Prezes WOPR o wypadku Dudy na skuterze: „Mądrzy ludzie zakładają kask”

Prezes WOPR o wypadku Dudy na skuterze: „Mądrzy ludzie zakładają kask”

Andrzej Duda, już po raz drugi, miał wypadek podczas jazdy skuterem wodnym. Doszło do niego podczas wypoczynku prezydenckiego w pomorskiej Juracie. Poprzedni wypadek głowy państwa miał miejsce w 2017 r.

 

Prezydent, jak podają media, poruszał się z dużą prędkością i stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do tego, że wraz z pasażerką wyleciał do wody. Funkcjonariusze SOP pomogli prezydentowi i jego towarzyszce wyjść na brzeg.

Teraz głos ws. prezydenckiego wypadku zabrał prezes WOPR Sławomir Gicewicz. „Podczas pływania skuterem wodnym niezbędne jest założenie kamizelki ratunkowej. Mądrzy ludzie zakładają na skuter także kask” – powiedział w rozmowie z „SE”.

 

Dodał też, że poruszanie się z dużą prędkością może doprowadzić do wypadku, w którym uszkodzone zostaną narządy wewnętrzne lub dojdzie do utraty świadomości. To drugie skutkuje natomiast najczęściej utonięciem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W rozmowie z „SE” Waldemar Marszałek, sportowiec wodny, dodał, iż wielu pływających na skuterach wodnych charakteryzuje niebywała wręcz brawura. Legendarny piłkarz (i polityk) Jan Tomaszewski przyznał z kolei, że urzędujący prezydent powinien zrezygnować z tego typu ekstremalnych przyjemności.

Takie sporty są niedozwolone, szczególnie dla głowy państwa” – uważa były piłkarz.

/nt/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
IrenajurekZwinkaStary WujKundzia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafapon
Rafapon

GŁOWA PAŃSTWA, CZY DUDA? Po wygranych wyborach (dzięki prawie 2 mld podarowanym kurwizji) może już spokojnie demonstrować swoją głupotę. Nie byłbym pewny, czy w takim stylu dotrwa do końca kadencji.

Kundzia
Kundzia

Słuszna uwaga prezasa WOPR-u :mądrzy ludzie zakładają na skuter kask. Z naciskiem na :mądrzy ludzie.Czyli wniosek nasuwa się sam.

Stary Wuj
Stary Wuj

Okazało się że Adrian ma twardy łeb. Ale wakacje w Juracie trwają i do trzech razy sztuka. Ciekawe, czy jak wypłynął to był bardziej wstrząśnięty czy raczej zmieszany:-)

Zwinka
Zwinka

Dziwne, że prując na tym skuterze z kobietą nie przyjął pozycji Leonarda di Caprio na Titanicu wrzeszcząc: ” Jezdem królem świata” !!!

jurek
jurek

Może przyjął i dlatego wyleciał za burtę?

Zwinka
Zwinka

Mogło tak być. Mieściłoby się w dudziej normie.

Irena
Irena

No tak to już wszystko jasne !!! Każdy wypadek zostawia swoje slady ….co widać i slychac !!!