Prezydent Andrzej Duda nie chce ujawnić oświadczenia majątkowego

„Nie przywróci Pan życia ani zdrowia młodych ludzi i ich bliskich oświadczeniem, że Pana wypowiedź wyjęto z kontekstu"

„Fakt” napisał ostatnio, że Dudowie zakupili wart kilkaset tys. zł apartament. Dziennikarze, by to potwierdzić, napisali do Sądu Najwyższego i poprosili o ujawienie oświadczenia majątkowego urzędującej głowy państwa.

 

Instytucja odmówiła jednak udostępnienia redaktorom tego „cennego” dokumentu. „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie złożył na piśmie oświadczenia o wyrażeniu zgody na ujawnienie oświadczenia o stanie majątkowym” – poinformował SN.

Dlaczego „Fakt” zwrócił się do SN? Wcześniej fundacja ePaństwo próbowała uzyskać te dane od Kancelarii Prezydenta, która odesłała aktywistów do sądu. Zarówno działacze z ePaństwa i dziennikarze nie dotarli jednak do pilnie skrywanych informacji.

 

Przywołany wcześniej apartament kupiony przez Dudów położony jest w Krakowie. „Na 150 metrach kwadratowych Dudowie mają do dyspozycji dwie łazienki, trzy sypialnie, przestronny salon, a do tego garaż” – podaje „Fakt”.

Małżeństwo chce przeprowadzić się do tego obiektu po skończeniu prezydentury. Duża szansa na zmianę lokum może nastąpić jeszcze w lipcu br.

W ostatnim czasie informacje na temat majątku Dudy podał Bussines Insider. Pracownicy tego medium wyliczyli, że posiada on, najprawdopodobniej, 1,4 mln zł. Na majątek prezydenta złożyły się mieszkania, działka, polisy, akcje spółki Skotan i odłożona gotówka. Głowa państwa nie należy więc do najbiedniejszych polityków.

/nt/

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
TatismętekZwinkaMarekjurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Będzie o tym banner wyborczy?

Marek
Marek

O to kolejny przykład fałszerstwa wyborczego w białych rękawiczkach. Jak świadomy obywatel demokratycznego państwa ma dokonać wyboru swojego przedstawiciela jak są przed nim ukrywane ważne informacje? Bo telewizja jest nierzetelna i łamiąc prawo sprzyja tylko jednej partii. Bo finansowanie jest ukrywane i przeciągane na „po wyborach” gdy już nie będzie to miało znaczenia przez brak procedur odwołania polityka. Bo prokuratura zamraża niewygodne dla władzy śledztwa i nie przedstawia żadnych postępów. O agitacji przez kościół to nawet szkoda pisać. I potem różni się dziwią dlaczego ludzie nie chcą brać udziału w wyborach. Dlaczego w demokracji jest tak słaba frekwencja. Tyle się… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Duda, tak jak Morawiecki, bardzo by chciał ujawnić majątek zdobyty na Polsce, ale przecież nie ma takiego prawa, a on, jak wiecie, wszystko tylko zgodnie prawem, wiec co on może, jak takiego prawa nie ma. Po wybuchu afery z działkami Morawieckiego prezes kazał takie prawo stworzyć, bo jak wiecie, on też wszystko tylko zgodnie z prawem. I sejm taką ustawę zmajstrował. Ale co prezes może, kiedy Duda ustawy nie podpisał, jak to ma w zwyczaju, tylko wysłał do Julki Przyłębskiej, a ona ten świstek gdzieś posiała. I do tej pory nie znalazła. No i sami teraz widzicie: NIE DALI RADY.

smętek
smętek

Zwykle to krętacze i złodzieje boją się ujawniać posiadany majątek, czyli Duda sam z własnej nieprzymuszonej woli potwierdził nasze oceny tej mafii.

Tati
Tati

Chiromanci niejedno z tych rączek wyczytają. Nie wyczytają, że załatwił Anglię córce. To fakt. Przecież Kancelaria Premiera wylosowała ją pośród biednych. Tylko, dlaczego była tam jej,biduli, oferta? Niedożywiona, ot, co. Zaczyna prawo od kulis. Potem będzie międzynarodowym sędzią w białych rękawiczkach.