Prezes TK Julia Przyłębska odwiedziła Belweder, by potwierdzić swoją niezawisłość

Prezes TK Julia Przyłębska odwiedziła Belweder, by potwierdzić swoją niezawisłość

W grudniu 2019 r. w Belwederze odbyło się tajne spotkanie Julii Przyłębskiej, Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego i kilku innych czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy. Oficjele dyskutowali na nim na temat „ustawy kagańcowej”.

 

O sprawie napisała Wirtualna Polska. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Przyłębska, Duda, Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Ryszard Terlecki, Joachim Brudziński i Piotr Gliński. „Narada dotyczyła zmiany przepisów mających dyscyplinować sędziów, a także strategii na wypadek krytyki ze strony unijnych instytucji” – przyznał anonimowy informator portalu związany z kręgami PiS.

Zebrani politycy uznali na naradzie, że nie pójdą na żadne kompromisy w sprawie reform wymiaru sprawiedliwości i postawili na konfrontację. Największe zdziwienie budzi jednak to, że w partyjno-politycznym wydarzeniu udział wzięła Julia Przyłębska – urzędująca prezes Trybunału Konstytucyjnego.

 

Instytucja TK od dawna jest zresztą oskarżana o skrajne upolitycznienie, brak niezależności i uzależnienie od woli rządzącej prawicy. Sam prezes Kaczyński podkreślał, że z Przyłębską łączą go dobre relacje. „To jest moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat, naprawdę przemiła osoba. Ona jest Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, ale to są całkiem prywatne znajomości. Bardzo lubię u niej przybywać. Zresztą wiele osób u niej bywa” – mówił w jednym z programów TVP.

„Gazeta Wyborcza” informowała też o licznych spotkaniach, które cyklicznie odbywają się w prywatnym mieszkaniu Julii Przyłębskiej; uczestniczą w nich czołowi przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy, w tym Kaczyński i Morawiecki.

Wirtualna Polska zapytała Trybunał Konstytucyjny o udział Przyłębskiej w spotkaniu partii politycznej. Organ odmówił jednak odpowiedzi na to pytanie.

Przyłębska jest prezesem TK od grudnia 2016 r.

/nt/

Źródła: rp.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PiotrJacek DolińskiAleksanderRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

No przecie, że jest niezawisła! Jakby zawisła była, to by nie chodziła na takie eventy, bo „co ludzie powiedzą!”. A kobita ma czyste sumienie, wie, że jest nieugięta i nie kryjąc się chodzi na Kaczorparty z podniesionym czołem.

Aleksander
Aleksander

mgr Przyłębska autorytetem prawniczym dla polityków PiS.Jacy politycy takie autorytety.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Henryk Sawka ostatnio podsumował TK – Trybunał Kucharki (prezesa) celnym rysunkiem.
Konferencja prasowa premiera Morawieckiego. Dziennikarz: Dlaczego skierował pan pytanie do TK? Morawiecki: Bo znam odpowiedź!

Piotr
Piotr

Panowie się zebrali. Na przeciwko stanęła pani Julia. Zagaił prezes: Julka. My razem wiemy co robić. Powiedz, czy jesteś z nami, czy nie, bo….. Ależ Jareczku odpowiedziała pani Julia. Przecież wiesz, Przecież bywamy razem, we dwoje i zupka…