwilę. Mam niejaką nadzieję, że Polska jednak jakoś przetrzyma rządy pisowskich bandytów. Balcerowicz zrobił swoje. Ekonomicznie radzimy sobie całkiem całkiem mimo systematycznego okradania nas przez pisiorów. A tak na marginesie, czy prezes ma jakieś choroby współistniejące?………… Wie może ktoś?

Wojciech K
Wojciech K

Choroby psychiczne nie mają wpływu na przebieg Covida.A zapewne na wszelki wypadek,przechowują w zamrażarce kilka organów.Może się przydadzą.

Zbyszek
Zbyszek

Co sprytniejsze szczury już czują wodę w łajbie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Cytat z wypowiedzi senatora Jackowskiego: „współmałżonkę tej osoby wezwano do zakładu pracy, w którym pracuje”,
Czy to znaczy, że małżonka senatora, która z łaski PiS ma wspomnianą synekurę, nie musi przychodzić do pracy, a jej obowiązki służbowe ograniczają się do comiesięcznego odbioru wynagrodzenia?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Żaden poseł z „przystawek”, ani z klubów opozycyjnych, a także żaden senator, mimo rozpaczliwych prób korupcji politycznej podejmowanych przez PiS nie chce dołączyć do niego, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że PiSie rządy skończą się wielką katastrofą. Ustawa „futerkowa” pokazała, że to nie renegaci z opozycji głosują po myśli prezesa, tylko buntownicy z PiS-u głosują wbrew jego rozkazom. I mają gdzieś zapowiadane przez niego konsekwencje. Kaczyński zapędził się z nimi w kozi róg – bo jeżeli zgodnie z zapowiedzią wyrzuci ich z PiS-u, to bez ich głosów nie będzie miał większości i albo będzie musiał z nimi negocjować za każdym… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

To nie twarz, tylko upiorna maska.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Jak dla mnie, to jest wstrętna morda. Ale powiedzenie brzmi „stracić twarz”.

ewa
ewa

zobaczcie to zdjęcie na górze, co Kaczynski zrobił z tymi ludźmi, że dają sie tak poniżac.. Pytam sie gdzie dzisiaj jest ten ich zdaniem wybitny polityczny strateg, kiedy cała Polska walczy z kowidowa zarażą on ze strachu siedzi w domu, otoczony ochroniarzami i testami na covid, bo jestem pewna, że ma je robione bez trybu. Facet przez ponad 5 lat rozwalał ten kraj w każdej dziedzinie. Stalismy sie wrzodem w Europie i na świecie. Dzisiaj nie mamy nic oprócz tej zarazy. Po pandemii Polska zamieni sie w popiół na własne wyborców życzenie. Ale cóć 500+ zwyciężyło oprócz rozsądku

Mariola
Mariola

Miałeś chamie złoty róg…. Wyspiański był geniuszem.