Prezes PiS może odwiedzić grób matki na zamkniętym cmentarzu też bez żadnego trybu

Prezes PiS może odwiedzić grób matki na zamkniętym cmentarzu też bez żadnego trybu

Część cmentarzy w Polsce została na czas epidemii koronawirusa zamkniętych. Większość z nas nie może odwiedzać grobów bliskich.

 

Od 2 kwietnia zakaz wstępu obowiązuje także na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim, ale… – „Nie mogłam pójść na ten sam cmentarz na grób matki wczoraj, w 10 rocznicę jej śmierci. Małgorzata Kidawa-Błońska też, kilka dni temu w rocznicę śmierci swojej mamy. Jak tysiące innych ludzi. Jeden człowiek mógł. Bez rocznicy. Bez trybu” – napisała na Twitterze Barbara Nowacka. Jej matka Izabela Jaruga-Nowacka zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Tym człowiekiem był prezes PiS, który z liczną obstawą pojawił się wczoraj na tym cmentarzu. Umożliwiono mu nawet wjazd autem na teren Powązek – o czym pisze „Fakt”. Kaczyński odwiedził grób matki Jadwigi Kaczyńskiej oraz symboliczną mogiłę Marii i Lecha Kaczyńskich.

 

– „Warto odnotować, że nie poszedł na cmentarz, tylko w niego centralnie wjechał”; – „Też nie odwiedziłam ani brata ani taty. Skandal. Zasady powinny być dla wszystkich. Rasa panów”; – „Trzeba mieć w sobie 100% cynizmu i 0% empatii, żeby podzielić rodziny ofiar tragedii na tych, którzy mogą w rocznicę tragedii uczcić swoich bliskich i tych, którzy nie mogą tego zrobić. Nie pamiętam władzy w Polsce po 1989 r., która tak by jej bezczelnie nadużywała co dziś PiS”;

– „Coraz więcej zachowań tej władzy to jak kalka słusznie minionych czasów. Aparatczycy, którym wolno więcej. Marzą o pseudodemokracji z pseudoopozycją i władzy totalnej, do której będą parli nawet po trupach” – komentowali oburzeni internauci.

„Wydawało mi się, że są takie sprawy wobec których wszyscy są równi. I do nich należy prawo do odwiedzin grobu matki. Widzę, że się myliłem. Trudno to zrozumieć. I zapomnieć” – napisał Konrad Piasecki z TVN24. A Tomasz Lis z „Newsweeka” dodał: – „Imponująca jest ta ostentacja, z jaką Kaczyński manifestuje, że prawo jest dla „zwyklaków” takich jak my, ale jego nie obowiązuje”.

 

bt

Źródło: fakt.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janik
janik
11 kwietnia 2020 12:40

On nie była sam, był ze świtą. Odważniak! Za to musi być prokuratura.

Goool
Goool
11 kwietnia 2020 12:55

No i tu przegięli. Dotychczas uważałem, ze Kaczyński intelektem, ale i cynizmem, przewyższał któregokolwiek z polityków opozycji. Od jakiegoś czasu stracił jednak kontakt z rzeczywistością. Stał się nawet balastem dla własnego obozu. Ale PiS to partia wodzowska, brak silnych charakterów, które mogłyby mu się przeciwstawić.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 kwietnia 2020 14:37
Reply to  Goool

Gratuluję, że wreszcie zaczynasz widzieć na oczy. Bez urazy.

Goool
Goool
11 kwietnia 2020 20:16

Nigdy nie popierałem pisu. Ale KODu tez nie. Wasze działanie, polegające często na obrażaniu elektoratu pisu, przynosi odwrotny, od zamierzonego, efekt.

Paweł
Paweł
12 kwietnia 2020 12:30
Reply to  Goool

Nie rozumiem jednak co ma obrażenia elektoratu do poparcia dla danej frakcji politycznej. Jeżeli sugerujesz się przy wyborze partii tym czy w Internecie ktoś kogoś obraża to masz trochę słaby punkt zaczepienia. Raczej powinnaś się kierować tym co kto proponuje….

Wolnościowiec
Wolnościowiec
11 kwietnia 2020 16:23
Reply to  Goool

„Od jakiegoś czasu stracił jednak kontakt z rzeczywistością”
Ja uważam że on nigdy nie miał kontaktu z rzeczywistością patrząc na to jak się zachowuje, co mówi i jakie ma poglądy.

janik
janik
11 kwietnia 2020 19:15
Reply to  Wolnościowiec

Zapomnij – Kaczyński żadnych poglądów nie ma. Jest jak piskorz, trudno go złapać. A jak jest w rogu – krzyczy sprawiedliwości. Jaki jest, pokazał za pierwszych rządów. On sam potrafi tylko manipulować ludźmi i na tym koniec. Kaczyński nie jest nawet niemoralnym, jest AMORALNY. Uzasadnienie? Odpowiem na tym forum jeśli ktoś zapyta. Mimo wszystko spokojnych i bezstresowych świąt.

Janina
Janina
11 kwietnia 2020 13:00

Od dziś w Polsce jest czczona jedna słuszna „Matka Polka” – Jadwiga Kaczyńska. Reszta Matek jest według tego padalca, starego, wrednego dziadygi nic nie warta. Ma za nic resztę matek, tych zmarłych, tych żyjących, a opłakujących swych bliskich, tych chorych, przerażonych i drżących o swoje dzieci. LUDZIE !!! Jak to się stało, że taki mały, wredny, zawistny egocentryk, żałosny pseudointeligent żoliborski tak zamulił Wam mózgi, że pozwalacie na takie poniżenie ?! Pomyślcie w końcu o swoich Matkach, uszanujcie Je w końcu. A najbardziej tę jedyną, wspólną – POLSKĘ, którą systematycznie i z takim uporem niszczy ten śmierdzący karaluch.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 kwietnia 2020 14:39
Reply to  Janina

Karaluch pisze się z dużej litery, żeby było wiadomo że chodzi o Tego Karalucha. Pierwszego Karalucha Rzeczypospolitej.

Rafał P
Rafał P
11 kwietnia 2020 18:05

Bez przesady. Na amerykańskim Quora Digest nie pisują Trump tylko trump.

Wiarus
Wiarus
11 kwietnia 2020 15:40
Reply to  Janina

Mocno ale trafnie napisane. Rozumiem emocje, które nie pozwalają słów dyplomatycznych dobierać. Wiem, że się nie da. Czas obnaża bezlitośnie tego ignoranta. Nie zapominajmy jednak, kto stoi za tym małym człowieczkiem i hego poplecznikami. A dokładniej jaka z ” miłości do bliźniego znana” instytucja.

Janina
Janina
11 kwietnia 2020 16:33
Reply to  Janina

Zapytam jeszcze, co siedziało w durnych łepetynach tych wszystkich, którzy mu towarzyszyli ? Może niejeden z nich ma w niedalekiej alejce grób swoich bliskich, czy przyjaciół i nie drgnęło serce, nie było chęci zapalenia znicza na grobie np. ukochanych Dziadków ? Banda kanalii i hien pojawiła się w biały dzień 11 kwietnia 2020 r. na poświęconej ziemi i nasi hierarchowie milczą ? Milczą i nawet jeden „sukienkowy” był w tym szemranym towarzystwie.

Kazimierz
Kazimierz
11 kwietnia 2020 23:19
Reply to  Janina

Ale Cię poniosło . Ciekawe a może nie gdzie Andrzej Duda ( Tik tok ) dalej o normalności będzie bredził .

Dociekliwy
Dociekliwy
11 kwietnia 2020 13:50

Gdyby ujami wrzucanymi przez ostatnie lata temu człowiekowi można było brukować to via Balitica powstałaby w ekspresowym tempie.

Rafał P
Rafał P
11 kwietnia 2020 15:45

Bo Jarozbaw Jadwigiewicz Kaczorow może wszystko i to bez żadnego trybu.

smętek
smętek
11 kwietnia 2020 16:57

Ile jeszcze trzeba Państwu dowodów na to, że ten stary psychopata stawia się ponad prawem i wszelkimi zakazami? Należy mu podziękować, że zadowolił się limuzyną, mógł nakazać się nieść w lektyce.

Krzysztof
Krzysztof
11 kwietnia 2020 17:09

Pycha I Buta kroczą przed UPADKIEM

jurek
jurek
11 kwietnia 2020 20:01

Pamiętajmy że też na Wawel wjeżdżał. Przed nim czynił to generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank.
Tu komentarze są zbędne.

RKO
RKO
11 kwietnia 2020 21:56

Myślę, że pisowskiego elektoratu to nie wzruszy – mają 500+ i nic im więcej w życiu nie potrzeba – dają się stłamsić ale za to mają gruby hajs ( 500)

Jan
Jan
12 kwietnia 2020 11:47

Dla mnie to zachowaie sięgneło poziomu wody w muszli klozetowej. Spuśćmy ją, nawet małpy w zoo mają więcej szacunku dla innych.

Lucyna
Lucyna
12 kwietnia 2020 12:13

Jestem tak oburzona chamstwem Kaczyńskiego ze brak słów cenzuralnych inne by się znalazły jak można w tak bezczelny sposób się zachowywać czy on i jego przydupasy są bezkarni wydaje mi się że najwyższy czas żeby Polacy się obudzili

Blanbla
Blanbla
12 kwietnia 2020 21:44

Ciekawe co robili tam paparazzi.. czatują codziennie aż być może jk sie pojawi? Poza tym skoro ci co go tak obsmarowują, to aż dziw bierze, że można „z ukrycia” zrobić mu zdjęcie, a żaden paparazzi fotografujàcy zza krzaka nie zaopatrzy się w dubeltówkę. Taki ten jk niezniszczalny.. chociaż wszyscy go nienawidzą….

Anita
Anita
13 kwietnia 2020 14:52

Nie spodziewałam się tego po Kaczyńskim.Bezczelne ,bezprawne zachowanie.Pokazał pan gdzie Pan ma zwykłych Polaków…Wstyd !!!