Prezydent Andrzej Duda nie chce ujawnić oświadczenia majątkowego

Duda nie boi się przyszłości, bo ma przecież dwie ręce i doktorat

„Fakt” napisał ostatnio, że Dudowie zakupili wart kilkaset tys. zł apartament. Dziennikarze, by to potwierdzić, napisali do Sądu Najwyższego i poprosili o ujawienie oświadczenia majątkowego urzędującej głowy państwa.

 

Instytucja odmówiła jednak udostępnienia redaktorom tego „cennego” dokumentu. „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie złożył na piśmie oświadczenia o wyrażeniu zgody na ujawnienie oświadczenia o stanie majątkowym” – poinformował SN.

Dlaczego „Fakt” zwrócił się do SN? Wcześniej fundacja ePaństwo próbowała uzyskać te dane od Kancelarii Prezydenta, która odesłała aktywistów do sądu. Zarówno działacze z ePaństwa i dziennikarze nie dotarli jednak do pilnie skrywanych informacji.

 

Przywołany wcześniej apartament kupiony przez Dudów położony jest w Krakowie. „Na 150 metrach kwadratowych Dudowie mają do dyspozycji dwie łazienki, trzy sypialnie, przestronny salon, a do tego garaż” – podaje „Fakt”.

Małżeństwo chce przeprowadzić się do tego obiektu po skończeniu prezydentury. Duża szansa na zmianę lokum może nastąpić jeszcze w lipcu br.

W ostatnim czasie informacje na temat majątku Dudy podał Bussines Insider. Pracownicy tego medium wyliczyli, że posiada on, najprawdopodobniej, 1,4 mln zł. Na majątek prezydenta złożyły się mieszkania, działka, polisy, akcje spółki Skotan i odłożona gotówka. Głowa państwa nie należy więc do najbiedniejszych polityków.

/nt/

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jurek
jurek
26 czerwca 2020 09:46

Będzie o tym banner wyborczy?

Marek
Marek
26 czerwca 2020 11:57

O to kolejny przykład fałszerstwa wyborczego w białych rękawiczkach.
Jak świadomy obywatel demokratycznego państwa ma dokonać wyboru swojego przedstawiciela jak są przed nim ukrywane ważne informacje?
Bo telewizja jest nierzetelna i łamiąc prawo sprzyja tylko jednej partii.
Bo finansowanie jest ukrywane i przeciągane na „po wyborach” gdy już nie będzie to miało znaczenia przez brak procedur odwołania polityka.
Bo prokuratura zamraża niewygodne dla władzy śledztwa i nie przedstawia żadnych postępów.
O agitacji przez kościół to nawet szkoda pisać.

I potem różni się dziwią dlaczego ludzie nie chcą brać udziału w wyborach. Dlaczego w demokracji jest tak słaba frekwencja. Tyle się dyskutuje o kandydatach, tyle walk na haki, wpadki i pseudo programy, tyle zachęceń głupimi pseudo truizmami o „obowiązku obywatelskim” o „prawie do krytyki tylko dla głosujących” o „znaczeniu każdego głosu”.
Ale ani jednego głosu debaty czy artykułu, o formie wyborów, o standardach, o procedurach. O formie wyboru to ani słowa, a to forma właśnie decyduje czy wybory były powszechne, równe, bezpośrednie a głosowanie tajne (Konstytucja art 127 p1).

Zwinka
Zwinka
26 czerwca 2020 12:05

Duda, tak jak Morawiecki, bardzo by chciał ujawnić majątek zdobyty na Polsce, ale przecież nie ma takiego prawa, a on, jak wiecie, wszystko tylko zgodnie prawem, wiec co on może, jak takiego prawa nie ma. Po wybuchu afery z działkami Morawieckiego prezes kazał takie prawo stworzyć, bo jak wiecie, on też wszystko tylko zgodnie z prawem. I sejm taką ustawę zmajstrował. Ale co prezes może, kiedy Duda ustawy nie podpisał, jak to ma w zwyczaju, tylko wysłał do Julki Przyłębskiej, a ona ten świstek gdzieś posiała. I do tej pory nie znalazła. No i sami teraz widzicie: NIE DALI RADY.

smętek
smętek
26 czerwca 2020 12:25

Zwykle to krętacze i złodzieje boją się ujawniać posiadany majątek, czyli Duda sam z własnej nieprzymuszonej woli potwierdził nasze oceny tej mafii.

Tati
Tati
1 lipca 2020 10:14

Chiromanci niejedno z tych rączek wyczytają. Nie wyczytają, że załatwił Anglię córce. To fakt. Przecież Kancelaria Premiera wylosowała ją pośród biednych. Tylko, dlaczego była tam jej,biduli, oferta? Niedożywiona, ot, co. Zaczyna prawo od kulis. Potem będzie międzynarodowym sędzią w białych rękawiczkach.