Prezydent Adamowicz nie zdążył, więc Jaśkowiak złoży zażalenie w sprawie wszechpolaków

Jaśkowiak: „Mamy dwa problemy: walkę z koronawirusem i nieodpowiedzialne zachowanie władzy, która jest w rękach psychopaty”

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak złoży zażalenie na decyzję prokuratury w sprawie umorzenia postępowania wobec Młodzieży Wszechpolskiej. Narodowcy wystawili „akty politycznego zgonu” dla 11 prezydentów miast, bo opowiedzieli się za przyjęciem uchodźców. Włodarze miast podpisali  „deklarację prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji”.

– „Decyzję prokuratury odebrałem w dniu śmierci Pawła. Chciał zaskarżyć tę decyzję, ale nie zdążył Zrobię to ze względu na szacunek dla Pawła Adamowicza i pamięć o nim – powiedział Jaśkowiak. O tym, że prezydent Paweł Adamowicz zamierzał odwołać się od tej decyzji pisaliśmy 11 stycznia w artykule „Gdańska prokuratura też odpuszcza Młodzieży Wszechpolskiej”.

Pod decyzją o umorzeniu śledztwa podpisał się prokurator Mariusz Skwierawski z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście. Uznał, że publikacja „aktów zgonu politycznego” nie była groźbą wobec samorządowców. Nie doszło też do znieważenia „grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej, rasowej, wyznaniowej, etnicznej”, chociaż wszechpolacy pisali o „siejących terroryzm imigrantach z Bliskiego Wschodu”. Prokurator stwierdził, że nie jest to nawoływanie do nienawiści, a jedynie „wyrażanie poglądów na temat polityki migracyjnej”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TeresaWaldemarmas60ewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

jestem duma, że mam takiego Prezydenta, bo to ,mój Prezydent Poznania

mas60
mas60

Skandaliczna decyzja prokuratury. Popieram prez. Jaśkowiaka.

Waldemar
Waldemar

Mam nadzieję, ze prokuratura przestanie traktować rozmaite „szubienice dla europosłów” czy „akty zgonu” jako część „debaty publicznej”, bo przecież jesli coś jest groźbą karalną, podpadającą pod paragraf, to chyba własnie tego rodzaju ekscesy. Ktoś wystawia akt zgonu, kto inny go realizuje. A Kościół moze wreszcie przestanie głaskać po główkach „patriotyczne” bojówki, które notabene stały się jak widać, niestety, wylęgarnią przyszłych ministrów.

Teresa
Teresa

Już to pisałam.Powtórzę:Zazdroszczę Wam Poznaniacy Prezydenta.