Prezesie, ogarnij się wreszcie

Prezesie, ogarnij się wreszcie

Co Kaczyńskiego obchodzi pandemia, rosnąca inflacja, narastający brak poczucia bezpieczeństwa obywateli, waląca się gospodarka. On ma swoje priorytety i nie odpuści, dopóki ich nie zrealizuje.

Jesteśmy państwem suwerennym i mamy święte prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie, co bardzo szkodzi polskiemu państwu, a przez to polskiemu społeczeństwu, narodowi. I dlatego podejmiemy ten wysiłek” – mówi podczas spotkania online z członkami klubów „Gazety Polskiej”.

Przyznaje, że reforma wymiaru sprawiedliwości została już wstępnie omówiona przez komitet do spraw bezpieczeństwa, na czele którego stoi właśnie on, pan prezes.

b


I obiecuje, że „jeżeli chodzi o wszystkie reguły, które są związane z praworządnością, z bezwzględnym wymogiem niezawisłości sądownictwa, to wszystkie one będą całkowicie przestrzegane. Ale niezawisłość sądownictwa musi oznaczać tu także przestrzeganie prawa, przestrzeganie ustaw. Z tym jest bardzo różnie i to też będzie uwzględnione”.

Jakoś zapewne nie zauważył, że mówiąc o fatalnym stanie polskiego wymiaru sprawiedliwości, daje złe świadectwo o sobie i swojej Zjednoczonej Prawicy, bo przecież już szósty rok jest u władzy i wciąż tylko zapowiada i zapowiada, jednocześnie dokonując aktu niszczenia polskiego sądownictwa.

Jak zauważył jeden z internautów, „Dziwna sytuacja bo to akurat brak przestrzeganie prawa, ustaw i konstytucji jest symbolem tego rządu”, a kolejny dodaje: „Pod patronatem i wzór Putina będą „reformować”.

Jedno jest pewne. Prezes tkwi w jakiejś szklanej kuli i zupełnie nie pojmuje, czym dzisiaj żyje Polska, co dla Polaków najważniejsze.

Po trupach, zapatrzony w swoją chorą wizję, będzie nas dalej męczył i budował nie wiadomo, co.

A to nam się wódz trafił na ciężkie czasy…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
2 kwietnia 2021 13:19

To rak, nie wódz. Nie odpuści, dopóki w naszym ( naszym !!!) kraju kamień na kamieniu stoi.

Andrzej
Andrzej
2 kwietnia 2021 14:33

Priorytety Polaków nie są jego priorytetami i stąd ta kakofonia.

Predator
Predator
2 kwietnia 2021 18:35

Jak sobie pozwalamy i nie reagujemy to psychicznie chory psychopata nie będzie się zastanawiał, tylko doprowadzi swój plan do końca
A naród jak potulne barany został wydymany i dymanie trwa w najlepsze. Co jeszcze musi się stać żeby się ludzie obudzili???

Celia
Celia
5 kwietnia 2021 11:04

Prezes nie ogarnia nawet sypiącego się z niego łupieżu i za długich paznokci. Po co te apele?