Prezes NIK rozpoczyna kontrolę działań policji!

Czy PiS negocjuje z prezesem Banasiem?

Na wniosek opozycji, która domagała się tej kontroli,  Najwyższa Izba Kontroli m.in. sprawdzi w tym roku działania policji.

 

Działań kontrolnych domagała się opozycja, a zwłaszcza szef Klubu Lewicy, Krzysztof Gawkowski,  po agresywnej interwencji policji na manifestacjach Strajku Kobiet. Kontroli będą poddane działania policji podczas tych manifestacji, ale też np. podczas marszu Niepodległości.

Wątpliwości budziła np. skala użycia pałek teleskopowych czy kajdanek oraz incydenty dotyczące polityków jak np. Magdaleny Biejat, Barbary Nowackiej, Włodzimierza Czarzastego czy Łukasza Kohuta. Marian Banaś w piśmie do Gawkowskiego potwierdził, że kontrola obejmie też zagadnienie, czy zastosowanie przymusu bezpośredniego było zgodne z prawem.

 

Jest to jedna z ponad 100 zaplanowanych na ten rok kontroli NIK-u. Banaś zapowiedział także badanie wpływu pandemii na funkcjonowanie państwa, kontrolę podmiotów publicznych działających w energetyce czy zajmujących się promocją Polski.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
19 stycznia 2021 18:49

To sobie pisiory zafundowały żmiję. Teraz gorzko żałują, że go wybrali. W życiu bym się nie spodziewał, że Banaś stanie się młotem na pisowską swołocz.