Prezes Kaczyński zapowiada kolejny etap walki o utrzymanie władzy

Wielka czystka w partii i rządzie? Nowe pomysły prezesa na umocnienie PiS

Są już pierwsze przecieki z zamkniętego spotkania PiS. Dotarła do nich „Rzeczpospolita”. Wynika z nich, że Jarosław Kaczyński nie zamierza spocząć na laurach i wykorzysta kolejne 3 lata do walki o realizację własnej wizji Polski. Zapowiada więc głębokie zmiany, bez których, jak twierdzi, wygrana w kolejnych wyborach stoi pod dużym znakiem zapytania.

 

W tej sytuacji stawia on na rekonstrukcję rządu i dalszą „reformę” wymiaru sprawiedliwości, co pozwoli mu całkowicie „zabezpieczyć tyły” i spokojnie realizować własne wizje. Zamierza również załatwić ostatecznie media, by już nikt nie śmiał stawać okoniem i wpływać na opinię publiczną. I co ciekawe, tym razem nie ukrywa, że wszelkie zmiany będą przedyskutowane z panem Dudą, co nada im charakter pewnego „zbalansowania”.

Jednym z najważniejszych punktów walki o utrzymanie władzy będą starania o powiększenie elektoratu partii o tzw. elektorat aspiracyjny.

 

Hm, jak rozumiem, chodzi o wykorzystanie naturalnych dążeń obywateli tak, by przekonali się oni, że tylko PiS jest w stanie je zaspokoić.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tutaj jednak prezes może zaliczyć pewną wpadkę, bo skupiony na realizacji tego celu może wprowadzić w życie to pojęcie aspiracji, pod którą kryje się zachłyśnięcie, przypadkowe pobranie z wdechem płynu, kęsu pokarmowego lub ciała obcego podczas połykania, co prowadzi do groźnych objawów ostrej niedrożności oddechowej. Nie chcę być złośliwa, ale wierzę, że w takim właśnie rozumieniu, elektorat aspiracyjny w niczym mu nie pomoże, a wręcz odwrotnie.

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
malgoskapsychoterapeuta***** ***KundziaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

walka o utrzymanie władzy tak ale troska o społeczeństwo juz nie

Jantar
Jantar

„Jednym z najważniejszych punktów walki o utrzymanie władzy będą starania o powiększenie elektoratu partii o tzw. elektorat aspiracyjny.” Jasno powiedziane, że chodzi o młodych. Ale żeby młodzi głosowali na PiS, absolutnie konieczne jest przejęcie mediów, czyli prasy, telewizji i radia oraz odpowiednia edukacja patriotyczno-religijna w szkołach. No i oczywiście czai się tu także CENZURA INTERNETU, bo młodzi przede wszystkim informacje czerpią z sieci. Już to mówił Ziobro i inni pisowcy zaraz po wyborach, że „w całej przestrzeni publicznej musi być jednolity przekaz”, czyli w domyśle jednolita propaganda partyjno-kościelna. Ziobro powiedział w wywiadzie, że konieczne jest odcięcie młodych od wszelkich innych… Czytaj więcej »

Kundzia
Kundzia

Niech kaczor nie zdejmuje już tej maski bo wygląda jak…..(niech każdy sobie dokończy ja mam tylko jedno określenie ).A społeczeństwo miał i ma w dalekim poważaniu. To jest nieszczęśliwy człowiek nienawidzący wszystkich nawet samego siebie.

Jantar
Jantar

Nieszczęśliwym człowiekiem to on był jeszcze 5 lat temu. Teraz jest bardzo szczęśliwy, bo dla niego szczęściem jest niczym nieograniczona władza. Dlatego nienawidzi opozycji i wszystkich instytucji, które mają i chcą go kontrolować i w jakiś sposób ograniczać. Sam to kiedyś powiedział, że „władza nie może być niczym ograniczona, bo wtedy nie może realizować swoich planów i celów, pod rządami PiS wyeliminujemy ten imposybilizm”.

psychoterapeuta
psychoterapeuta

Ten złośliwy krasnal z Kaczogrodzkiej ma nie tylko olbrzyie kompleksy, ale też inne, bardzo poważne problemy osobowościowe!

***** ***
***** ***

Jesteśmy już.
na prostej drodze do neofaszystowskiej dyktatury z kultem jednostki tego pokracznego gnoma z Nowogrodzkiej – TW”Balbina”. Dla nich, czyli pisuarów, Polska (wg kurdupla z drabinki Wolska) jest „zdobytym krajem”, czyli pod ich okupacją!

malgoska
malgoska

Kaczyński, wynoś się z mojego kraju.