Prezes PR twierdzi, że problemy Trójki są winą jej pracowników

Prezes PR twierdzi, że problemy Trójki są winą jej pracowników

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zabrała głos ws. nowych problemów Radiowej Trójki. Kobieta twierdzi, że problemy rozgłośni są winą jej pracowników.

W Trójce od kilkudziesięciu lat nic się nie zmieniało. Te same osoby prowadziły w ten sam sposób te same audycje. I tak przez 40 lat. Zmieniają się słuchacze i ich preferencje, konkurencja cały czas coś zmienia i wprowadza nowości. Na sugestie, że trzeba coś zmienić, bo spada słuchalność, właściwie nie było żadnej reakcji. A teraz słyszymy: „To jest nasz domek. Oddajcie nam naszą Trójkę”. Ale przecież Program Trzeci nie jest własnością żadnej grupki pracowników. Program Trzeci to radio publiczne” – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami PAP.

 

Kamińska twierdzi, że zmian nie chciał również niedawno odwołany prezes Trójki – Jakub Strzyczkowski. „Działanie poprzedniego dyrektora polegało na odgrzewaniu starego formatu, który już wcześniej tracił słuchalność” – oceniła prezes PR. „Nie było nowych pomysłów, nowej całościowej koncepcji anteny. W dodatku od dawna w Trójce na przykład młodzi twórcy, młodzi muzycy praktycznie nie mieli szans, aby zaistnieć na antenie. Jak przychodzili do Programu Trzeciego, a nie byli związani z kilkoma dużymi wytwórniami płytowymi, to nie mieli możliwości zaprezentowania swojej muzyki” – dodała.

Zdaniem Kamińskiej prowadzona jest teraz akcja przeciwko mediom publicznym, która ma na celu wzmocnienie prywatnych rozgłośni kosztem Radiowej Trójki: „Osłabione radio publiczne jest na rękę mediom komercyjnym. Przedstawione w złym świetle może być źle odbierane np. przez reklamodawców lub ewentualnych sponsorów”.

 

Trójka, jak zapowiada Kamińska, ulegnie więc dużym reformom i zmianie ramówki. Takie koncepcje krytykowane są przez byłych dziennikarzy stacji oraz słuchaczy. Większość z nich przypomina, że format Radiowej Trójki obowiązywał przez kilkadziesiąt lat – fani byli do niego przyzwyczajeni i w pełni go akceptowali.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zmiany Kamińskiej, według krytyków, są podyktowane chęcią zniszczenie tradycji Trójki. Część personelu rozgłośni nie chce się od niej odcinać.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RozbawionyJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Szanowna Pani Prezes,
Na kiedy planuje Pani osiągnięcie docelowej słuchalności programu III PR wynoszącej 1%?

Rozbawiony
Rozbawiony

Pani Kamińska jest bardzo zabawna: „odgrzewany format” 2015 – 7,9%. 5 lat „reformowania” Trójki przez kolejnych dyrektorów 2020 – 4,1% 🙂