Prezesie Kurski, znajdź sobie inteligentniejszego cyngla

Prof. Balcerowicz: „Najgorsi autokraci udają ascetów”

Robiąc w TVP 1 program o rzekomej aferze i próbując skompromitować Leszka Balcerowicza, Anita Gargas wsypała swych politycznych zleceniodawców.

„Leszek Balcerowicz kojarzy się większości opinii publicznej z wyprzedażą za grosze polskiego majątku, tymczasem jako prezes NBP przepłacił, inwestując ciężkie miliony w plan, który nie miał żadnego, nie tylko ekonomicznego uzasadnienia” – poinformowała Anita Gargas widzów TVP we wtorek 26 września. Jej program poświęcony był zakupowi przez NBP działki w Zegrzu od Agencji Mienia Wojskowego. Miał się tu mieścić centralny skarbiec i ośrodek informatyczny banku. W późniejszych latach jednak NBP, już pod innym kierownictwem, z inwestycji się wycofał – w efekcie polski bank centralny do dziś takiego skarbca nie ma.

Dlaczego się wycofał – nie wiadomo. To pytanie należałoby postawić następcom Balcerowicza. Dlaczego dysponując obiektem spełniającym wszelkie warunki i kupionym na ten cel od wojska przed laty po obniżonej cenie, trzymają pieniądze w rozproszonych magazynach w centrum miasta i dlaczego wydają środki na wynajmowanie zastępczych pomieszczeń dla centrum informatycznego?

Zamiast jednak próbować znaleźć odpowiedź na tak postawione pytanie, PiS-owscy właściciele Polski podjęli typową dla siebie skoordynowaną operację prokuratorsko-medialną. Najpierw funkcjonariusz, którego partia oddelegowała do zarządu NBP, złożył doniesienie na Balcerowicza do prokuratury, a następnie funkcjonariuszka Gargas nakręciła na polityczne zamówienie reportaż o rzekomej „aferze”.

Gdyby jednak mimo wszystko chcieć doszukiwać się w programie wątków aferalnych, wówczas należałoby postawić jeszcze inne pytanie: ile TVP 1 wydaje na produkcje Anity Gargas? Ile publicznych pieniędzy jest marnowanych na kręcenie nieudolnych i nieuczciwych materiałów propagandowych PiS-u, które odstraszają widzów od tego kanału telewizyjnego? I kto w tonącej w długach TVP podjął decyzję, by te prop-agitki emitować w najlepszym czasie antenowym – tzw. prime time?

Wirtualne Media informują bowiem: TVP1 w paśmie nadawania „Magazynu śledczego Anity Gargas” przegrywa walkę o widza ze wszystkimi swoimi konkurentami w rynku telewizyjnym. Liderem wśród tzw. „wielkiej czwórki” jest TVP2 z udziałem na poziomie 19,88 proc., nadająca w tym czasie „Na sygnale” (raz pokazany został serial „M jak miłość”). Drugi jest Polsat (10,28 proc.; „Supermodelka Plus Size”, „The Brain. Genialny umysł” i filmy fabularne), a trzeci – TVN (8,86 proc.; gł. „Azja Express”).

Tymczasem średnia widownia czterech pokazanych dotąd odcinków audycji Gargas dawała TVP 1 zaledwie 4,17 proc. udziału w rynku.

We wtorkowym odcinku autorka dołożyła starań, by przedstawić Leszka Balcerowicza jako wroga „dobrej zmiany”. Widzieliśmy więc ujęcia filmowe pokazujące, jak ojciec polskiego cudu gospodarczego lat 90. przemawia na demonstracji KOD, co ze sprawą skarbca nie miało oczywiście żadnego związku. Z punktu widzenia interesów „dobrej zmiany” był to strzał samobójczy – w ten sposób Gargas sama się ujawniła jako partyjna najemniczka medialna, pokazując widzom, że prawdziwą jej intencją jest dokuczenie politycznemu przeciwnikowi PiS. Jej zleceniodawcom sugerowałbym, by znaleźli sobie inteligentniejszych cyngli, którzy nie będą ich tak głupio demaskować.

A przy okazji łatwo możemy się przekonać, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma całkowitą rację, gdy utrzymuje, iż publiczna TV więcej czasu poświęca opozycji niż partii rządzącej (taki właśnie komunikat KRRiTV wydała w tym tygodniu).

Program Anity Gargas, poświęcony opozycjoniście Balcerowiczowi i rzekomej „aferze skarbcowej”, trwał 25 minut 37 sekund.  To daje opozycji sporą przewagę w czasie antenowym. Jednak łatwo to można zrównoważyć robiąc program o jakiejś aferze PiS-u, i to wcale nie rzekomej. Jest w czym wybierać: afera SKOK-ów, afera billboardowa, afera z nielegalnym finansowaniem imprez partyjnych z funduszy unijnych, afera z przyznaniem Fundacji Niezależne Media redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza 6 mln zł na prowadzenie portalu Puszcza.tv o Puszczy Białowieskiej. I mnóstwo innych.

Panie prezesie Kurski, jak by co, może pan śmiało walić do mnie. Chętnie zrobię cykl programów o tych aferach, żeby opozycja nie miała w TVP aż takiej przewagi. I nie wezmę za to drożej niż Gargas.

Wojciech Maziarski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jacekPrzemoMaciek123454321Demokles Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Demokles
Demokles

„Widzieliśmy więc ujęcia filmowe pokazujące, jak ojciec polskiego cudu gospodarczego lat 90.” Litości. Autorze, Proszę poczytać o warunkach narzucanych na PRL przez zagranicznych wierzycieli w sprawie spłaty zadłużenia PRL’u, a potem bredzić o ojcu polskiego cudu gospodarczego… Balcerowicz powinien siedzieć, o ile nie gorzej. Jako przedstawiciel rządu i autor reformy stał za uwłaszczeniem się elity komunistycznej na majątku wypracowanym przez naszych dziadków i ojców. Proszę zapoznać się z dokumentami tworzącymi BIG Bank, kto, ile i kiedy wykładał, Jak PZU powierzyło 70 ówczesnych milionów złotych na lata w depozyt nowopowstałemu bankowi!!!!! Jak BIG Bank przejął za depozyty na rynku bankowym Bank… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Prawdy objawione „made in PiS”. To powiedz, orle intelektu, mistrzu Ciętej riposty, o Ty – Wszystkowiedzący… Czemu Balcerowicz jeszcze nie siedzi? Czemu ŻADEN z rzekomych aferzystów III RP jeszcze nie siedzi? Zioberek aż podskakuje, aż prawie orgazmu dostaje z rozkoszy, że lada dzień ich wsadzi………… a tu kiszka….. Ale wszyscy wiedzą, że Zioberek niezaspokojony jest gorszy od Hitlera. A że trudno Zioberka zaspokoić, wie najlepiej Patrysia Koteczka.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ręczę, panie Redaktorze, że nie jest pan konkurencyjny. Jestem pewien, że dla KURwizji mnóstwo dziennikarzy zrobi ZA DARMO świetny materiał o SKOK-ach, aferze billboardowej, a na dokładkę zanurzy się w aferalnych sprawach o. Geotryska Rydzyka.

Przemo
Przemo

Slowem wstepu wyjasnie ze maly kurdupel kartoflowydziala na mnie jak srodek przeczyszczajacy, wraz z cala ta swoja PiSowska stajnia szemranego towarzystwa,ktore walczac z ukladami stworzylo samo zajebisty uklad towarzysko biznesowo polityczny. Jednak do rzeczy. Balcerowicz, to jest najwiekszy aferzysta po 89 roku. Doprowadzil kraj na skraj bankructwa a nie reformy. Śp. Lepper, miał wiele dowodow na to ze Balcerowicz to „słup” podstawiony w celu wyjebania z Polski wszystkiego co moze zagrazac zachodnim koncerjom w ich dzialanosci. Po za tym nie on jest/był autorem reform a zwykly studencina ktory w pare godzin napisal tzw. reforme, a wlasciwie plan wydupcenia Polski ze… Czytaj więcej »

jacek
jacek

(…)Śp. Lepper, miał wiele dowodow na to ze Balcerowicz to „słup” podstawiony w celu wyjebania z Polski wszystkiego co moze zagrazac zachodnim koncerjom w ich dzialanosci.(…)
To dlaczego ich nie przedstawił w prokuraturze?