Prezes PKO BP tak odżegnuje się od związków z Tuskiem, że domaga się usunięcia fragmentów o sobie z książki o Morawieckim

800 000 zł ekwiwalentu dla prezesa za 70 dni urlopu!

Prezes państwowego PKO BP Zbigniew Jagiełło żąda usunięcia z książki „Delfin” o karierze Mateusza Morawieckiego fragmentu, w którym o nim wspomniano. Według autorów książki, Jagiełło uczestniczył w nieformalnych spotkaniach Morawieckiego z członkami rady gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku. Prezes PKO BP temu zaprzecza i straszy autorów sądem.

 

„Delfina” napisali Piotr i Jakub Gajdzińscy. Książka opisuje kulisy kariery Mateusza Morawieckiego w sektorze bankowym i jego polityczne działania. Piotr Gajdziński przez 11 lat pracował w Banku Zachodnim, a potem w BZ WBK. W latach 2007-2011 był rzecznikiem banku i współpracownikiem Morawieckiego, który był prezesem.

Jagiełło domaga się opublikowania przez autorów przeprosin oraz usunięcia fragmentów książki z e-booka oraz z kolejnych wydań drukowanych. Do książek wciąż znajdujących się w sprzedaży miałaby zaś zostać dołączona errata. Żąda też wpłaty 50 tys. zł na Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Autorzy książki odpowiadają, że nie zamierzają ulegać żądaniom Jagiełły. – „W naszej książce nie twierdzimy, że Zbigniew Jagiełło był członkiem Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku. Oczywiście rozumiemy, że w obecnej sytuacji prezes Jagiełło, który kieruje bankiem od października 2009 roku, chce jeszcze raz podkreślić, że nie miał żadnych związków z ekipą Donalda Tuska, ale proponujemy, aby ogłosił to w mediach na własny koszt lub wydał na ten temat książkę.

A nieformalne lunche? Cóż, słynna „taśma Morawieckiego«, nagrana przez ludzi Marka Falenty, na której premier Mateusz Morawiecki mówił o „zap*** za miskę ryżu” jest powszechnie znana. Dotychczas Zbigniew Jagiełło nie kwestionował, że był uczestnikiem tego lunchu. Upieramy się, że lunch miał charakter nieformalny” – napisali Piotr i Jakub Gajdzińscy w oświadczeniu przesłanym „Gazecie Wyborczej”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiJar
PiJar
16 lipca 2019 05:41

Takie właśnie są „uroki” życia w dyktaturze. Na każdym kroku trzeba udowadniać nie swoje kompetencje zawodowe, tylko wierność linii partii i przywiązanie do wodza oraz nienawiść do jego wrogów. Bo gdyby nie daj Bóg prezes powziął jakieś podejrzenia co do lojalności wiernego sługusa, wówczas żegnaj ciepła posadko. I gdzie wtedy będzie można znaleźć tak wielkie pieniądze za cenę jedynie wiadra wazeliny miesięcznie?