Prezes Polskiego Radia zabrała głos ws. krytyki Trójki. Preisner: „Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce”

Prezes PR twierdzi, że problemy Trójki są winą jej pracowników

Radiowa Trójka krytykowana jest za unieważnienie piątkowego głosowania na Listę Przebojów Trójki, które wygrała piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika. Wokalista skrytykował w niej prezesa Kaczyńskiego.

 

Teraz głos w sprawie zabrała prezes PR Agnieszka Kamińska: – „Podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów. Wskutek tego wynik końcowy nie odzwierciedlał głosowania słuchaczy. W tej chwili będziemy sprawdzać, czy nastąpiło to w wyniku błędu informatycznego, czy też była to ingerencja z zewnątrz. Z pewnością ta sprawa zostanie dogłębnie zbadana i wyjaśniona i wtedy będzie można podjąć decyzję co do ewentualnych kolejnych działań: albo w zakresie systemu informatycznego, albo ewentualnych kroków prawnych” – przyznała.

Szefowa stacji dodała również, że działania Trójki nie mają nic wspólnego z cenzurą. – „Oskarżenia takie są kłamliwe i niesprawiedliwe, gdyż to właśnie redakcja podjęła natychmiastowe działania, by odkryć prawdę i podać ją do publicznej wiadomości? Właśnie po to, aby słuchacze mieli poczucie i gwarancję, że głosowanie odbywa się w sposób absolutnie bezpieczny i uczciwy, w tej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem było unieważnienie tego notowania przez dyrekcję Programu” – podsumowała.

 

Działania władz Radiowej Trójki wywołały prawdziwą sensację i ostre protesty. Zbigniew Preisner na wieść o usunięciu listy napisał na facebooku Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam „zniewolony umysł”


Głos w sprawie zabrał też Dawid Podsiadło. – „Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury.
Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trojki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny. Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki
” – napisał na Facebooku artysta.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
PiotrAndrzejJakubJantarMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maja
Maja

Wiadomości niedziela 17.05: cenzura w Trójce i rozpędzenie przez milicję pokojowej demonstracji. Nie wolno zobojętnieć – Polska to jest już dyktatura i trzeba z nią walczyć.

Jantar
Jantar

Tak, ta władza już pokazuje, że absolutnie nic ich nie powstrzyma. Zrobią wszystko, byle dalej rządzić. Jeśli będzie to oznaczało przejęcie „wrogich mediów” i pełną cenzurę także w internecie to nie zawahają się nawet sekundy. Już pokazują swoją siłę nie licząc się nawet z immunitetami posłów i senatorów! I to wszystko jeszcze przed wyborami prezydenckimi! Kaczyński musi być bardzo pewny wygranej Dudy, a przez to umocnienia swojej władzy. Nawet nie chcę myśleć, do czego jeszcze jest zdolny, żeby utrzymać władzę na lata. Ale koniec końców wujkowie, bliscy współpracownicy Stalina i Berii, doskonale go przygotowali, a on wszystko przyswoił na 6-ę… Czytaj więcej »

bozmat
bozmat

pis-banda

Mirek
Mirek

,,Szefowa stacji dodała również, że działania Trójki nie mają nic wspólnego z cenzurą. – „Oskarżenia takie są kłamliwe i niesprawiedliwe, ” I nieprawdą jest , że dach przeciekał, zwłaszcza, że prawie nie padało 🙂 . Łubu dubu, łubu dubu 🙂 🙂

Dociekliwy
Dociekliwy

Ma ojczyzna bardzo chora,
gdy bul dudy u kaczora.
Czopek bólu nie wyleczy,
czas na radykalne rzeczy.

Ile legend trzeba zniszczyć dla satysfakcji jednego nikczemnika?

HerodAntypis
HerodAntypis

Musimy unieważnić bo przegramy. Już to gdzieś grali. A gdyby tak Zenek, w co wątpię, zamiast Kazika wdarł się na listę Trójki, to czy potrzebne byłyby środki przeciwbólowe?

Marek
Marek

Przedstawiono jakieś dowody na te stwierdzenia o „wprowadzeniu piosenki spoza listy” czy „ingerencji w kolejność utworów”? Jakieś konkrety? Ktoś słyszał, widział? Ciekawe też jak długo będą sprawdzać i „dochodzić do prawdy”.

Andrzej
Andrzej

Tyle samo co w sprawie Smoleńska…

Jakub
Jakub

„HTTP Error 403.14 – Forbidden”
Nowa twarz cenzury…

Piotr
Piotr

Ile razy to suchałem niema ani jednego słowa o kłamczyńskim. Ewidentnie ktoś potrzebuje maści „buldupian” skoro dzochodzi do takich rzeczy.